Pradinis / Mokslas ir švietimas / Japonijos studentai Lietuvoje atranda Europos ir Azijos civilizacijų ryšius

Japonijos studentai Lietuvoje atranda Europos ir Azijos civilizacijų ryšius

Lietuvos ambasada Japonijoje balandžio 28 dieną surengė tarptautinio akademinio jaunimo projekto pristatymą, kurio sudėtinė dalis – pažintis su Lietuvos istorija, kultūra, tradicijomis ir kulinarijos dirbtuvės.

Sveikindamas gausiai susirinkusius Bunkyo Gakuin universiteto studentus ir dėstytojus, Lietuvos ambasadorius Japonijoje Egidijus Meilūnas pasidžiaugė, kad vis daugiau Japonijos studentų domisi mūsų šalimi, vis intensyviau vyksta Lietuvos ir Japonijos studentų mainai. Nors abi tautos gyvena maždaug 8000 kilometrų atstumu viena nuo kitos, lietuviai ir japonai pastebi daug kultūrinių ryšių, pradeda geriau pažinti vieni kitų istoriją, dalijasi patirtimi ir naujomis idėjomis.

Bunkyo Gakuin universiteto profesorius Naoyoshi Kinukawa pristatė tarptautinį projektą, kurio metu kovo mėnesį Bunkyo Gakuin studentai ir dėstytojai aplankė Krokuvą, Vilnių, Kauną, Šiaulius ir Rygą. Kelionės dalyviai pažymėjo, kad tai buvo puiki proga pažinti Europos civilizacijos kelią, įgyti naujos patirties.

Japonų studentai parengė vaizdingą savo kelionės pasakojimą apie apsilankymą Vilniaus universitete, diskusijas su Vytauto Didžiojo universiteto akademine bendruomene ir kitas įsimintinas kelionės akimirkas. Daugeliui neišdildomų įspūdžių paliko holokausto aukų atminimo vietos, pažintis su istorine dokumentika, sukaupta Pasaulio Tautų Teisuolio, buvusio japonų vicekonsulo Čijunės Sugiharos memorialiniame muziejuje.

Užsienio reikalų ministerijos inf.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top