Pradinis / Ne didmiesčių gyvenimas / Jaunieji „Smilgenės“ muzikantai žymi veiklos 25-metį

Jaunieji „Smilgenės“ muzikantai žymi veiklos 25-metį

Smilgių kultūros centre šiais metais garbingų sukakčių užderėjo kaip niekada daug. Prieš kelias savaites vyresniųjų liaudiškų šokių grupė „Smilgė“ atšventė 15 metų sukaktį, tokį patį žvakučių skaičių ant torto skaičiavo ir Perekšlių bendruomenės namų folkloro ansamblis „Ulyčia“, o štai vaikų ir jaunimo kapela „Smilgenė“ birželio pradžioje pažymėjo savo veiklos 25-metį.

„Sukaktis didžiausia, o veidai jauniausi“, – sveikinimo kalboje Sekminių šventės metu šmaikštavo Smilgių kultūros centro direktorė Lina Narkevičienė ir kiekvienam kapelos nariui įteikė po padėkos raštą už kūrybinius pasiekimus, meilę muzikai ir lietuvių liaudies kultūros puoselėjimą.

Šiuo metu į „Smilgenės“ kolektyvo repeticijas renkasi 11 jaunųjų muzikantų, kartais prie jų prisijungia ir studijuojantys, į gimtą kraštą vis rečiau grįžtantys buvę nariai. Yra narių, kurie ir dabar derina savanorišką karo tarnybą ir vakarines kolektyvo repeticijas. Štai Valentina Šalkauskaitė, mokyklą jau baigusi, bet muziką nuoširdžiai mylinti mergina, neretai sutinka prisijungti prie savaitgaliais vykstančių koncertų.

„Groju skrabalais. Jei tik pavyksta suderinti laiką – mielai prisimenu mokyklos laikais išmoktus kūrinius ir solo partijas. Gera grįžti į aplinką, kuri mus supo augančius. Matydama, kaip naujieji kolektyvo nariai dabar mokosi pažinti pirmąsias natas, prisimenu ir save“, – pasakojo Valentina.

Kolektyvas susikūrė prieš 25-erius metus tuometinės Smilgių kultūros centro direktorės Danutės Morkūnienės iniciatyva. Būtent ji prieš 22 metus įkalbėjo dabartinį „Smilgenės“ vadovą Audrių Dervinį perimti kapelos vairą į savo rankas.

„Iš pradžių nelabai norėjau sutikti, svarsčiau, kad gal nesugebėsiu, nespėsiu, tačiau Danutė sugebėjo įtikinti mane, kad Smilgiuose gyvena ir mokosi ypač šaunūs vaikai ir su jais dirbti nebus sunku. Neapgavo – kolektyvui vadovauju jau 22-ejus metus“, – savo pirmąją akistatą su „Smilgene“ prisiminė A. Dervinis.

 Per daugiau nei du veiklos dešimtmečius vaikų ir jaunimo kapela „Smilgenė“ sukaupė gausų kraitį patirties. Neliko nė vieno, kuris grotų nuo pat susikūrimo pradžios, tačiau geranoriškų kolektyvo narių ir atidaus vadovo dėka bėgant metams patirtis buvo perduodama iš vieno muzikanto kitam. Smilgių kultūros centro vaikų ir jaunuolių kapela „Smilgenė“ yra Pasaulio lietuvių ir respublikinių Dainų švenčių dalyvė, respublikinių liaudiškos muzikos kapelų švenčių „Grok, Jurgeli“ ir „Jurgut, Jurgut, grok“, „Ne cik skripkos“ dalyvė. Ne kartą filmavosi laidose „Duokim garo“ bei „Gero ūpo“.

Panevėžio rajono liaudiškos muzikos kapelų šventės – varžytuvių „Kapelmaušis-2004“ „Grand Prix“ ir žiūrovų simpatijų prizo laimėtoja, „Kapelmaušio-2006“ III vietos laimėtoja, „Kapelmaušio-2007“ „Grad prix“ ir žiūrovų simpatijų prizo laimėtoja, „Kapelmaušio-2009“ II  vietos laimėtoja. 2015 ir 2017 metais „Smilgenė“ tapo Aukštaitijos zonos nugalėtoja respublikiniame konkurse „Grok, Jurgeli“. 2007-aisiais už kūrybinius pasiekimus kolektyvas tapo Lietuvos liaudies kultūros centro nominacijos „Geriausia liaudiškos muzikos kapela ir vadovas“ „Aukso paukštės“ laureate.

„Nėra kada nuleisti rankų. Kitąmet laukia nelengvas sezonas, nes reiks paruošti programą ir dalyvauti atrankose: kasmet vykstančioje kapelų šventėje-varžytuvėse „Kapelmaušis“, respublikinėje šventėje-konkurse „Grok, Jurgeli“ ir, žinoma, pasiruošti Lietuvos šimtmečio Dainų šventei „Vardan tos…“, – kitų metų planus vardija A. Dervinis.

Ilgi veiklos metai apdovanojo ne tik patirtimi, bet ir gausiu būriu draugų, kurie birželio pradžioje rinkosi sveikinti kolektyvo 25-erių metų sukakties proga. Bene vienintelė kapela Panevėžio rajone, kurioje groja tik jaunimas, gimtadienio šventėje sulaukė didelio būrio jaunųjų atlikėjų. Jie į Smilgių etnografinę sodybą rinkosi iš pačių įvairiausių ne tik Panevėžio rajono, bet ir Lietuvos vietų. Tarptautiniu prieskoniu renginį pagardino Visagino kultūros centro Totorių, Ukrainiečių ir Rusų mėgėjų meno kolektyvai. Savo pasirodymą pastarieji kolektyvai baigė sveikinimu „Smilgenei“ ir jos vadovui: „Tikrai genialūs tie, kurių širdys plaka visiems“, – svarbią tiesą priminė Visagino kultūros centro direktorė Danutė Morkūnienė, kurios dėka prieš 25-erius metus ir susikūrė „Smilgenės“ kolektyvas.

Jau nueitas gana ilgas kelias, o kiek dar jo likę – atsakyti sunku. Svarbiausia, kad vadovas trykšta optimizmu ir juo geba savo ugdytinius užkrėsti: „Džiaugiuosi, kad turiu galimybę dirbti su vaikais ir jaunimu, nes jie yra mano variklis. Matau jų smalsias ir degančias akis, norą pažinti, išmokti, siekti užsibrėžtų tikslų – tai ir mane motyvuoja nestovėti vietoje“, – didžiausią savo motyvaciją išdavė vadovas A. Dervinis.

Arneta Matuzevičiūtė

Arnetos Matuzevičiūtės nuotr.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top