Pradinis / Grožis ir mada / Kaip sukurti šventinę puokštę: praktiniai floristės patarimai

Kaip sukurti šventinę puokštę: praktiniai floristės patarimai

„Vasara mums dovanoja pilnas pievas nuostabių žiedų, akį džiugina gėlynų grožis ir pačių įvairiausių augalų gausa. Tai metas, kada galime atskleisti kūrybingumą ir išmokti susikomponuoti puikiai estetiškai atrodančias puokštes. Iš praktikos esu pastebėjusi, jog daugeliui tai nemenkas iššūkis, ypač jei norima panaudoti daug gėlių. Dažniausiai jos puokštėje būna perspaustos, skirtingo aukščio, nėra darnos. Tam, kad šventinė puokštė atrodytų estetiškai ir tarsi iš salono, siūlau išmokti ją susikomponuoti spiraliniu būdu“, – kviečia Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro floristikos profesijos mokytoja Evelina Grėbliauskė.

Floristė Evelina Grėbliauskė

Kuriame karkasą

Pradėti kurti dekoratyvinio stiliaus puokštę spiralinio komponavimo būdu reiktų nuo karkaso. Būtent jis yra tikras puokštės kūrimo pagalbininkas. Geriausia karkasui naudoti minkštos vielos tinklelį, kad jį būtų paprasta ir lengva maigyti. Karkasą reiktų susikurti apvalios formos, o aštrias likusias jo vietas užlenkti į vidų. Tada prie karkaso reiktų prisitvirtinti kojeles. Jų skaičius priklauso nuo kuriamos puokštės dydžio. Beje, jau sukurtoje puokštėje karkaso nesimatys, nes jis bus uždengtas augalais.

Komponavimas

Pasigaminus karkasą su kojelėmis jau galima pradėti komponuoti gėles. Komponuojant spiraliniu būdu yra viena svarbiausia taisyklė – gėlių kotų negalima kryžiuoti. Visi kotai dedami įstrižai viena kryptimi. Gėles į  karkasą reiktų dėti nuo paties centro. Per tinklo ertmes kišame kotus ir „žaidžiame“ su gėlių aukščiais. Taip pat rekomenduojama nuo gėlių nuimti nereikalingus lapus, kurie leis lengviau ir gražiau komponuoti ir žiedams ilgiau žydėti.

Anot floristės, svarbiausia – estetika. Ties ta vieta, kur puokštė laikoma, ir žemiau niekada neturi likti jokio lapo. Beje, vienas sunkiausių darbų kuriant didelę puokštę – kotų trumpinimas. Kiekvienas kotelis turėtų būti pjaunamas su peiliuku įstrižai, tačiau pradedantiesiems puikiai tiks ir aštrus sekatorius. Puokštės kotus reiktų suvienodinti taip, kad pastačius ji stovėtų.

Floristė Evelina teigia, jog tokią puokštę galėtų išmokti pasidaryti kiekvienas ir vaizdo pamokoje praktiškai  demonstruoja visą kūrimo eigą. Puokštei kurti buvo naudojami dekoratyviniai česnakai, leukonijos, aguonos, darželinės blizgės, gvazdikai, eustomos, raganės, paparčiai, astrancijos.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top