Pradinis / Kinas, muzika, TV / Justinas Mažūnas pristato dainą „Pilkame mieste“: „Pilkasis miestas slepiasi kiekviename iš mūsų“

Justinas Mažūnas pristato dainą „Pilkame mieste“: „Pilkasis miestas slepiasi kiekviename iš mūsų“

Atlikėjas, artistas, dainų kūrėjas Justinas Mažūnas, klaipėdiečiams žinomas dėl savo kūrybinės veiklos, gatvės teatro akcijų ir dalyvavimo Alekso Mažono pantomimos studijoje, šiuo metu plačiajai visuomenei pristato naują savo kūrybinį darbą – dainą su vaizdo klipu „Pilkame mieste“.

Nesipriešina kūrybos traukai

Galvoje pilna idėjų ir jas norisi vienokia ar kitokia forma paleisti į platųjį pasaulį.  Nors baigiau istoriją ir esu pedagogas, kasdieną jaučiu, kaip kūryba ir menas glemžiasi mane vis labiau ir nesiruošia paleisti. O aš pats ir nesiruošiu tai traukai priešintis“, – sako kūrėjas Justinas.

Jis atvirauja, kad jo kūryba neatsiejama nuo rašymo. Dar paauglystėje pradėjęs rašyti apsakymus, šios veiklos neapleidžia iki šiol. Prieš metus Justino sukurtas apsakymas miesto tema „Lituanicono“ fantastinių apsakymų konkurse pelnė komisijos pripažinimą ir antrąją vietą. Augantis, besiplečiantis ir vis kitoks miesto vaizdinys nepaleido kūrėjo iki šiol, tad klaipėdiečiai šiandien gali pasidžiaugti naujausiu J. Mažūno kūriniu.  

Gyvenimas mieste lyg juodai baltas kadras

Dainoje mašinų ūžesys, iki graudulio jaudinanti pilkuma, garsai, žmonių kalbos, šnabždesiai, apsilankantys svečiai, tačiau žvilgsnis vis ieško trapios giminingos sielos, geltonų plaukų vilionės. Miestas gali būti artimas, tolimas, pilkose gatvėse šmėžuoja praeivių šešėliai, žmogus čia lyg ir civilizacijos, visuomenės apsuptyje, tačiau gali būti ir labai vienišas. Natūralu, kad meilės ilgesys atsispindi ir šioje dainoje. Žmonės mieste susitinka, būna kartu, o kartais išsiskiria, tuomet vėl akyse vien pilkuma, gyvenimas virsta panašus į juodai baltą kadrą.

Apie ką daina?

Pasak autoriaus, pilkasis miestas slepiasi kiekviename iš mūsų. Vieni žmonės yra ryškūs savo grožiu, vidumi ar asmeninėmis savybėmis, kiti gyvena prisitaikę ir pilkumoje. O kas ir kokio pobūdžio ta pilkuma, galima interpretuoti įvairiai. Anot Justino, pilkasis miestas turi daug prasmių ir kiekvienas žiūrovas, klausytojas gali interpretuoti šį miestą savaip.

Kūrėjas neslepia, jog jo pirmoji pažintis su muzika – paauglystėje pradėtas lankyti bažnyčios choras. Niekad niekur nesimokiau groti ar dainuoti. Tai ne darbas, tai vienas didžiausių mano pomėgių. Muzika lydi mane visur. Tiek ansambliuose, tiek prie vairo, tiek duše“, – sako atlikėjas.

Užkoduota prasmė

Judesiu perteikti užkoduotą prasmę Justinas mokėsi Alekso Mažono pantomimos studijoje, kuri jaunam vyrui buvo atradimas. Pantomima man gan naujas dalykas. Pasinėręs į šią veiklą išmokau judesio kalbos. Susipažinau su gatvės teatro subtilybėmis, sutikau nuostabių žmonių, išplėčiau kūrybos horizontus“, – sako dainos autorius, kuriam kūryba – svarbiausia gyvenimo dalis ir galimybė visuomenei parodyti pasaulį kitomis spalvomis. Pasaulį kitokiu kampu.

Rašymas, dainavimas, pantomima tapo pagrindu statant pilkąjį miestą. Justino Mažūno dainos „Pilkame miesteidėja nėra kaip ant delno. Žiūrovas gali pats iškelti į paviršių tai, kas jam svarbu.

Gal kai kas manys, jog tai klipas apie šios dienos aktualijas, apie tai, kas vyksta visai šalia, apie žmones išplautomis smegenimis. Ir jie bus teisūs.

Gal kažkam tai daina apie meilę. Ir tai bus tiesa. Taip pat niekas nesuklys pasakęs, kad ši daina apie laisvę.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top