Pradinis / Lietuviai svetur / JAV. Įspūdingoje šventėje Čikagoje pristatytos lietuviškos žiemos švenčių tradicijos

JAV. Įspūdingoje šventėje Čikagoje pristatytos lietuviškos žiemos švenčių tradicijos

Gruodžio 31 d. generalinis konsulatas Čikagoje kartu su Balzeko lietuvių kultūros muziejumi pagrindinėje Čikagos Naujųjų metų sutikimo šventėje „Chi-Town Rising“ pristatė lietuviškas žiemos švenčių tradicijas.

Pradinėje visai šeimai skirtoje renginio dalyje „Kids Countdown Spectacular“ vyko koncertas ir mugė „Naujieji metai aplink pasaulį“, kur greta tokių šalių, kaip Filipinai, Tailandas, Danija, Kolumbija, Kinija, Airija, Egiptas, Škotija, Japonija, Italija, pristatyta ir Lietuva. Balzeko muziejaus programų direktorės Ritos Janz entuziastingu rūpesčiu, padedant generaliniam konsului Čikagoje Marijui Gudynui ir jo padėjėjai kultūros klausimais Agnei Vertelkaitei, centriniame miesto parke, Millennium Park šventės dalyviai buvo vaišinami tradiciniais kūčiukais, buvo pasakojama, kaip lietuviai pasitinka Kūčias, Kalėdas, Naujuosius metus, pristatyta paroda apie šventinius lietuvių papročius.

Į renginį atvykusiems vaikams organizatoriai dalijo suvenyrinius pasus, juose kiekvienos šventėje prisistatančios šalies atstovai dėjo žymą. Lietuvos ženklas buvo ypatingas ir žavėjo ne tik jaunus, bet ir vyresnius, – pasuose šimtmetį skaičiuojančiu spaudu buvo įspaudžiamas reljefinis Vytis. Išskirtinę žymą gavo tie, kurie pasaulio žemėlapyje gebėjo parodyti, kur yra Lietuva.

Vėliau pirma istorinė Čikagos miesto Naujųjų metų šventė tęsėsi dangoraižių apsuptyje prie upės. Čia vyko koncertas, o vidurnaktį ant vieno iš pastatų fasado pakilo didelė spindinti žvaigždė. Numatoma, jog šios iškilmės taps tradicija ir į miestą kasmet pritrauks dar daugiau turistų.

Konsulato Čikagoje inf. ir nuotr.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top