Lapkričio 17–21 d. Lietuvoje lankėsi JAV Silicio slėnyje esančio Stanfordo tyrimų instituto ekspertai, atliekantys Lietuvos inovatyvumo galimybių analizę. Jų vizito tikslas – iš arčiau susipažinti su Lietuvos inovacijų ekosistema ir teikti rekomendacijų dėl jos tobulinimo.
Stanfordo tyrimų instituto delegacijai vadovauja mokslinių tyrimų ir analitikos srities direktorius dr. Džefris Aleksandras, turintis daugiau kaip 20 metų veiklos patirtį analizuojant valstybės politikos poveikį technologijų plėtrai, moksliniams tyrimams, verslumui ir pramonės konkurencingumui. Ekspertai Lietuvoje praleido savaitę, per jų vizitą Vilniuje ir Kaune surengtuose seminaruose susitiko inovacijų politikos formuotojai, universitetų ir inovacijas skatinančių ir finansuojančių agentūrų vadovai, mokslo ir technologijų parkų bei slėnių ir atviros prieigos centrų atstovai, inovatyvaus verslo lyderiai.
Per susitikimus aptartos technologijų perdavimo galimybės Lietuvoje, glaudesnis universitetų bei mokslo ir technologijų parkų bendradarbiavimas. Buvo kalbama apie Lietuvos studentus, apie tai, kaip juos paruošti kurti naujus verslus, kaip jie galėtų savo teorines žinias panaudoti praktiškai, kad baigę mokslus galėtų įgyti tinkamų kompetencijų ir dirbti inovatyviose įmonėse.
Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) yra pasirašiusi susitarimo memorandumą su Stanfordo tyrimų institutu „SRI International“, įpareigojantį bendradarbiauti vykdant tyrimų projektus, įgyvendinant Lietuvos inovacijų plėtros 2014–2020 metų programą ir kuriant SRI programos „Go To Market“ lietuvišką versiją.
„SRI International“ – tai Silicio slėnyje įsikūręs ne pelno siekiantis nepriklausomas tyrimų ir inovacijų centras, teikiantis fundamentinių ir taikomųjų tyrimų, laboratorijų ir konsultacijų paslaugas, technologijų vystymo, licencijavimo ir daug kitų paslaugų. Centro atliekami moksliniai tyrimai apima biomedicinos, chemijos, kosmoso, ekonomikos plėtros, aplinkosaugos, gynybos sritis. „SRI International“ apyvarta siekia apie 540 mln. dolerių, jame dirba apie 2 500 darbuotojų, centras yra pateikęs daugiau nei 2 000 patentų paraiškų visame pasaulyje.
ŠMM inf.