Pradinis / Ne didmiesčių gyvenimas / Judėjimo savaitė Telšių lopšelyje-darželyje „Berželis“

Judėjimo savaitė Telšių lopšelyje-darželyje „Berželis“

Lietuvos tautinis olimpinis komitetas ir Lietuvos olimpinė akademija rugsėjo 21–27 d. organizavo projektą „Judėjimo savaitė“, kurio tikslas – išjudinti visos Lietuvos vaikus ir jų ugdymo įstaigų bendruomenes. Siekdami padidinti vaikų ir jų tėvų susidomėjimą sveika gyvensena, kvietė mokyklų ir ikimokyklinių įstaigų bendruomenes organizuoti ne tik tradicinius bėgimus, bet ir masines mankštas.

Prie šio projekto prisidėjo ir Telšių lopšelis-darželis „Berželis“. Rugsėjo 21 dieną darbuotojai ir mažieji sportininkai, pasipuošę olimpinėmis emblemomis, nešini plakatais, skambant muzikai susirinko į salę. Renginys prasidėjo iškilmingai ir šventiškai: buvo įnešta Lietuvos olimpinė ir darželio sveikuolių vėliava, nuskambėjo sveikuolių dainelė – himnas. Tada prisistatė komandos ir buvo pristatytas šventės šūkis „Judėjimas – sveikata“. Mikė Pūkuotukas pasveikino linksmai nusiteikusius dalyvius ir pakvietė nuotaikinga muzikine mankštele pradėti judėjimo savaitę.

Kasdien vyko įvairūs renginiai. Skambant „Piratų mankštai“ kas rytą lauke raumenukus mankštino darželio darbuotojai ir vaikai, kasdien vaikų laukė vis kitokios rungtys ir estafetės. Vaikai galėjo išbandyti jėgas įvairiuose sporto sektoriuose: žaidė krepšinį, futbolą, važinėjo triratukais ir paspirtukais, žaidė estafetėse su lankais ir kamuoliais, bėgo įveikdami kliūtis, dalyvavo piešinių parodėlėje „Mano kelias į darželį“.

Rugsėjo 24 dienos pavakarę vyko masinės mankštos ir bėgimo renginys „Judėkime kartu“, kurio su nekantrumu laukė ne tik vaikai, bet ir sveikatos ugdymo grupės komanda. Ši nerimavo, kiek dalyvių sulauks. Mankštoje ir bėgimo renginyje dalyvavo 146 žmonės: vaikai, mamos, tėčiai, močiutės, broliai ir sesės. Prieš bėgimą visi smagiai pasimankštino. Buvo smagu stebėti, kaip kartu mankštinasi šeimos. Nekantriausiai bėgimo laukė patys mažiausieji. Gausus būrys mažųjų bėgikų rikiavosi bėgimo takelyje ir laukė starto. Mažieji turėjo įveikti 250 m atstumą. Darbuotojos, bėgdamos kartu su vaikais, stengėsi parodyti, kad svarbus ne vien greitis, kad galima smagiai mėgautis bėgimu. Tėveliai taip pat neatsiliko nuo jaunųjų bėgikų ir sėkmingai įveikė kur kas didesnį atstumą.

Laikantis olimpinio principo, jog svarbu ne nugalėti, o dalyvauti, pralaimėjusiųjų nebuvo. Visų laukė staigmenos ir dovanėlės: tėveliai sveikino vaikučius, atbėgusius iki finišo, vaikai – tėvelius.

Po bėgimo visų veidus puošė džiugios emocijos ir nusiteikimas aktyviai sportuoti. Pajutę judėjimo teikiamą džiaugsmą, vaikai ir tėveliai dar neskubėjo namo: vaišinosi arbata, dalijosi įspūdžiais.

Džiaugiamės, kad masinės mankštos ir bėgimo renginys „Judėkime kartu“ sulaukė tėvelių susidomėjimo ir palaikymo. Ikimokyklinio amžiaus vaikams labai svarbus tėvų pavyzdys, nes jie stebi tėvus ir mokosi iš jų. Sportuojant kartu galima ne tik pasirūpinti savo sveikata, bet ir smagiai leisti laiką su vaikais. Tai buvo masiškiausias olimpinis renginys mūsų įstaigoje.

Vaikų poreikis judėti yra didžiulis, o šių dienų kasdienybėje jis dar aktualesnis. Fizinis aktyvumas yra neatsiejama kiekvienos dienos dalis. Tikime, kad olimpinė nuotaika ir džiugios emocijos ilgai išliks visų dalyvių atmintyje ir paskatins norą judėti kartu su vaikais.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Milda Liubinavičienė

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top