Pradinis / Interjeras / Kalėdos artėja: pasirūpinkite šventišku interjeru

Kalėdos artėja: pasirūpinkite šventišku interjeru

Didžiosios metų šventės – visai čia pat. Parduotuvių vitrinos jau nuklotos įvairiais kalėdiniais papuošimais, tad šventinės nuotaikos juntamos vis labiau. Ilgai laukto namų dekoravimo ir paruošimo šventėms atidėlioti tikrai neverta. Kad išvengtumėte skubėjimo, o pats procesas nevirstų chaosu, prievole, siūlome pradėti rūpintis žaismingomis detalėmis jau dabar. Pasidalinsime patarimais, kaip namų interjerą paruošti šventėms orientuojantis ne tik į estetiką, bet ir į praktiškumą. Šį sykį siūlome namų akcentu paversti langus.

Svarbu nepersistengti

Namų paruošimas šventėms – puiki proga atskleisti savo kūrybingumą. Kad ir kaip būtų, kartais tam tikros idėjos skamba puikiai, tačiau norint jas estetiškai suderinti gali kilti keblumų. Saikingumu, subtilumu turėtų pasižymėti visos detalės – net ir ištaigingosios romanetės, akį traukiantys fotoroletai ar solidžiosios naktinės užuolaidos. Atminkite, jog peržengti ribą, kai namai taps perpildyti dekoracijų ir virs savotišku kiču, nėra sudėtinga. Tačiau tai nereiškia, jog visiškai negalite eksperimentuoti ar išbandyti naujovių.

Minimalistinis interjero dizainas šiuo metu yra ypač populiarus. Tad jei Jūsų namai įrengti būtent pagal jo principus, vertėtų dekoracijas derinti prie šio stiliaus: išlaikykite šviesumą, natūralumą, šilumos, erdvės pojūtį. Saikingai rinkitės paprastas, tačiau dailias, elegantiškas dekoracijas. Jei labiau vilioja klasika, rinkitės sodresnes, tamsesnes langų uždangų spalvas, ypatingą dėmesį skirkite papuošimų formai, dizainui.

Nuo tradicijų iki šių metų tendencijų

Kiekvienas kalėdinį, naujametinį dekorą įsivaizduoja savaip. Vieniems imponuoja vaikystės vaizdiniai, o kiti mielai renkasi naujoves, stengiasi neatsilikti nuo didžiųjų interjero tendencijų. Jei priklausote pirmajai žmonių grupei, drąsiai imkitės prisiminimų, tradicijų įkvėpto projekto. Beje, šiais metais vintažiniai elementai netgi madingi.

Namuose gali puikiai tikti naujos, gerai šilumą sulaikančios, nuo skersvėjo saugančios aksominės ar velvetinės naktinės užuolaidos. Dėmesio taip pat vertos ir elegantiškos romanetės ar medinės žaliuzės. Tradiciniams dekoro sprendimams ypač tinka klasika virtę spalvų deriniai: raudona ir balta, raudona ir žalia, žalia ir balta. Rinktis galite ir pavienes šias spalvas. Pastaruoju atveju puikiai atrodo ir geltonojo aukso, sidabro atspalviai. Itin geras sprendimas – suderinti užuolaidas, romanetes ir, pavyzdžiui, lovatieses arba pagalvių užvalkalus.

Jei norite ir papuošti namus didžiosioms metų šventėms, ir pasitikti karščiausias kitų metų interjero gaires, siūlome atkreipti dėmesį į madingas:

  • Spalvas. Kaip ir šiais metais, 2019-aisiais bus ypač madingos pastelinės spalvos. Jos – lengvai derinamos, tinkamos ir akcentų kūrimui, ir jau esamo kolorito papildymui, fonui. Pastaruoju atveju itin verta rinktis klasikinio dizaino roletus. Jei ilgitės ryškių, akcentinių spalvų, langams rinkitės rausvojo aukso spalvos, metalo tviskesiu pasižyminčias uždangas. Skaisčiai raudona, žalia, mėlyni atspalviai – taip pat madingas pasirinkimas.
  • Raštus, tekstūras. Didžiąsias metų šventes pasiveja dar viena tendencija – natūralumas, floros ir faunos motyvai. Jai atspindėti itin tinka medinės žaliuzės, lino ar medvilnės žemės atspalvių naktinės užuolaidos. Sodriaspalviai, egzotinių paukščių, drugelių ar gyvūnų atvaizdais dekoruoti fotoroletai – taip pat originalus pasirinkimas. Jis itin tinka, jei kambaryje trūksta akcento, vyrauja modernus ar eklektiškas interjero stilius. Dar vienas madingas pasirinkimas kalėdiniam laikotarpiui – langeliai. Žavus pasirinkimas – languotos romanetės, dieninės užuolaidos ar roletai. Rinktis geriau stambesnį langelių motyvą.

Renkantis tendencijas, svarbu nepamiršti langų uždangų funkcionalumo. Jei šventėms dekoruosite visus namus, įvertinkite, kokia uždanga geriausiai tinka konkrečioje patalpoje. Pavyzdžiui, virtuvei verta rinktis ne tik žaismingas romanetes, bet ir roletus. Rinkitės impregnuotus, karščiui atsparius audinius – jie ir patvaresni, ir lengviau prižiūrimi.

Svetainėje ir miegamajame puikiai tiks ištaigingos naktinės užuolaidos. Tačiau nereikėtų apsiriboti vien jomis – tokia langų uždanga gali būti derinama ir su lengvutėlėmis, perregimomis dieninėmis užuolaidomis, ir su, pavyzdžiui, tarsi sniegas baltais roletais ar net žaliuzėmis. Jei renkatės neutralios, pastelinės spalvos naktines užuolaidas, jas galite derinti su spalvingais fotoroletais.

Su kuo derinti langų uždangas?

Net jei norite paversti langų uždangas kalėdinio dekoro akcentu, vertėtų atkreipti dėmesį į tam tikras derinimo su kitais interjero elementais taisykles. Pateikiame kelias idėjas tam, kad langų uždangos padėtų sukurti ir šventišką, ir harmoningą aplinką.

  • Derinkite užuolaidas, romanetes su kita namų tekstile. Lovatiesės, pagalvėlių užvalkalai, net staltiesės, servetėlės ar kilimai – visus elementus gali sieti panašus atspalvis, motyvas, rašto dydis ar audinio tipas.
  • Dieninės ir naktinės užuolaidos, plisuotos žaliuzės, roletai ar romanetės gali būti derinami su girliandų ar eglutės žaisliukų spalva. Beje, šįmet madinga eglutę puošti gėlėmis. Jos spalva taip pat gali derėti prie langų uždangų.
  • Jei rinksitės pastelinių ar neutralių spalvų uždangas, jas galite papildomai dekoruoti kalėdiniu vainiku, eglišakiais.
  • Rinkitės tokias medines žaliuzes, kurios atspalviu derėtų prie baldų, jų detalių ar grindų.

Pagal šiuos principus pasirinktos, sumaniai suderintos langų uždangos džiugins ne tik šventiniu laikotarpiu, bet ir naujaisiais metais. Visgi kad ir kaip nuspręstumėte dekoruoti namus, šventinis interjeras pirmiausia turi atspindėti jus. Nesvarbu, ar tam įgyvendinti bus pasitelktos naujos naktinės užuolaidos, romanetės, žaliuzės, ar ant durų pakabintas eglišakių vainikas, ant sofos išdėliotos pagalvėlės. Kurkite Kalėdų dvasią namuose patys – tik neskubėkite, viską apgalvokite ir mėgaukitės procesu.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top