Pradinis / Kultūra / Jauna menininkė Erika Danilovaitė: „Noriu sukurti šiuolaikinį kanklių įvaizdį“

Jauna menininkė Erika Danilovaitė: „Noriu sukurti šiuolaikinį kanklių įvaizdį“

„Pirmą kartą išgirdę klausytojai vis netiki, kad kanklės gali taip skambėti“, – pasakoja 22 metų muzikantė, VDU kūrybinių industrijų studentė Erika Danilovaitė.

Talentinga mergina yra viena iš nedaugelio Lietuvoje atlikėjų, tradiciniu liaudies instrumentu gebanti pagroti net sudėtingus populiarios šiuolaikinės muzikos hitus – nuo roko iki popmuzikos kūrinių.

Solo karjerą neseniai pradėjusi mergina šypsosi – ji turi labai ambicingų ir kilnių tikslų. „Lietuva yra vienintelė šalis pasaulyje, turinti tokį ypatingą muzikos instrumentą – kankles. Deja, norinčių jomis išmokti groti nuolat mažėja. Manau, tai susiję su nuomone, kad kanklėmis galima skambinti tik akademinę ar lietuvių liaudies muziką“, – sako pašnekovė.

Bet, anot jos, populiarioji muzika šiam unikaliam instrumentui taip pat yra „įkandama“. „Noriu sukurti šiuolaikinį kanklių įvaizdį“, – sako kankles dar pradinėje mokykloje pamėgusi ir neseniai autorinius kūrinius joms pradėjusi rašyti menininkė.

Pirmokę Eriką į kanklininkų būrelį pakvietė jo vadovė. Mergina juokauja, jog tuomet visiems užsiėmimams ji tiesiog sakydavo „taip“.

Šiauliuose gyvenusi pašnekovė vėliau įstojo į muzikos mokyklą. Ten kanklių mokytojos Kristinos Kuprytės dėka pamilo šį lietuvių liaudies meistrų sukurtą ir šimtmečio istoriją skaičiuojantį muzikos instrumentą.

Studijų metu E. Danilovaitė tapo ir ansamblio „Sunny“ nare. Šis koncertavo ne tik Lietuvoje, bet ir daugelyje Europos šalių. Kanklininkių taip pat laukė sėkmė projekte „Lietuvos talentai“.

„Iširus 7 metus gyvavusiam kanklininkių ansambliui „Sunny“, 2020-ųjų vasarą nusprendžiau tęsti muzikinę veiklą kaip solistė, grodama populiarias dainas įvairiose privačiose šventėse. Birželį už sutaupytus pinigus nusipirkusi naujas modernias kankles įrašiau pirmąjį kūrinį garso įrašų studijoje ir sukūriau pirmojo pergroto kūrinio vaizdo klipą“, – pasakojo muzikantė.

Vėliau lapkritį modernią muziką – gerai žinomo serialo „Game of Thrones“ pagrindinę melodiją – ji kanklėms pritaikė šiuolaikinio cirko festivalio pastatyme „Ci-ne-magija“.

2020-ųjų pabaigoje E. Danilovaitei teko kurti muzikinę instaliaciją interaktyvioje P. Vanago ir M. Drobiazko parodoje-seanse „Kalėdos ant ledo“.

„Jausdama didelį entuziazmą tam, ką darau, dėl sėkmės ir žmonių, su kuriais susipažinau, supratau, kad galiu ne tik būti muzikante, pergrojančia bei aranžuojančia žinomų pasaulio atlikėjų dainas, bet ir kurti autorinę muziką bei nešti Lietuvai ir pasauliui žinią apie kankles“, – džiaugėsi jauna menininkė.

Dabar jos rankose virpa ne tik koncertinės, bet ir modernios kanklės, sukurtos meistro Zigmo Liutiko. Pastarosios yra lengvesnės, turinčios daugiau stygų, suteikiančios daugiau improvizacijos galimybių.

„Noriu parodyti, kad kanklės ir XXI amžiuje yra vertos dėmesio bei pripažinimo šiuolaikinio meno pasaulyje. Galiausiai, turime didžiuotis ar bent žinoti, jog kanklių skambesys prilygsta didingai pasaulinį žinomumą pelniusiai arfai. Dabar globalizacijos epocha, todėl svarbu nepamiršti savo kultūros, tautinių šaknų, tradicijų. Mes esame unikalūs. Ir tik tuo galime būti įdomūs pasauliui“, – įsitikinusi E. Danilovaitė.

Ryčio Šeškaičio nuotr.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top