Pradinis / Šeima ir sveikata / Jaunieji Lietuvos medikai pasiryžę kovoti su skaudžia epidemija

Jaunieji Lietuvos medikai pasiryžę kovoti su skaudžia epidemija

Jaunieji medikai kviečia visus į savižudybių prevencijos projekto „Tu man svarbus“ nemokamą bėgimą Kaune, kuris prasidės spalio 15 dieną 15 valandą Laisvės alėjos ir A. Mickevičiaus gatvės sankryžoje. Lietuvos medicinos studentų asociacijos (LiMSA) studentai pasiryžę kovoti su savižudybių epidemijos problema Lietuvoje.

Ar žinote, jog mūsų šalis pasaulyje pirmauja savižudybių statistikoje? Ar galite patikėti, kad kiekvienais metais nusižudo tris kartus daugiau žmonių, nei žūsta automobilių avarijose? Ir kad vis daugiau žmonių pakelia prieš save ranką vien dėl to, jog abejinga visuomenė neatkreipia dėmesio į šią problemą? Tai įrodo skaudus faktas – aštuoni iš dešimties nusižudžiusiųjų buvo aiškiai kalbėję apie savo ketinimus, tačiau nebuvo išgirsti. Spalio 10 diena – Pasaulinė psichikos sveikatos diena, todėl LiMSA siekia dar labiau aktualizuoti šią problemą, pabrėžti atvirumo stokos žalą bei suteikti vertingos informacijos, kuri gali pakeisti daugelio žmonių likimą. Juk tyrimais įrodyta, kad vieno žmogaus savižudybė paveikia bent šešis jo artimos aplinkos asmenis. Įsidėmėkite – savižudybė dažniausiai yra pagalbos šauksmas, beviltiškas bandymas spręsti savo sunkumus, tačiau jos galima išvengti laiku pastebėjus žmogaus elgesio pokyčius.

Šis bėgimas yra vienas iš savižudybių prevencijos projekto „Tu man svarbus“ renginių. Šį projektą vykdo LiMSA ir palaiko Kauno miesto savivaldybė. Jo tikslas – parodyti, jog emocinių sunkumų turintys asmenys nėra visuomenės atstumtieji, priešingai – yra daug neabejingų ir juos besistengiančių suprasti žmonių, į kuriuos galima kreiptis pagalbos. Šio bėgimo dalyviai parodys toleranciją ir vienybę dėl visoms amžiaus grupėms aktualios problemos ir įrodys, jog abejingumas ir tylėjimas – ne išeitis. Dalyvauti yra kviečiami visi, renginys nemokamas. Jame bus dalijami lipdukai su pagalbos numeriais, skatinama savižudybių prevencija. Visi dalyviai ir žiūrovai bus skatinami apmąstyti tolesnius savo veiksmus siekiant sukurti kuo palankesnę aplinką psichikos ligomis sergantiems bei linkusiems save žaloti žmonėms.

Nelikite abejingi! Lietuvoje kasmet nusižudo apie 30–40 jaunuolių nuo 15 iki 19 metų, o per visas amžiaus grupes šis skaičius siekia beveik 1000. Šių gyvybių praradimo ir artimųjų skausmo būtų buvę galima išvengti skiriant daugiau dėmesio aplinkiniams. Tad jeigu pastebėjote, kad jums artimas žmogus išgyvena dvasinę krizę, – pakalbėkite su juo ir nepalikite jo vieno. Galbūt jūsų pokalbis jam išgelbės gyvybę, galbūt jūs suprasite, kad jam reikia profesionalo pagalbos ir būtent psichologas leis jūsų artimajam pamatyti pasaulį šviesesnėmis spalvomis. O jei jūs pats išgyvenate sunkų gyvenimo tarpsnį ir mąstote apie savo gyvybės nutraukimą – nesiimkite skubotų veiksmų ir pasišnekėkite su artimu žmogumi arba kreipkitės pagalbos į specialistus. Jeigu nėra drąsu – visada galite apsilankyti www.jaunimolinija.lt, ir jums bus suteikta pagalba.

Organizatorių inf. ir nuotr.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top