Pradinis / Knygos / Jaunoji patriotų karta – auganti šviesi Lietuva!

Jaunoji patriotų karta – auganti šviesi Lietuva!

2018 m. vasario 16 d. švęsime Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį. Artėjant šiai Lietuvai svarbiai dienai verta susimąstyti, ką valstybei ir visuomenei pavyko nuveikti per šį šimtmetį, kokius naujus tikslus sau keliame belaukdami kito – antrojo šimtmečio? Tikriausiai ne vienas pritartų minčiai, kad šviesi Lietuvos ateitis priklauso nuo jaunosios kartos. Vaikai ir jaunimas – Lietuvos ateitis. Norint, kad Lietuva ir toliau sėkmingai tobulėtų ir modernėtų, svarbu nuo pat mokyklinio amžiaus ugdyti vaikų patriotiškumą ir meilę Lietuvai.

Norint ugdyti vaikų patriotiškumą svarbu leisti jiems suprasti, ką reiškia būti lietuviu, kuo Lietuva yra išskirtinė, kokios mūsų šalies tradicijos, simboliai, istorija. Ne kartą apdovanoto populiaraus vaikų rašytojo Selemono Paltanavičiaus naujo leidimo knygoje „Aš – lietuvis“ vaizdingai ir įdomiai pateikiama informacija apie Lietuvą. Čia aprašyta gimtoji kalba, tradicinės šventės, valgiai, gamta, tautos simboliai ir net lietuvių aistra krepšiniui. Knygoje autorius Selemonas Paltanavičius šiltai ir savitai perteikia savo požiūrį į mūsų šaknis, į mūsų tautai, šaliai būdingus dalykus.

Vaikams skirtoje knygoje gausu vaizdingų nuotraukų, tekstas – aiškus ir glaustas, tad sudominti jaunąjį skaitytoją – nesudėtinga. Puslapiuose rasite labai įdomių faktų: kad ilgiausias lietuviškas žodis – nebeprisivideotinklaraštininkaujantiesiems, kad prie sakų prilipę vabzdžiai užsikonservuoja gintaruose amžiams, kaip atskirti žaltį nuo rusvosios angies. Ši knyga skirta viso pasaulio mažiesiems lietuviams. Leidinys ne tik skatina patriotiškumą, bet ir suteikia vaikui naudingų bei vertingų žinių apie Lietuvą!

Prisiminkime ir nepamirškime, kad Lietuvos vaikai – mūsų ateitis. Ugdykime jaunąją kartą, stiprinkime jų meilę Lietuvai. Darykime tai ne dėl to, kad šiemet Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetis, o dėl mūsų šaknų supratimo ir vertinimo. Stenkimės, kad kiekvienas vaikas didžiuotųsi, jog Lietuva – jo tėvynė. Kad jis galėtų garsiai sušukti arba tyliai pasakyti: aš – lietuvis! O kas gi geriau gali padėti ugdyti patriotiškumą, jei ne įdomi ir naudinga knyga?

Knygą „Aš – lietuvis“ išleido leidykla „Debesų ganyklos“. Leidinį galite įsigyti šalies knygynuose arba internetu www.debesuganyklos.lt.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top