Pradinis / Grožis ir mada / Kaip išsirinkti vestuvių planuotoją

Kaip išsirinkti vestuvių planuotoją

Kaip išsirinkti vestuvių planuotoją, pataria įmonės „Vestuvių šventė“ planuotoja, floristė-dekoratorė Inga Klimienė, 2015 m. „Nacionaliniuose vestuvių apdovanojimuose“ laimėjusi Geriausios vestuvių dekoratorės vardą. 

KODĖL REIKALINGA VESTUVIŲ PLANUOTOJA?

Visame pasaulyje vestuvių planuotojų paslaugomis jaunieji naudojasi jau dešimtmečius, o ši profesija atsirado tik dėl jos reikalingumo. Jeigu pasiruošimas vestuvėms ir jų įgyvendinimas būtų toks paprastas dalykas, ji paprasčiausiai neegzistuotų.

Vis stebiuosi, kaip šiuolaikinis, laiko stokojantis žmogus, apsiėmęs savarankiškai planuoti vestuves, nebrangina savo laisvalaikio, leidžia jį internete skaitydamas visus įmanomus forumus ir straipsnius apie vestuves, kaupdamas, analizuodamas ir tikrindamas beribę informaciją šia tema. Taip jis planuoja vestuves. O juk pakanka išsirinkti profesionalų vestuvių planuotoją, kuris daug metų dirba šį darbą ir geriausiai išmano, kaip ir ką geriau organizuoti, ir jis pasirūpintų visomis šventės detalėmis. Sutaupysite laiko ir pinigų, išvengsite streso ir begalės planavimo klaidų, gausite vertingų patarimų tiek organizaciniais, tiek asmeniniais klausimais. Turėsite patikimą specialistą, kuris visą pasiruošimo vestuvėms laiką bus šalia jūsų tarsi draugas, kuris lydės iki pat altoriaus. O kelias iki jo, neabejokite, bus tikrai nepaprastas!

KĄ RINKTIS?

Dažnai kyla klausimas, kaip išsirinkti vestuvių planuotoją. Samdyti patyrusią, vadinasi, tai kainuos brangiau, ar pradedančiąją?

Paslaugų teikėjų pasiūla per dešimtmetį labai išaugo. Pastebiu, kad vis dažniau planuotojomis siekia būti vos ne kas antra buvusi nuotaka ar mama, paauginusi vaikus ir nebenorinti grįžti į buvusį darbą. Turbūt ši profesija atrodo labai lengva, romantiška ir graži? Vestuvės romantiškas įvykis yra tik jauniesiems, o mums, organizatoriams, tai sudėtingas, labai sunkus, atsakingas ir juodas darbas. Ne paslaptis, kad šios srities naujokams trūks patirties, žinių, praktikos – klaidų bus daroma dažniau.

Rinktis patirtį ir ramybę ar suteikti galimybę kažkam mokytis, eksperimentuoti planuojant Jūsų šventę – tai jau sužadėtinių pasirinkimas. Manau, kad vietos po saule užteks visiems, bet ne visi išliks.

KAIP ATSKIRTI PATYRUSĮ VESTUVIŲ PLANUOTOJĄ?

Patyrę planuotojai dirba maždaug apie dešimtmetį – tada atsirado ši profesija Lietuvoje. Vestuvių planuotojas turi ne tik būti pats puikiai organizuotas, bet ir išmanyti psichologinius dalykus, turėti gyvenimiškos patirties ir vidinės brandos, kad galėtų suvaldyti visus vykstančius procesus. Juk vestuvės – didžiulis virsmas dviejų žmonių, jų šeimų ir artimųjų gyvenime! Todėl vestuvių planuotojo profesija reikalauja nepalyginamai daugiau žinių ir patirties nei tik mokėjimas rezervuoti šventei reikalingas paslaugas. Brandus, patirties turintis organizatorius visai kitaip dirba šį darbą. Jį sunkiau išvesti iš pusiausvyros, nustebinti netikėtumais, pasikeitimais, emocijomis, jam paprasčiau spręsti „force majeure“ situacijas, reaguoti į iškilusius sunkumus. Todėl klientas visai kitaip jaučiasi viso vestuvių planavimo proceso metu, dažniausiai nė nežino visų tų užkulisių ir kylančių sunkumų… Patyrusių, gerai išmanančių darbą planuotojų rinkoje tikrai yra, belieka mokėti atsirinkti. Geriausia – pabendrauti gyvai. Iškart pajusite, kam galite patikėti savo šventę.

