Galingas ir kokybiškas trimeris gali kainuoti ne taip jau ir pigiai, tad tikrai norėtųsi, kad šis įrankis tarnautų ne vienus metus. Tačiau kodėl kaimynas savo trimeriu džiaugiasi jau kelerius metus, o jūsiškiam sugenda tai trimerio reduktorius, tai dar kas nors? Gali būti, kad nemokate tinkamai šio darbo įrankio prižiūrėti. Dalinamės keletu praktiškų patarimų, kurie padės pailginti trimerio naudojimo laiką ir sumažinti gedimų skaičių.
Reikalinga kasdienė priežiūra
Nepamirškite, kad trimeriuose yra daugybė nuolat judančių dalių, kurios susiduria su amortizacija ir reikalauja tikslumo. Dėl to trimeriu reikia pasirūpinti kiekvieną kartą juo pasinaudojus. O jei žolę pjaunate kasdien, vadinasi, ir savo darbo įrankiu turite rūpintis kasdien.
Visų pirma, po darbo reikia nuvalyti apsaugas ir pjovimo įrankį. Tam galite naudoti drėgną mikropluošto šluostę arba minkštą šepetėlį. Stipriau prilipusius nešvarumus galite nuvalyti su universaliu valikliu, tačiau nepersistenkite trindami – elkitės atsargiai ir kruopščiai pašalinkite nešvarumus. Kartu valant patogu patikrinti ir tai, ar apsauga bei kiti elementai neatsilaisvino – taip gali nutikti dėl vibracijos, kurią elementai patiria, kai veikia trimerio reduktorius ir galvutė.
Profilaktinė patikra
Dirbant su trimeriu, saugumas yra itin svarbus. Net ir plonytis valas gali nusviesti akmenuką keliolika metrų, todėl tik įsivaizduokite, kokia jėga yra sukuriama darbo metu. Išvengti nesklandumų ir nelaimių padės patikra, kurią rekomenduojama atlikti kaskart prieš pradedant žolės pjovimo ar aplinkos tvarkymo darbus.
Užtruksite vos keletą minučių. Apžiūrėkite visą įrankį, papildykite degalų atsargas, įsitikinkite, kad viskas sandaru. Jei naudojate valą, patikrinkite galvutę – valo keitimas darbo metu gali labai erzinti. Kai kuriuose trimeriuose reikia išvalyti oro filtrą, šiam užsikimšus. Turėkite tai galvoje, nes užkimštas oro filtras negali atlikti savo funkcijos.
Rekomenduojama tikrinti ir trimerio reduktorius. Tai labai svarbus elementas, gyvybiškai svarbus įrankio veikimui. Reduktorių reikia nuolat tepti, todėl būtina įsitikinti, kad pakanka tepalo, nes priešingu atveju darbo metu gali įvykti gedimas ir reduktorių reikės keisti.
Kaip tinkamai sandėliuoti trimerį?
Dažniausiai trimeriai aktyviausiai naudojami vasarą, o šaltajam sezonui keliauja į garažą, rūsį ar sandėliuką. Manote, kad nenaudojamas trimeris ir nesuges? Klystate, nes dėl netinkamų laikymo sąlygų itin dažnai nukenčia trimerio reduktorius, korozija gali pažeisti metalinius elementus.
Trimeris turėtų būti laikomas sausoje vietoje, apsaugotoje nuo oro sąlygų. Jei naudojamas benzininis modelis, prieš šaltąjį sezoną reikėtų ištuštinti bakelį ir išsukti uždegimo žvakę. Jei naudojamas akumuliatorinis trimeris, reikėtų išimti akumuliatorių. Akumuliatorius paprastai rekomenduojama sandėliuoti įkrautus – iki kokio lygio gamintojas rekomenduoja įkrauti akumuliatorių prieš sandėliavimą, sužinosite instrukcijoje.
Taip pat nepamirškite, kad prieš sandėliavimą būtina išvalyti trimerį ir pašalinti žolės bei purvo likučius. Tai apsaugos nuo drėgmės, dėl kurios nukenčia trimerio reduktorius, pjovimo įrankis, galvutė ir kitos dalys.
Partnerio turinys