Pradinis / Kultūra / Joninių paslaptys apgaubs Lietuvos liaudies buities muziejų

Joninių paslaptys apgaubs Lietuvos liaudies buities muziejų

Pavasario darbai jau užbaigti, pats laukų žydėjimas, brandos laukimas. Dienos dar ilgėja, nors saulė jau pavargus, tuoj persiris per dangaus aukštumas, ir užbaigs trumputes vasaros atostogas žemdirbys. Vieną šių gražiausių vasarvidžio dienų, žemei ilsintis po dalgio dar nepaliestu žiedais žydinčiu, bitėmis dūzgiančiu žolynų kilimu, po jį pasklisdavo kuo balčiausiais lino drabužiais pasidabinusios bene visos mergaitės, dainas dainuodamos, tai devynių, tai dvylikos rūšių gėles vainikams rinkdamos. Įsiliepsnodavo laužai, sukdavosi apie juos rateliai, skambėdavo dainos, miškuose pražysdavo paparčiai, o darželiuose – diemedžiai

Apie Joninių šventės apeigas senovėje daugiausia byloja dar iki šiol užsilikę apeigų likučiai, burtai ir prietarai. Kokie Joninių papročiai ir ką mes apie juos žinome, kas išliko iki mūsų dienų – apie tai sužinosite birželio 24 dieną (nuo 13 val.) atvykę į Joninių šventę Lietuvos liaudies buities muziejuje Rumšiškėse.

Edukacinėje šventėje lankytojų lauks apeiginė vandens magija, kupoliavimas, burtai, ateities spėjimas iš gėlių, vainikų, ugnies pagerbimas, Jonų ir Janinų sveikinimai, „Joninių paslaptys“, viktorina, skirta muziejaus 50-mečiui bei Liudvinavo teatro „Žalias sodas“ spektaklis „Mediniai stebuklai“! Šoksim, dainuosim su ansambliais, žaisim kaimiškus žaidimus, šokinėsim per laužą, važinėsimės su arkliukais… Per Jonines būkime drauge! Išsamesnė informacija – www.llbm.lt.

Rimgaudo Žaltausko nuotr.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top