Pradinis / Interjeras / Kaip įrengti kambarį, kai jo akcentas – sofa-lova

Kaip įrengti kambarį, kai jo akcentas – sofa-lova

Geriausi pasibuvimai yra tie, kurie, atrodo, net nesibaigia. Tam kartais reikia visai nedaug. Patogios sofos-lovos leidžia per visą naktį žiūrėti filmus, žaisti stalo, vaizdo žaidimus ar tiesiog ramiai pasišnekučiuoti. Bet, kaip ir su kiekviena nauja interjero detale, prieš įsigyjant šį baldą, labai svarbu atsižvelgti į kambario architektūrinius ypatumus ir dekorą. Priklausomai nuo patalpos plano, tiek įrenginėjant naują erdvę, tiek atnaujinant senąją, gali tekti perstatyti ar investuoti į naujus baldus. Turime keletą patarimų, kurių besilaikydami lengviau įsirengsite kambarį, kai pagrindinis jo akcentas – sofa-lova.

Pasirinkite tinkamą baldo dydį ir dizainą

Sofų dydžių, formų ir dizainų pasirinkimas yra itin didelis, todėl miegamojo tipo baldą galima pritaikyti bet kokios paskirties patalpoje – svetainėje, namų biure, svečių, žaidimų kambaryje. Žinoma, jų pirminė funkcija yra sofa, o antra – lova. Turėkite tai omenyje, kai svarstysite, kaip šis baldas tilps į norimą vietą.

Didelėse erdvėse lengva pritaikyti sofą, ant kurios telpa daug žmonių, bet ankštesnėse gali tekti prie sienos statyti dvivietę. Taip pat įvertinkite šio baldo dydį: koks būtų tinkamiausias tiek sėdintiems ant sofos, tiek miegantiems. Dvigulė sofa-lova – tobula vieta pailsėti vienam, dviem asmenims, bet jei leidžia erdvės plotas, investuokite į didesnę, išskleidžiamą. Tokia yra kone naudingiausia, nes suteikia pakankamai vietos atsisėsti ir sugulti net keliems svečiams, neužimdama itin daug kambario vietos.

Patalynei laikyti naudokite spintą

Visas papildomas pagalves, paklodes ir pledus laikykite lengvai pasiekiamoje vietoje – spintoje. Jos dydis, žinoma, priklausys nuo pasirinktos sofos-lovos ir daiktų, kuriuos norėsite čia saugoti. Kitas būtinybes, tokias kaip patalynė, patariama dėti į dekoratyvinius krepšius, pastatytus pasirinktame kambario kampe, arba į miegamajame balde esančius papildomus skyrelius.

Rekomenduojama rinktis itin erdvią, talpią, plačią spintą: į tokią sudėsite visas būtinybes ir net rečiau naudojamus daiktus. Tačiau jei patalpa ankštesnė, o sofa lova užima daugiau vietos, verčiau imti kampinę arba vienų durų, su papildomais stalčiais.

Įsigykite daugiafunkcių baldų

Jei miegamasis baldas funkcionuoja kaip pagrindinė sėdimoji vieta kambaryje, tuomet greičiausiai jums reikės bent vieno kavos staliuko arba didesnio stalo. Čia ne tik pasidėsite kavos puodelį, bet ir pietausite ar vakarieniausite. Tačiau norint, kad sėdimoji zona būtų funkcionali, o miegamoji – patogi, reikės baldų, kuriuos būtų lengva perstatyti.

Todėl itin rekomenduojama įsigyti transformuojamus stalus. Jų yra įvairių dydžių ir dizainų, todėl pritaikyti juos įmanoma net ir mažoje patalpoje. Pagausėjus svečių būriui, galite šiuos baldus lengvai išskleisti – šie praplatėja net keliais metrais. Tai padaryti leidžia unikali išskleidimo technologija. Priklausomai nuo tipo, šis mechanizmas dažniausiai automatinis. Įprastai transformuojamas staliukas gali stovėti priešais sofą-lovą, o esant reikalui (išskleidžiant šį baldą) – būti patrauktas į šoną.

Papildomam apšvietimui rinkitės toršerus

Kaip ir su baldais ar sofa-lova, dažniausiai nesinori vargintis perstatant ar reguliuojant šviestuvus, kai jau laikas eiti miegoti. Todėl toršerai – puikus, universalus pasirinkimas, kurį lengva priderinti prie įvairaus tipo sėdimų, miegamų baldų. Jie specialiai suprojektuoti taip, kad tilptų už sofos, kėdės ar stalo, o šių priemonių arkinis „kaklas“ maksimaliai padidina apšvietimo plotą. Mėgstantiems prieš miegą paskaityti knygą ar žurnalą tai ypač patogus pasirinkimas, nes dažniausiai galima reguliuoti skleidžiamos šviesos ryškumą ir lempos „galvos“ poziciją.

Kitas visai erdvei tinkantis variantas yra lubiniai arba sieniniai šviestuvai. Jei erdvė didelė, gali prireikti įmontuoti net kelis. Sieniniai gali praversti ir prie lovos, jei jums ar svečiams naktį prireiktų papildomo apšvietimo.

Sofa-lova – universalus, patogus baldas, pasižymintis stilių ir dizainų įvairove. Tai puikus pasirinkimas tiems, kuriems reikia didesnio komforto, elegancijos, taip pat daugiafunkciškumo. Įrengti kambarį, kai šis baldas yra pagrindinis jo akcentas, nėra sunku. Rekomenduojama tiesiog atsižvelgti į čia pateiktus patarimus. Galiausiai viskas priklauso nuo pasirinkto sofos-lovos varianto – tuomet belieka tik priderinti papildomus būtinus ar norimus elementus.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top