Gegužės mėnesį rengiamame 68-ajame tarptautiniame Kanų kino festivalyje dėmesio nestigs ir Lietuvai. Vieno žymiausių Lietuvos režisierių Šarūno Barto naujausias filmas „Peace to Us in Our Dreams“ atrinktas į festivalio paralelinę programą „Dvi režisierių savaitės“ („Director’s Fortnight“). Festivalyje įvyks filmo pasaulinė premjera.
Filme pasakojama apie vyrą, jo paauglę dukterį ir vyro draugę, kurie vieną vasaros dieną atvažiuoja į kaimą praleisti savaitgalio. Vyro ir jo jaunosios draugės santykiai sudėtingi. Šešiolikmetė vyro dukra sunkiai išgyvena suaugusiųjų santykių krizę, ji jaučiasi vieniša ir atstumta. Mergina gyvena savo paslapčių ir fantazijų pasaulyje. Nuo vaikystės ji draugauja su kaimiečiu berniuku, su juo sodyboje kartu leidžia dienas. Vieną kartą berniukas iš medžiotojų pavagia medžioklinį šautuvą su optiniu taikikliu. Kaime prasideda gaudynės.
Pagrindinius vaidmenis filme sukūrė Ina Marija Bartaitė, Edvinas Goldšteinas, Šarūnas Bartas, Lora Kmieliauskaitė. Filmą gamino Lietuvos kino gamybos įmonė „Kinema“, Prancūzijos „Kinoelektron“ ir Rusijos „Lookfilm“. Filmo prodiuseriai – Jurga Dikčiuvienė, Šarūnas Bartas, Janja Kralj, Aleksandr Plotnikov.
„Džiaugiuosi, kad galime pristatyti naujausią Šarūno Barto darbą Kanų kino festivalio programoje „Dvi režisierių savaitės“. Čia patys išrankiausi kino žiūrovai kasmet turi galimybę pamatyti autorinio kino meistrų darbus, pratęsti užsimezgusią pažintį su pamėgtų kūrėjų darbais, atrasti naujų vardų“, – sako filmo prodiuserė Jurga Dikčiuvienė.
„Dvi režisierių savaitės“ yra nepriklausomai organizuojama paralelinė Kanų festivalio programa, kurioje nėra oficialaus konkurso, bet tarptautinės organizacijos deleguoja savo vertinimo komisijas ir skiria nepriklausomus apdovanojimus. „Dviejų režisierių savaičių“ tikslas – atrasti naujų režisierių ir suteikti deramą pagarbą jau išgarsėjusiems autoriams.
Taip pat oficialiai paskelbta, jog filmo „Sangailės vasara“ prodiuserė Živilė Gallego kartu su devyniolika veikliausių prodiuserių iš visos Europos atrinkta dalyvauti Kanų kino festivalio metu vyksiančiame renginyje „Producers on the Move“.
Jau šešioliktus metus vykstančio Europos kiną populiarinančios organizacijos „European Film Promotion“ (EFP) renginio tikslas – skatinti ilgalaikį Europos šalių bendradarbiavimą kino srityje. Svarbiausi dalyvių atrankos kriterijai – tarptautinė bendros gamybos ir premjerų patirtis už gimtosios šalies ribų.
Filmas „Sangailės vasara“ (rež. Alantė Kavaitė) – Lietuvos, Prancūzijos ir Nyderlandų gamybos rezultatas. Šiais metais jis pristatytas Sandanso kino festivalyje JAV bei Berlyno tarptautiniame kino festivalyje Vokietijoje.
„Labai džiaugiuosi galėdama dalyvauti šiame EFP renginyje ir prisijungti prie Europos prodiuserių tinklo. Tai suteikia galimybę realizuoti daugiau idėjų tarptautinėje arenoje ir rasti partnerių jau rengiamiems projektams vykdyti. Kanuose ketinu pristatyti filmo „Emilija“ projektą (rež. Donatas Ulvydas) ir tikiuosi juo sudominti kitų šalių prodiuserius“, – sako Živilė Gallego.
Lietuvos kino centro inf.