Daugiau nei 400 Lietuvos valstybės atkūrimo minėjimo Vašingtone dalyvių vasario 18 dieną renginį pradėjo tylos minute, skirta pagerbti jos išvakarėse Kijeve žuvusioms aukoms.
Pasak į renginį atvykusio užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus, Lietuvai minint valstybės atkūrimą, daugumos jos žmonių mintyse ir širdyse – rūpestis dėl Ukrainos ateities. „Šiomis dienomis Kijevo gatvėse sprendžiama Ukrainos ateitis. Reikalaujame Ukrainos Vyriausybę nedelsiant sustabdyti smurtą ir kartu su opozicijos lyderiais sėsti prie derybų stalo dėl naujos Vyriausybės sudarymo ir konstitucinės reformos“, – šimtams renginyje dalyvaujančių JAV Kongreso narių, aukštų administracijos pareigūnų, diplomatų ir kitų garbių svečių teigė ministras.
Už Lietuvos vardo garsinimą ir indėlį į demokratines vertybes jis Užsienio reikalų ministerijos garbės ženklu „Lietuvos diplomatijos žvaigždė“ apdovanojo Nacionalinio demokratijos fondo prezidentą Karlą Geršmaną ir ilgametį Lietuvos garbės konsulą JAV Stanley Balzeką.
C. Geršmanui aukščiausias ministerijos apdovanojimas įteiktas už demokratinių institucijų Vidurio ir Rytų Europoje stiprinimą, S. Balzekui – už indėlį į Lietuvos kultūros paveldo išsaugojimą ir puoselėjimą JAV, taip pat nepaliaujamą filantropinę veiklą.
Lietuvos ambasados JAV komercijos rūmuose organizuotame minėjime Lietuvą su Valstybės atkūrimo diena, be kitų garbingų svečių, sveikino ir JAV energetikos sekretorius Ernestas Monizas, renginyje dalyvavo Lietuvos ūkio ministras Evaldas Gustas.
Pasak Lietuvos ambasadoriaus JAV Žygimanto Pavilionio, renginio vieta simbolizuoja Lietuvos pirmininkavimo ES metu ir po jo nuolat akcentuojamą transatlantinio suartėjimo prekybos ir verslo srityje svarbą. Šiuo metu vykstančios ES ir JAV derybos dėl prekybos ir investicijų sutarties – tiesiausias kelias į šį suartėjimą.
Klausydamiesi Kęstučio Vaiginio džiazo kvarteto, vakaro svečiai galėjo paragauti tradicinės lietuvių virtuvės gaminių.
LR URM informacija
Ludo Segerso nuotraukos