Pradinis / Kinas, muzika, TV / Jaunoji atlikėja Elzė Urbietytė daina išreiškė meilę Lietuvai

Jaunoji atlikėja Elzė Urbietytė daina išreiškė meilę Lietuvai

Japonologiją sostinėje studijuojanti jaunoji dainuojamosios poezijos atlikėja iš Šiaulių Elzė Urbietytė savo kūryba išreiškia ją supantį pasaulį. Šiais metais jaunimo muzikos festivalio „Šiauliai gyvai“ scenoje pasirodžiusi mergina išbandė ir kitą projekto veiklą – kartu su „Šiauliai gyvai“ komanda nufilmavo pirmąjį savo muzikinį klipą. Autorine daina „Lietaus vardu“ mergina išreiškė savo jausmus Lietuvai.

S. Umaraitės nuotr.

Daina „Lietaus vardu“ popieriuje nugulė dar 2018 m., minint Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį. „Savo kūryba išreiškiu jausmus, tad pagalvojau, kad būtų įdomu pabandyti sukurti dainą apie meilę Lietuvai“, – prisimena Elzė. Įdomu tai, kad dainos teksto kūrybinis procesas vyko įvairiose gamtos vietose. Mergina užsirašydavo mintis vaikštinėdama, dainuodama, lankydamasi įvairiose vietose, pavyzdžiui, miške. Ieškodama tinkamų žodžių, jausmų išraiškos, Elzė netgi išėjo pabūti lietuje.

Jaunoji atlikėja pasakoja, kad į dainos žodžius sudėjo visus pagrindinius dalykus, kurie jai tuo metu asocijavosi su Lietuva, nors dabar tų dalykų galėtų priskaičiuoti ir daugiau. „Tai – tarsi meilės daina savo šaliai. Dabar ji yra viena iš mano mėgstamiausių“, – pripažįsta mergina, džiaugdamasi, kad nuo šiol daina turi ir savo klipą.

Dainuodama Elzė dažnai akompanuoja sau gitara, šis instrumentas ją lydi nuo 4 klasės. „Kad ja norėsiu groti, žinojau dar prieš pradėdama eiti į mokyklą, tačiau tik pradėjusi groti supratau, kaip man patinka šis instrumentas“, – prisimena mergina. Neatsitiktinai gitara skamba ir „Šiauliai gyvai“ klipe.

„Lietaus vardu“ klipas buvo nufilmuotas vasarą Salduvės parke, kuris pasirodė itin tinkamas apdainuojamai temai. Gamtoje buvo semiamasi įkvėpimo, o ir dainoje kalbama apie girias, medžius, gamtą. Paklausta, kaip sekėsi filmuotis „one shot“ būdu, kai vaizdo medžiaga nėra karpoma, Elzė neslėpė, kad filmavimo dieną buvo jaudulio, tačiau toks formatas jai itin patiko. „Man atrodo, kad taip geriau perteikiama dainos emocija“, – pasakojo Elzė ir įvardijo klipo filmavimą kaip įdomią patirtį.

Autorinių dainų vaizdo klipų filmavimas yra projekto „Jaunimo muzikos festivalis „Šiauliai gyvai 2021“ dalis. Projekto laikotarpiu nufilmuoti ir paskelbti Sauliaus Urbonavičiaus-Samo, Elzės Urbietytės dainų klipai, artimiausiu metu pasirodys ir kitų festivalio dalyvių muzikiniai klipai.

Elzė Urbietytė „Lietaus vardu“:

Saulius Urbonavičius-Samas „Išgąsdinti paukščiai“:

Festivalio organizatorė – VšĮ „Sielai“. Partneris – Fotografijos muziejus. Rėmėjos: Lietuvos kultūros taryba, Šiaulių miesto savivaldybė. Informacinis rėmėjas – žiniasklaidos grupė „Etaplius“. Draugai: „Garsas LT“, „Gubernijos“ duonos gira“, „Saulės dukros“.

S. Umaraitės nuotr.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top