14KADA UŽSAKYTI PLANUOTOJO PASLAUGAS 2016 M. AR 2017 M. VESTUVĖMS?

Jei vestuves planuojate švęsti dar šią vasarą, patarčiau susitikimo su planuotoja nebeatidėti. DABAR yra tas metas, kai dar galima suplanuoti šventę, nors pasirinkimas ir bus mažesnis – jau rudenį nemažai kokybiškas paslaugas teikiančių paslaugų teikėjų vasaros grafiką buvo užsipildę, tad patarčiau nesnausti.

Jei vestuvės vyks 2017 m., žiema–pavasaris būtų tinkamas metas susipažinti su keletu galimų šventės planuotojų, pabendrauti, išsirinkti ir apsispręsti, kas planuos vestuves. Rudenį, pasibaigus vestuvių maratonui, organizatorius paskirs jums visą savo dėmesį, o jūs, laikydamiesi iš anksto numatytų vasaros darbų sąrašo, jau būsite atlikę svarbias užduotis.

Abiem atvejais vestuvių planavimą patarčiau pradėti ne nuo bažnyčios ar sodybos paieškos (kaip įprasta), o nuo planuotojos išsirinkimo, jeigu esate apsisprendę, kad jums bus reikalinga tokia paslauga.

ŠIS TAS APIE VESTUVIŲ DEKORAVIMĄ

Vestuvių dekoravimas, kaip profesija, gyvuoja vos keletą metų. Anksčiau vestuvės apsiribodavo puokštėmis rankose, bažnyčios ir pobūvio stalų puošimu, o dabar išsiplėtė iki desertų stalų, fotokampelių, lauko erdvių įrengimo. Taip išsiplėtus darbo apimčiai ši paslauga tapo mokama, nes tai – didžiulis kūrybinis darbas, reikalaujantis laiko, žinių, skonio, supratimo…

Renkantis savo šventei floristus ir dekoratorius patarčiau būti kritiškesniems ir atidesniems. Kaip mano Mokytoja sako, „Lietuva tampa dekoratorių šalimi“ – juo skelbiasi vos ne bet kas, prijaučiantis grožiui. Tik grožėtis tobulai sukurtu darbu yra viena, o kurti jį, išmanyti KĄ KURI ir KAIP – visai kas kita. Renkantis floristą ar dekoratorių patarčiau atkreipti dėmesį į jų realius darbus, o ne parsiųstus iš interneto. Tokiu būdu objektyviai galėsite įvertinti ne tik darbo kokybę, bet ir sugebėjimus.

Ne paslaptis, kad gėlės ir grožis nemažai prisideda prie vakaro ir tos dienos nuotaikos, atmosferos sukūrimo. Vis daugiau žmonų grožiui teikia didelį dėmesį ir vertina jį. Jo negalima nepamatyti ir nepajausti. Jis nejučia įtraukia mus į savo magiją. Vien galvodami apie grožį ir gėles JAU šypsomės! Tad šypsokitės kasdien. Ir ne tik šventės metu, bet ir laukdami jos!

Linkiu gražių vestuvių!

www.vestuviusvente.lt  

Tel. 8 659 20 134

El. p. info@vestuviusvente.lt

Išskirtinis dėmesys. Svajonių išsipildymas. Šypsenos. Ilgametė patirtis. Aukščiausi įvertinimai. Jūs esate verti paties geriausio!

„Vestuvių šventės“ archyvo nuotraukos

 

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top