Pradinis / Kultūra / Jubiliejų švenčiantis V. Noreika dovanojo įspūdingą koncertą

Jubiliejų švenčiantis V. Noreika dovanojo įspūdingą koncertą

Vienas iškiliausių visų laikų Lietuvos tenorų profesorius Virgilijus Noreika švenčia 80-metį. Spalio 4 d. Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre (LNOBT) šia proga surengtas jubiliejinis V. Noreikos koncertas.

Jubiliejaus proga gerbiamą maestro sveikino kultūros ministras Šarūnas Birutis: „Jūs dešimtmečius dovanojate save publikai ir mokiniams. esate ypatingas žmogus, kuris visą gyvenimą vadovaujasi vertybėmis, tiki autoritetais ir idealais, myli darbą, sceną, meną. Maestro, Jūsų dėka Lietuvos žmonių širdyse skamba Jūsų atliekama muzika.“

Jubiliejiniame koncerte dainavo ne tik V. Noreika, bet ir jo mokiniai: Edgaras Montvidas, Laimonas Pautienius, Arūnas Malikėnas, Kęstutis Alčauskis, Liudas Norvaišas, Jovita Vaškevičiūtė, Karolina Glinskaitė, Dainius Puišys. LNOBT simfoniniam orkestrui dirigavo Martynas Staškus.

Virgilijus Noreika per savo ilgą, iki šiol besitęsiančią dainininko karjerą yra pelnęs daug apdovanojimų. Bene reikšmingiausias jų – 2010 m. paskirta Nacionalinė kultūros ir meno premija „už aukščiausią vokalinį meistriškumą ir neblėstantį talentą“.
2013 m. V. Noreikai suteiktas pirmojo LNOBT solisto emerito garbės vardas – teatro dėkingumo ir pagarbos ženklas.

„Virgilijus Noreika yra išskirtinė Lietuvos operos figūra“, – sako LNOBT vadovas Gintautas Kėvišas, apibendrindamas šio išskirtinio menininko indėlį į teatro veiklą: jis ilgus metus dainavo pagrindines partijas operos scenoje ir vadovavo pačiai įstaigai.

V. Noreika 1953–1958 m. Lietuvos valstybinėje konservatorijoje, Kipro Petrausko klasėje, studijavo solinį dainavimą. 1957–1975 m. buvo Valstybinio akademinio operos ir baleto teatro solistas, 1975–1991 m. – Operos ir baleto teatro direktorius ir meno vadovas. 1965–1966 m. stažavosi Milano „La Scala“ teatre ir ten, vadovaujamas garsaus vokalo pedagogo Gennaro Barros, paruošė šešis vaidmenis.

Virgilijus Noreika yra dainavęs daugybėje pasaulio scenų – Maskvos didžiajame teatre, Kijevo, Minsko, Talino, Rygos operos teatruose, Berlyno valstybės operoje, Paryžiaus operoje, Buenos Airių „Teatro Colon“, Stokholmo, Sofijos, Belgrado, Budapešto, Bukarešto, Varšuvos, Prahos, Bratislavos ir kitų miestų teatruose, taip pat Čikagos lietuvių operoje.

Tenoras sukūrė daugiau kaip 50 vaidmenų.

Nuo 1976 m. V. Noreika dėsto Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. 1993–1994 m. dėstė Lotynų Amerikos dainavimo akademijoje Karakase (Venesuela). Nuo 1997 m. yra Estijos muzikos akademijos kviestinis profesorius.

Tarp V. Noreikos išugdytų dainininkų – visas būrys garsių operos scenos meistrų. Be minėtų solistų, kurie pasirodė šventiniame koncerte LNOBT, tai ir Sergejus Larinas (1956–2008), Kristiano Benedikto sceniniu vardu pasaulio scenose dainuojantis Vaidas Vyšniauskas, Merūnas Vitulskis ir daug kitų.

Kultūros ministerijos ir LNOBT informacija
Martyno Aleksos nuotraukos

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top