Pradinis / Interjeras / Kanalizacija sodyboje: nuo ko pradėti?

Kanalizacija sodyboje: nuo ko pradėti?

Privačiame name ne visada įmanoma įrengti gravitacinę kanalizaciją. Tada, norint pašalinti išmatų nuotekas, būtina įrengti kanalizacijos siurblius, sukuriant priverstinę siurbimo sistemą.

Siurbimo įrangos rinka siūlo didelį įrenginių asortimentą. Tačiau gausi modelių įvairovė gali suklaidinti ir apsunkinti pasirinkimą.

Priklausomai nuo įrengimo tipo, nuotekų siurbliai gali būti:

  • Jie sumontuoti bako apačioje ir dažniausiai veikia automatiškai. Jie įjungiami ir išjungiami plūdiniu jungikliu. Plūdė kyla ir leidžiasi su skysčio lygiu, o kai plūdė yra apačioje, siurblys išjungiamas.

  • Pusiau povandeniniai. Šie siurbliai yra ilgi, o siurbimo dalis yra gana toli nuo variklio. Variklis lieka ant paviršiaus, plūduriuoja ant specialios platformos, o siurbimo dalis yra giliau.

  • Paviršinis montavimas. Į baką nuleidžiama tik prie įvado prijungta žarna, pats prietaisas yra šalia bako. Ant paviršiaus montuojamas panardinamasis nuotekų siurblys dažniausiai turi plastikinį korpusą ir mažą talpą.

Fekaliniai siurbliai gali atlikti šias funkcijas:

  • Jie įrengiami patalpose, kurių lygis žemesnis už kanalizacijos nutekėjimą, pavyzdžiui, rūsiuose.

  • Prie jų galite vienu metu prijungti kelis buitinius prietaisus.

  • Neleidžia užsikimšti kanalizacijos vamzdžiams, todėl nėra galimybės susidaryti kamščiams.

Kaip veikia kanalizacijos siurbliai

Veikimo principas yra gana paprastas. Drenažo skystis kartu su atliekomis patenka į baką. Kai tik šio skysčio kiekis pasiekia nustatytą lygį, naudojant plūdę įjungiamas priverstinio siurbimo mechanizmas. Iš karto įjungiamas malūnėlis, taip susmulkinamos didelės atliekų dalys.

Verta paminėti, kad kanalizacijos siurblio veikimas neleidžia patalpoje atsirasti nemaloniems kvapams. Taip yra dėl to, kad siurblyje yra sandarus korpusas, atbulinis vožtuvas ir anglies filtras.

Sistema nereikalauja papildomos priežiūros. Jums tereikia reguliariai praplauti baką. Yra viena sąlyga – įrenginiai veikia iš tinklo, tad jiems reikalingas nepertraukiamas maitinimas. Renkantis siurblį reikia atsižvelgti ir į kanalizacijos vamzdyno dydį, kad būtų galima tiksliai parinkti įrenginį būsimai apkrovai.

Kaip išsirinkti tinkamą siurbimo įrangą?

Renkantis siurblį nuotekoms siurbti, reikia atkreipti dėmesį į daugybę techninių charakteristikų, tokių kaip našumo parametrai. Jie gali padėti įvertinti laiką, kurio reikia atliekų bakui ištuštinti. Kuo didesnis šis indikatorius, tuo daugiau įrenginys galės siurbti skysčius, bet tuo daugiau energijos jis tam sunaudos.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top