Tai, jog kasdien vis labiau senstame, gąsdina dažną iš mūsų. Ypač akivaizdžiai gyvenimo trapumas pasimato artimoje aplinkoje – žmonės, auginantys naminius gyvūnus, dažnai susiduria su skaudžiomis netektimis. Ką kasdienėje augintinių priežiūroje turime pakeisti, kad mūsų kompanionai, perkopę apytiksliai dešimties metų ribą, gyventų kuo ilgiau ir kokybiškiau?
Skirkite pakankamai laiko fiziniam aktyvumui palaikyti
Kai kurie šeimininkai stebėdami gyvūno senatvinius fizinius pokyčius priima juos kaip natūralų procesą, kurio neįmanoma išvengti. Žinoma, su motina gamta nepalenktyniausi, tačiau leisti augintiniui visiškai atsipalaiduoti nėra geras sprendimas. Senjorus šunis vis tiek reguliariai reikia vesti į lauką, nemažinant pasivaikščiojimų atstumų, jei gyvūno kūno kalba neišreiškia nuovargio ženklų. Kadangi suaugusių augintinių kūnai yra pažeidžiamesni, fizinė veikla ir dažni žaidimai gali būti puiki traumų ir ligų prevencija. Tiek vyresni šunys, tiek katės yra linkę vertinti poilsį, tačiau tai jokiu būdu nereiškia, kad aktyvumas jiems nereikalingas.
Dažniau apsilankykite pas veterinarą
Kaip ir minėta, mūsų augintinių organizmai ženkliai susilpnėja bėgant metams. Tam, kad greitai pamatytume ligų simptomus ir augintinio elgsenos pokyčius, pravartu nepraleisti reguliarių vizitų pas veterinarą. Srities specialistas padės nustatyti problemą, pakeisti mitybos planą ir duos aktualių patarimų, palengvinsiančių jūsų ir gyvūno kasdienybę. Apsilankyti pas veterinarą rekomenduojama bent kartą per pusmetį – taip tikrai nepraleisite staigių pokyčių gyvūno gyvenime, o tikimybė sustabdyti užklupusias ligas gerokai padidės. Ypač svarbu atlikti dažnus kraujo tyrimus, kurių suteikta informacija leis greitai eliminuoti tam tikrų medžiagų trūkumą.
Pakeiskite mitybos įpročius
Dauguma gyvūnų mylėtojų tiki, kad pakeisti augintiniui tiekiamą ėdalą – be galo sunkus darbas. Iš tiesų, pasinaudodami keliomis gudrybėmis (pavyzdžiui, pirmomis dienomis maišydami naują ėdalą su senu), augintinį tikrai pripratinsite prie pokyčių. Juk tai daryti svarbu dėl šio sveikatos. Vyresni gyvūnai yra labiau linkę į nutukimą, jiems atsiranda tikimybė susidurti su diabetu, skirtingų organų nepakankamumu. Dėl šių priežasčių būtina modifikuoti jų valgiaraštį. Pravartu rinktis ėdalus, kurie turi daugiau baltymų ir skaidulų, netgi mažinti jų porcijas, jei gyvūnas tampa sėslesnis. Užeikite čia ir tikrai rasite savo šuniui tinkamą sauso maisto tipą, kuris pasižymi aukšta kokybe ir prieinama kaina.
Neignoruokite net ir smulkių pokyčių
Auginant senjorus gyvūnus svarbi kiekviena detalė. Tai, kaip jie komunikuoja kūno kalba, pasitikdami jus grįžtant iš darbo ar net ruošdamiesi ėsti. Nors lėčiau reaguojantis vyresnis gyvūnas yra labai normalus reiškinys, taip pat labai pagirtina yra daugiau pasidomėti, ar tai tik senatvinis požymis. Vizualūs kūno pokyčiai gali reikšti dar daugiau: pakitęs kailis gali indikuoti vitaminų trūkumą, o dantų būklė – poreikį apsilankyti pas specialistą. Kadangi senjorų gyvūnų kūnas silpnėja, reikia atsižvelgti ir į tai. Nepabijokite maišyti sauso ėdalo su šlapiu, nes toks derinys daug labiau tiks vyresniems augintiniams, kenčiantiems nuo dantų skausmo. Šiuo atveju tikrai tinka „Alpha zoo“ parduotuvėje randamas sausas maistas katėms. Kokybiški pasirinkimai ir kasdienis dėmesys gyvūnui – būdai padėti jam nugyventi ilgą ir gražų gyvenimą.
PR