Pradinis / Interjeras / Kaip sukurti stilingą ir funkcionalų interjerą mažose erdvėse?

Kaip sukurti stilingą ir funkcionalų interjerą mažose erdvėse?

Dažnai mažose erdvėse nelengva sukurti tokį interjerą, kuris patalpas paverstų praktiškomis ir funkcionaliomis. Vis dėlto atitinkami baldai (pavyzdžiui, fotelis-lova) ir tam tikros detalės gali stipriai prisidėti prie bendro erdvės įvaizdžio ir sumanaus mažos erdvės išnaudojimo. Taigi, pateikiame keletą paprastų patarimų ir metodų, padėsiančių nedidelę patalpą paversti jaukiu ir komfortišku namų kampeliu.

Išsirinkite tinkamas spalvas

Tamsūs atspalviai, ypač jei jie naudojami nesaikingai, erdvę paverčia vizualiai mažesne. Dėl šios priežasties patartina verčiau rinktis šviesius atspalvius, dėl kurių kambarys atrodo didesnis ir erdvesnis. Geriausias sprendimas – šviesiai mėlyna, žalsva ar pilka spalva.

Rinkitės funkcionalius ir kompaktiškus baldus

Šis patarimas, ko gero, yra vienas svarbiausių. Funkcionalūs baldai, tokie kaip jau minėtas fotelis-lova ar išskleidžiamas stalas, yra puikios priemonės norint sutaupyti vietos ir kartu susikurti estetiškai atrodančią erdvę. Dideli baldai mažose erdvėse nėra tinkamiausias pasirinkimas – jie gali atrodyti gremėzdiškai ar net karikatūriškai, išdarkyti patalpos proporcijas. Vis dėlto tam, kad baldai atliktų savo paskirtį, jie nebūtinai turi būti dideli. Jei dairotės vietos daiktams laikyti, patartina orientuotis į aukštas, bet ne plačias spintas ar sekcijas.

Naudokite veidrodį

Viena iš gudrybių, padedančių kambariui suteikti didelės erdvės įspūdį, – veidrodis. Stilingas veidrodis, pakabintas ant sienos, gali būti ir žavus interjero akcentas. Dar didesnį efektą pasieksite, jei veidrodyje atsispindės nuo lango sklindanti šviesa – ji taip pat vizualiai plečia erdvę.

Palaikykite tvarką

Vienas itin svarbių interjero aspektų – tvarkos palaikymas. Fotelis-lova ar ant sienos pakabintas veidrodis nereiškia, kad didesnė erdvė ir funkcionalumas jau užtikrinti. Jei šie ir kiti baldai bus apkrauti įvairiausiais daiktais, o ir pačiame kambaryje vyraus netvarka, chaosas, visos pastangos ir svajonės turėti jaukią erdvę gali nueiti perniek. Tad reikėtų pasirūpinti, kad visi daiktai turėtų savo vietas. 

Atkreipkite dėmesį į tai, kur statote baldus

Pačius didžiausius baldus, tokius kaip sofa, sekcija ar knygų spinta, vertėtų statyti kuo arčiau sienų. Tikslas – juos išdėlioti pagal kambario perimetrą. Tokiu būdu bus patogiau judėti, be to, atlaisvinsite patalpos centrą, kuriame galėsite sustatyti kiek mažesnius baldus: fotelius ar kavos staliuką.

Pasirūpinkite simetrija

Simetrija – taip pat gudrybė, leidžianti sukurti didesnės erdvės efektą. Vienas paprasčiausių būdų yra tarsi skelti patalpą per vidurį. Abiejose pusėse, kuo panašesnėse vietose turėtų stovėti fotelis-lova, kėdė ar kitoks nedidelis baldas. Jei įrengiate nedidelį miegamąjį, puikiai tiks ir abipus lovos pastatytos naktinės spintelės. Praversti gali ir simetriškai išdėliotos vienodos pagalvėlės, skirtingose patalpos vietose įrengti panašūs šviestuvai.

Išnaudokite erdves sumaniai

Paslėptos daiktų laikymo vietos ar tiesiog praktiškas laisvos erdvės išnaudojimas taip pat gali padėti savitai sutaupyti vietos. Tai kambariui suteiks organizuotumo ir tvarkos, nes patalpa nebus apkrauta vietos neturinčiais daiktais. Keletas praktiškų patarimų:

  • Apgalvokite galimybę kai kuriuos retai naudojamus daiktus patalpinti dėžėse ar stalčiuose po lova.
  • Išnaudokite laisvą vietą ant sienos – įrenkite čia pakabinamas spinteles ar lentynas.
  • Išnaudokite kuo daugiau laisvos vietos, esančios spintoje, pavyzdžiui, praversti gali kelios papildomos lentynos ar stalčiai.

Šie paprasti patarimai gali pagelbėti įrengti kiekvieną nedidelę namų patalpą – nuo svetainės iki vonios kambario. Žinoma, nebūtina taikyti jų visų – atsižvelkite į patalpos formą, paskirtį, pageidaujamą interjero stilių. Vis dėlto  tinkamai pasirinktos spalvos, daugiafunkciai baldai, tokie kaip minėtas fotelis-lova ar transformuojamieji stalai, daiktai, vizualiai atveriantys erdvę, tvarkos palaikymas ir erdvės išnaudojimas gali būti tai, kas padės įsirengti tiek stilingus, šiuolaikiškus, tiek komfortiškus namus.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top