Kvepalai – tai subtilus ir kartu ryškus asmenybės akcentas. Atrodytų, kad su kvepalais viskas paprasta – papurkšti ir viskas. Tačiau, norint tinkamai naudoti kvepalus, reikia šiek tiek daugiau įgūdžių ir subtilumo. Kvapas gali priklausyti ne tik nuo žmogaus, bet ir nuo jo dėvimos aprangos. Daugelis papurškia riešus kvepalais ir juos patrina. Tai vienas blogiausių įpročių! Svarbu ir kaip kvepalai laikomi. Kartais kvepalų buteliukas būna labai stilingas, prašmatnus ir puikiai dera prie jūsų grožio kampelio interjero arba puošia jūsų vonios kambarį. Stilingai atrodo Paco Rabanne ar kitų žymių firmų kvepalai, tačiau netinkamas jų laikymas gali daryti įtaką kvapo gaivumui. Laimei, keli praktiški patarimai padės gerai kvepėti ir išlaikyti pradinį kvapą.
Netrinkite
Tikriausiai teko matyti, kaip jūsų mama, močiutė ar draugė papurškia kvepalais riešus, o paskui juos trina. Tai vienas dažniausių įpročių, kurių sunku atsikratyti. Įtrynus kvepalus į odą, viršutinės aromato natos išblunka ir išgaruoja, dar nespėjusios nusistovėti. Todėl natos, kurios privertė jus pamėgti kvapą, gali ir neatsiskleisti. Kvepalų trynimas į odą sukelia trintį, jie sušyla ir kvapas pakinta. Norint, kad atsiskleistų tikrasis kvapas, tereikia užpurkšti kvepalų ir daugiau nieko nedaryti. Kvepalams savaime įsigėrus į odą, pamažu atsiskleis visos jų natos.
Purkškite labiausiai pulsuojančias vietas. Tai sritys, kuriose jūsų venos yra arčiausiai odos, todėl galite jausti savo pulsą. Tai tokios kūno vietos kaip: riešai, ties alkūnės lenkimu, žemiau bambos, už ausų. Šios kūno dalys išskiria papildomą kūno šilumą, kuri padeda natūraliai paskleisti kvapą. Papurkškite kvepalų ant kelių arba visose minėtose srityse ir kvapas turėtų išlikti visą dieną.
Ar kada nors teko būti šalia žmogaus ir jausti, kad kvapas toks stiprus, jog atrodo, kad žmogus ant savęs užsipylė pusę buteliuko kvepalų? Pasistenkite nebūti tokiu žmogumi! Svarbiausia, kad kvapas būtų malonus, bet ne per stiprus, todėl kvepalus reikia paskleisti, o ne susitelkti ties viena kūno vieta. Pasikvepinus norisi, kad kvapas jus papildytų, bet kartu neužgožtų, neužmaskuotų ir jūsų natūralaus kvapo. Užuot purškę kvepalus ant vienos vietos, verčiau patepkite jais pulso taškus ir papurkškite priešais save, tada tarsi įeikite į juos ir vėl ženkite žingsnį atgal. Taip ant jūsų drabužių liks lengvas kvepalų sluoksnis.
Kvepinkitės po dušo
Daugelis iš mūsų kvepalus palieka paskutiniam žingsniui. Tačiau iš tikrųjų kvepalai geriau įsigeria į odą, kai ji šilta. Taigi, rekomenduojama kvepintis išsimaudžius, kai oda jau sausa, tačiau dar įkaitusi.
Svarbu, kur laikote savo kvepalus
Jei mėgstate naudojamus kvepalus laikyti dar ir kaip interjero detalę ar puošmeną, paskaitykite atidžiau. Kvepalų buteliukai išties stebina savo dizainu, todėl kartais perkamas ne tik kvapas, bet ir išvaizda. Vieni tokių yra Paco Rabanne Olympea, kurie ne tik gaiviai kvepia, bet ir savo subtilumu, buteliuko dizainu vilioja juos laikyti gerai matomoje vietoje. Kvepalus laikyti vonios kambaryje, kur kasdienio dušo garai gali su jais sąveikauti, nėra gerai. Vanduo, drėgmė ir nuolat kintanti temperatūra gali pakeisti kvepalų sudėtį ir sutrumpinti mėgstamų kvepalų galiojimo laiką. Be to, bet kokia šviesa (ypač tiesioginiai saulės spinduliai) gali suardyti kvepalų charakteristiką. Kur laikyti kvepalus? Atsakymas: vėsioje, tamsioje ir sausoje vietoje. Visai nebūtina nustumti kvepalų į tolimiausią spintos kampelį. Galite juos įdėti į miegamojo komodą ar kosmetinį stalčių arba tiesiog laikyti juos originalioje kvepalų dėžutėje.
Kvepinimasis dažniausiai yra paskutinis ir greičiausias grožio rutinos žingsnis. Tačiau kvepinimasis yra daugiau, nei gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Tai, kur purškiate kvepalus ant kūno, kiek jų purškiate ir net kur juos laikote, gali lemti, kiek ilgai kvapas išsilaikys ant odos ir buteliuke. Žinios apie kvepinimąsi gali padėti kvepėti ilgiau ir subtiliau, leisti atsiskleisti visoms kvapų natoms.