Pradinis / Interjeras / Kada patalpose reikalingas dūmų ištraukimo ventiliatorius?

Kada patalpose reikalingas dūmų ištraukimo ventiliatorius?

Gaisras yra didelis pavojus, jis gali kilti bet kada ir bet kur. Mažiausia kibirkštis gali sukelti gaisrą. O kur ugnis, ten ir dūmai. Remiantis statistika, daugiau žmonių miršta nuo dujų ir dūmų kaitrinio mišinio nei nuo pačios liepsnos. O kovai su anglies monoksidu buvo sukurtos pažangios vėdinimo sistemos. Būtent tam buvo sukurtas dūmų ištraukimo ventiliatorius, kurį naudoti yra labai svarbu saugant gaisro aukas nuo apsinuodijimo dūmais.

Degimo produktai apsunkina evakuaciją, o apsinuodijimas jų išskiriamais pavojingais junginiais, tokiais kaip anglies monoksidas, vandenilio chloridas ar vandenilio cianidas, yra dažniausia mirties gaisro metu priežastis.

Dūmų ištraukimo ventiliatoriai pagal dizainą

  • radialinis – naudojamas įvairių pramonės šakų patalpose, biurų pastatuose. Sukeliantis palyginti mažą spaudimą;

  • ašinis – produktyviausias. Dažniausiai naudojamas dūmų šalinimo įrenginiuose. Jie skiriasi ne tik dideliu našumu, bet ir aerodinamika;

  • įstrižainė – patobulinta ašinės versija. Sukurta kitokia sparnuotės menčių struktūra, kuri leidžia dūmus šalinti įstrižai.

Montavimo būdai:

  • Sieninis – skirtas keliems ortakiams vienu metu. Techniškai šis montavimo būdas yra pats tinkamiausias ir pripažintas efektyviausiu. Sieninis įrenginys gali užtikrinti greitą dūmų pašalinimą dėl trumpesnio ortakio.

  • Kanalinis – montuojamas ortakių pertraukose. Labiausiai paplitęs apvalaus tipo skyrius. Labai svarbu atsižvelgti į ventiliatoriaus padėtį, tik vertikaliai arba horizontaliai. Tačiau yra ir universalių modelių. Be dūmų pašalinimo, jie taip pat gali palaikyti kasdienį patalpų vėdinimą. Galintis tiek ištraukti, tiek tiekti orą.

  • Stoginis – anksčiau dažniausiai montuojamas daugiaaukščiuose pastatuose. Tačiau dabar jį keičia sieninis. Tokiam įrenginiui nesutrukdys griaunamoji ugnies galia, jis pasižymi dideliu efektyvumu, gali vienu metu veikti dideliuose plotuose.

Kada reikalingas dūmų ištraukimo ventiliatorius?

Dūmų ištraukimo ventiliatorių tiesioginė paskirtis – pašalinti iš patalpos, kurioje kilo gaisras, dūmus ir oro nešvarumus, taip pat per didelę šilumą. Montuojamas visų tipų pastatuose. Atsižvelgiant į pastato tipą, paskirtį, aukštį, taip pat parenkamas montuojamos sistemos tipas.

Beveik visuose pastatuose turi būti sukurta avarinė ventiliacija. Be jos priešgaisrinė sauga pastebimai sušlubuos. O iškilus pavojui, laiku nepašalinus dūmų, vargu ar visi pastate esantys galės išsigelbėti. Apsinuodijimas degimo produktais yra mirtinas, ir mes neturime to pamiršti.

Partnerio turinys

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top