Pradinis / Renginiai, pramogos / Johno Lennono skulptūros Vilniuje atidengimas

Johno Lennono skulptūros Vilniuje atidengimas

Vilniuje įamžintas legendinio garsaus britų muzikanto, dainų kūrėjo Johno Lennono atminimas.

„Kuo mūsų Vilnius gražus, kaip tampa dar žavesnis? Kai jame gimsta visai neįtikėtini ir netikėti, net nesusiję su mumis ar mūsų miestu, tačiau drąsūs projektai. Kad ir Franko Zappos skulptūra nieko bendro su mumis neturi, tačiau tai netrukdo jai būti vienai lankomiausių vietų, garsinančių Vilnių. Turime pripažinti, kad Johnas Lennonas nebuvo lietuvis, nesilankė Vilniuje, nedainavo apie jį, neturėjo merginos lietuvaitės ir netgi su Oslu neturėjo nieko bendra. Tačiau kaip meras ir kaip vilnietis džiaugiuosi, kad pasaulinio garso atlikėjo skulptūra atsirado mūsų mieste, dėkoju tiems, kurie savo energiją nukreipė tam, kad gimtų ši patraukli erdvė. Neabejoju, ji taps nauja daugybės Lietuvos ir užsienio turistų traukos vieta“, – sakė Vilniaus meras, įteikdamas pagrindiniam idėjos autoriui Sauliui Paukščiui specialiai šia proga pagamintus marškinėlius.

Ant granitinės kolonos stovinti bronzinė skulptūra vaizduoja J. Lennono veidą – vieną  akį dengia gėlės žiedas. Iš bronzos išlieta britų muzikanto galva sveria apie 100 kilogramų. Ji pritvirtinta ant pusantro metro aukščio granitinės kolonos, sveriančios 300 kilogramų. Menininkai, pajuokavę, kad palietus dainininko akį dengiančią gėlę realizuojasi norai, renginio svečius privertė liesti ją.

Skulptūra taiką ir harmoniją propagavusiam legendinės roko grupės „The Beatles“ lyderiui J. Lennonui iškilo aktyvių vilniečių iniciatyva.

Pagrindinis ir svarbiausias  idėjos autorius fotomenininkas Saulius Paukštys džiaugėsi, kad pagaliau įgyvendinta jo ilgametė svajonė, dėkojo visiems, kurie palaikė, prisidėjo prie šio projekto gimimo ir įgyvendinimo.

„Ši skulptūra – ne tik pagarbos ženklas menininkui, kuris savo kūryba propagavo taiką ir harmoniją. Tikiu, kad ši skulptūra padarys mūsų miestą ir gražesnį ir taikesnį“, – sakė Saulius Paukštys.

J. Lennono garbei iškilo ne tik skulptūra –  jo vardu pavadintas ir pats skveras.

Tiek J. Lennonas, tiek jo žmona žymi menininkė Yoko Ono prisidėjo prie „Fluxus“ meno judėjimo, kurio pradininkas buvo lietuvių kilmės menininkas Jurgis Mačiūnas. Dėl šios priežasties Oslo namų kvartalo meno erdvėje atidaryta „Fluxus“ ir Vytenio Jankūno darbų paroda. Joje vilniečiai ir sostinės svečiai galės susipažinti ne tik su „Fluxus“ meno judėjimo kūriniais, bet ir su J. Lennono fotografijomis.

Vilniaus m. sav. inf. ir nuotr.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top