Spalio 7 d. Lemonte esančiame Pasaulio lietuvių centre, galerijoje „Siela“ įvyko organizacijos „Chicago Mothers Foundation“ labdaros renginys, pavadintas „You matter to me“. Jo tikslas – padėti neįgaliems Lietuvoje gyvenantiems vaikučiams – Gustui, Urtei, Elzei, Erikui, Emiliui, Ramunei ir Urtytei. Tai specialiųjų poreikių vaikai, kuriuos sieja neįprasta jų sveikatos būklė ir jų tėvų noras nenuleisti rankų, ieškant pagalbos savo sergantiems mažyliams. Dėl kilnaus tikslo labdaros vakaro metu buvo surengtas koncertas bei paramos aukcionas, jo metu surinktos lėšos bus padalintos šių vaikų šeimoms.
Renginyje – svečiai ir vaizdai iš Lietuvos
Galime pasidžiaugti, kad tiek daug nuostabių žmonių prisidėjo prie šio projekto įgyvendinimo. Esame dėkingi dainininkui, aktoriui ir kompozitoriui, projekto „Lietuvos balsas“ teisėjui Justinui Jaručiui, kuris iš karto sutiko atvykti į Čikagą ir savo solinį koncertą skirti mūsų projektui. Kartu su Justinu Jaručiu iš Lietuvos į mūsų renginį atvyko radijo, TV laidų, renginių vedėja, filmų įgarsintoja bei viena iš organizacijos „Gelbėkit vaikus“ atstovių Daiva Tamošiūnaitė-Budrė.
Prie šio projekto taip pat dirbo mūsų nuostabioji savanorė fotografė Vika Aniulienė, kuri su „TVS Digital Media“ įkūrėju Ryčiu Januška ir Rasa Januška važinėjo po įvairius Lietuvos miestus. Ši menininkų grupė skyrė laiko tam, kad susipažintų su tais vaikais, suprastų jų patiriamas problemas, įsiklausytų į jų tėvų pasakojamas skausmingas istorijas. Kelionės metu Rytis ir Rasa mums, gyvenantiems už Atlanto, ne tik sukūrė nuostabią fotografijų parodą, bet ir nufilmavo trumpas vaizdo istorijas, kad Čikagos lietuviai kaip galima geriau susipažintų su šių vaikų gyvenimo niuansais. Ir nesvarbu, kad mus skiria tūkstančiai kilometrų, gerų žmonių širdis galima pasiekti net ir tolimoje Amerikoje.
Organizacija pritraukia daug gerų žmonių
Kad renginys būtų kuo produktyvesnis (šiuo atveju – surinktų kuo daugiau lėšų šiems mažyliams), prie jo prisidėjo ir didelė dalis žmonių, gyvenančių Čikagoje. Sakome „ačiū“ galerijos „Siela“ vadovei Astai Zimkus, kuri tą vakarą leido nemokamai pasinaudoti sale, fotografėms Giedrei Gomes („Pictures by GG“) bei Agnei Tumpis („Agnė Kolete Photography“) už fotoaparatais įamžintas šventines akimirkas, gėlių salono „Floral Lodge“ savininkei Joanai Bernotei už nuostabias gėles, įmonės HMD vadovams Daivai ir Henrikui Malūkams už aukcionui įsteigtą prizą, Dariui Žukui už dovaną aukcionui – bilietus į grupės „Foje“ koncertą, lenktynininkui Benediktui Vanagui už staigmeną aukcionui, menininkėms Editai Suchockytei ir Agnei Valickas už dovanotus paveikslus, virtuvės skaniausių gaminių kūrėjui šefui Kęstui Mickui už dovaną aukcionui, mūsų nuolatiniams rėmėjams „Baltic Food Distributing“ už įsteigtą prizą. Tariame „ačiū“ kompanijai „Bravo Bites“ už svečiams skirtus užkandžius, o Beatričei Liaucytei už nuostabaus skonio desertus.
Padėką skiriame ir jauniesiems atlikėjams Ievai Techonovaitei, Paulai Juzėnas, muzikantėms Emilijai Baltrukonytei bei Elizabeth Romanyuk.
Taip pat dėkojame dainų autoriui ir kompozitoriui bei atlikėjui Rimantui Pažemeckiui už nuolatinę draugystę bei pagalbą fondui, o „3 Girls Party Decor“ už be galo jaukiai sukurtą atmosferą galerijoje bei tvarkymo darbus iki išnaktų.

Surinkta 30 tūkstančių JAV dolerių ligoniukams
Dėkojame ir visiems dalyvavusiems aukcione už jūsų paramą ir rankų kėlimą dėl vaikų. Jūs visi sukūrėte didelį stebuklą, dėl jūsų dosnumo surinkta per 30 000 JAV dolerių!
Žinoma, mes neišgelbėsime visų Lietuvos vaikų, bet jei galime pakeisti bent keleto iš jų gyvenimo kokybę, vien dėl to verta daryti tai, ką darome, ir nenuleisti rankų.
Lietuvoje gyvena beveik 15 000 vaikų, turinčių protinę ar fizinę negalią. Tai maždaug vienas vaikas iš 200. Tokių vaikučių poreikiai priklauso nuo jų negalios, kuri gali būti labai nežymi, o gali būti ir labai sunki, reikalaujanti 24 valandų per parą slaugymo, psichologinės paramos ir nemažų finansų. Su kuo susiduria tėvai, augindami vaiką, turintį negalią, klausinėjome ne vieną šeimą. Ir visi iki vieno šie žmonės sakė, jog yra gaunama per maža parama iš valstybinio sektoriaus, jaučiamas didelis psichologų trūkumas ir yra per mažas specialiųjų poreikių vaiko integravimas į visuomenę.
Tai kiekgi Lietuvoje kainuoja auginti tokį vaikutį, turintį specialiųjų poreikių? Šimtus, o gal tūkstančius eurų, norint, kad vaikas gautų reikalingą pagalbą: įvairias reabilitacijas, tokias kaip masažai, vandens procedūros, įvairios terapijos, netgi specialusis maistas svoriui palaikyti. Kodėl visa tai gula tik ant tėvų pečių, kai gyvenimas ir taip nelepina? Mums sunku atsakyti į šį klausimą ir mažiausia, ką galime padaryti, tai pabandyti jiems padėti bent šiek tiek, suteikdami finansinį, bent laikiną, stabilumą.
Edita Zasimauskaitė, organizacijos „Chicago Mothers Foundation“ prezidentė