Pradinis / Lietuviai svetur / JUNGTINĖ KARALYSTĖ. Raimundas Bakutis: „Turime pasistengti susigrąžinti bendruomeniškumą“

JUNGTINĖ KARALYSTĖ. Raimundas Bakutis: „Turime pasistengti susigrąžinti bendruomeniškumą“

Jungtinėje Karalystėje gyvenančio sveikos gyvensenos propaguotojo, bėgimo už blaivią Lietuvą iniciatoriaus Raimundo Bakučio sumanymai ir idėjos po truputį virsta tikrove. „Labai džiugu, jog Londono lietuvių bėgimas už blaivybę pavirto į pasaulio lietuvių bėgimą už blaivią Lietuvą. Ši simbolinė akcija, skirta blaivybei ir sveikam gyvenimo būdui propaguoti, vyksta kiekvieno mėnesio pirmą penktadienį visur, kur tik yra lietuvių“, – bendraminčius prisijungti prie akcijos kviečia R. Bakutis.

Aktyvus Anglijos lietuvių bendruomenės narys turi daug minčių, galinčių įkvėpti ne vieną svetur gyvenantį tautietį prisidėti prie tautinės tapatybės ugdymo bei išsaugojimo. „Kažkada internete darėme apklausą norėdami išsiaiškinti, kokios yra mūsų stipriosios ir silpnosios savybės ir kuo esame išskirtiniai. Kaip gerąją savybę tiek patys lietuviai, tiek apklausoje dalyvaujantys užsieniečiai dažniausiai minėdavo darbštumą. O tarp blogųjų savybių pirmavo pavydas. Manau, jog jis yra didžiausia mūsų tautos bėda. Galbūt jo atsikratyti padėtų nuolatinis bendravimas, ryšių tarp pasaulio lietuvių stiprinimas. Atskirtis yra jaučiama ne tik Lietuvoje, bet ir čia, Londone. Gaila, kad dabar labai išsikerojęs individualizmas. Mums reikėtų pasistengti grąžinti bendruomeniškumą, kuris anksčiau buvo didžiausia mūsų stiprybė. Kaip tai padaryti? Visomis įmanomomis priemonėmis stiprinti ryšius, burti bendruomenes, organizuoti renginius, inicijuoti akcijas“, – samprotauja R. Bakutis.

Keturiomis kalbomis šnekantis Raimundas teigia, jog labai svarbu neužsisklęsti savyje ir stengtis veikti visos tautos labui: „Gyvendamas čia, Anglijoje, esu tarsi Lietuvos ambasadorius. Visi mano veiksmai, poelgiai reprezentuoja Lietuvą visam pasauliui. Todėl būti užsidariusiam savam kiaute ir rūpintis tik savų problemų sprendimu nederėtų. Vadovaujuosi posakiu „Think Global, Act Local“ („Mąstyk globaliai, veik lokaliai“). Jeigu jautiesi turįs viduje kažką daugiau, tai turi duoti. Ne tikėtis gauti, o duoti. Jeigu atsirastų daugiau taip mąstančių žmonių, tai mūsų tauta tik sustiprėtų. O būti stiprioje tautoje yra kiekvienam naudinga.“

Laidos „Tapatybė.LT“ kūrėjams R. Bakutis prisipažįsta manantis, jog lietuviškos tapatybės išsaugojimui didelę reikšmę turi sąmoningumas ir dora. „Išvykęs iš Lietuvos dar labiau pajunti trauką prie savo šaknų. Kadangi domiuosi kultūra ir istorija, man visada buvo įdomu, kodėl mes, kažkada buvę galingi ir dideli, staiga taip sumažėjome ir baigiam išsiblaškyti po visą pasaulį. Esu įsitikinęs, kad mes viduje dar turime parako ir galime pasauliui duoti kažką tauraus ir kilnaus. Ateities lietuvis man yra doros ir darnos žmogus. Tai yra besilaikantis doros principų, krypstantis sąmoningumo, dvasingumo link, siekiantis ne tik vidinės darnos, bet ir darnos savo šeimoje, bendruomenėje bei tautoje. Visa tai savo darbuose yra labai gerai aprašęs Vydūnas, kurio darbų ir minčių prikėlimas yra vienas iš svarbiausių mano tikslų. Vydūnas yra pasaulinio lygio mąstytojas, tik gaila, kad jis šiandien nepelnytai primirštas“, – teigia lietuvių šviesuolį Vydūną savo įkvėpėju ir autoritetu laikantis R. Bakutis.

Kita šio šeštadienio laidos „Tapatybė.LT“ tema

Filosofė, kultūros tyrinėtoja Nerija Putinaitė apie lietuviškosios tapatybės klausimus svarsto jau ilgą laiką. „Demokratinėje visuomenėje tapatybė kinta, joje atsiranda naujų simbolių, šie žmonėms tampa emociškai svarbūs. Pavyzdžiui, Vytautas Didysis buvo tapęs labai svarbiu lietuviškumo, stipraus suvereniteto simboliu. Tokiais simboliais buvo tapę ir legendiniai lakūnai S. Darius ir S. Girėnas. Būti lietuviu ir padaryti tai, kas pasaulyje yra pirma, negirdėta, neregėta, yra be galo svarbu. Taip pat svarbu, kad tautiečiai vieni kitų pasiekimais džiaugtųsi ir juos vertintų, kaip savo pasiekimus. Žinoma, būti lietuviu – tai ne vien tik valgyti cepelinus, didžiuotis „Žalgiriu“ ar A. Saboniu“, – teigia N. Putinaitė.

„Tapatybė.LT“ – šeštadienį per LRT „Lituanicą“ 23.30 val. Lietuvos laiku, 21.30 val. Londono laiku, 16.30 val. Niujorko laiku. Vedėjas Modestas Mastavičius.

Laidą tiesiogiai galima matyti ir portale LRT.lt. Laidos anonsas: https://www.youtube.com/watch?v=j4k_5zuFyE8

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top