Pradinis / KARJERA / Karjeros mentoriai – tiltas tarp verslo ir studentų

Karjeros mentoriai – tiltas tarp verslo ir studentų

Abipusė nauda ir patirtis, tiltas tarp įmonių ir studijuojančių gabių jaunų žmonių. Taip pirmosios Lietuvoje KTU mentorystės programos naudą apibūdina verslo atstovai ir studentai. Karjeros mentoriais tapę bendrovių vadovai, specialistai ne tik perteikia savo žinias, bet ir tikina iš studentų gaunantys netikėtų pasiūlymų ir idėjų, kaip pagerinti įmonės veiklą.

Šią savaitę pasibaigus atrankai į Kauno technologijos universiteto (KTU) mentorystės programą, jau žinomi laimingieji studentai, kurie nuo šiol turės savo asmeninį patarėją karjeros klausimais – karjeros mentorių. Iš visų konkurso dalyvių atrinkti labiausiai siekiantys tobulėti studentai.

Karjeros mentorius – vienas svarbiausių mokytojų studento karjeros ir asmeninio tobulėjimo kelyje. Tai profesinėje srityje patyręs asmuo, kurio tikslas – konsultuoti studentą karjeros planavimo ir asmeninio tobulėjimo klausimais, padėti atkreipti dėmesį į dalykus, kurie svarbūs profesijai ir studijoms.

KTU gali pasigirti nuolat didėjančiu karjeros mentorių sąrašu: šiais metais programoje dalyvauja 66 mentoriai – net 29 mentoriais daugiau nei praėjusiais metais.

Karjeros mentorius yra vienas iš 5 skirtingų tipų mentorių (pradžios mentorius, akademinis patarėjas, karjeros mentorius, tyrimų mentorius, tutorius), kurių paslaugomis gali naudotis KTU studentai.

Pasirinko pagal specialybę

„Studentui ši mentorystės programa suteikia neįkainojamos patirties, kuri padeda susiformuoti aukštesnius tikslus bei jų siekti. Pernai teko bendradarbiauti su bendrovės „WEB partners“ vadovu Mindaugu Juodaičiu. Jo dėka supratau tikrojo verslo modelį ir įgijau daugiau esamos veiklos žinių“, – įspūdžiais apie programą pasidalijo KTU Cheminės technologijos fakulteto antrojo kurso studentė Lina Ščiupakovaitė.

Mergina net nedvejodama nusprendė programoje dalyvauti antrą kartą. „Pamačiusi, kad galima dalyvauti ir antrais metais, – labai apsidžiaugiau, nes tai, ką gavau pirmais metais, yra neįkainojama! Taip pat labai apsidžiaugiau sužinojusi, kad šiemet karjeros mentorių galėsiu išsirinkti pagal specialybę. Iš jo tikiuosi pasisemti įkvėpimo naujai veiklai“, – teigė Lina.

Abipusė nauda

Programoje dalyvaujantys mentoriai – puikus sėkmės istorijų pavyzdys. Pritaikę universitete įgytas žinias, jie pasiekė savo asmeninius bei profesinius tikslus. KTU suteikia galimybę studentams bendradarbiauti, mokytis bei gauti svarbių patarimų būtent iš šių žmonių.

Mentoriai taip pat gauna daug vertingos patirties bei žinių iš studentų. Viena iš KTU karjeros mentorių, „Swedbanko“ Pietų Lietuvos regiono valdytojo pavaduotoja Alina Senkuvienė teigia, kad bendradarbiaudama su būsimaisiais specialistais išmoko dar geriau klausyti, išgirsti, pajausti ir domėtis naujovėmis.

„Studentai man pasiūlo įvairių idėjų, apie kurias kartais nesusimąstai, kol išgirsti, kaip tavo veikloje tai gali būti naudinga. Mane žavi studentų atvirumas, nuoširdumas, kritiškas mąstymas. Dalydamasi su jais, aš kartu auginu ir save. O tai labai svarbu greitai ir nuolatos besikeičiančioje aplinkoje.

Kai buvo suteikta galimybė banke įgyti mentorystės sertifikatą, net nesuabejojau, kad noriu ir galiu save išbandyti šioje srityje. Labai džiaugiuosi, kad Kauno technologijos universitetas yra vienas pirmųjų, aktyviai palaikančių šia programą ir statančių tiltą tarp verslo žmonių bei studentų. Esu buvusi šio universiteto studentė, todėl noriu prisidėti prie kitokio studentų ugdymo“, – sako ji.

Garsių įmonių atstovai

Šiais metais KTU džiaugiasi dar didesniu mentorių skaičiumi. Vienos iš naujai prisijungusių įmonių „Intermedix“ atstovas Rolandas Kičas teigia, jog sutiko dalyvauti programoje, nes ji pasirodė inovatyvi ir reikalinga. „Tai puikus būdas skatinti glaudesnį ryšį tarp studentų, universiteto ir verslo organizacijų. Manau, kiekvienas absolventas turėtų jausti savotišką skolą universitetui už suteiktas žinias, tad ši programa yra puiki proga tą skolą atiduoti“, – tvirtino KTU absolventas.

Jis stengsis giliai nelįsti į specialybės dalykus ir daugiau dėmesio skirti įgūdžių tobulinimui. Asmeninis tobulėjimas yra itin svarbus siekiant karjeros vadovo pozicijoje.

Kadangi panašiose programose dalyvavęs nėra, R. Kičas tai priima kaip naują patirtį. „Labai tikiuosi abipusės naudos. Bus labai įdomu įvertinti dabartinius universiteto studentus, suprasti, kokiomis nuotaikomis jie gyvena, kokių lūkesčių turi ir kokių tikslų siekia gyvenime“, – teigė jis.

Karjeros mentoriaus nuomone, būdų, kaip padėti studentui kurti savo karjeros viziją, yra labai daug. Tikslų išgryninimas, prioritetų sudėliojimas, veiksmų plano sudarymas, motyvacijos skatinimas, gyvenimo pavyzdžiai yra tik dalis priemonių pasiekti norimam rezultatui.

Tikisi naujos patirties

„Sulaukusi teigiamo atsakymo labai apsidžiaugiau. Buvo sunku patikėti, kad gavau būtent pirmu numeriu pasirinktą karjeros mentorių. Šiuo metu esu labai pozityviai nusiteikusi“, – pasibaigus atrankai džiūgavo KTU Ekonomikos ir verslo fakulteto antrakursė Lina Sakalauskaitė.

Mergina pasakojo, jog atranką sudaro du etapai: pirmiausia reikėjo parašyti motyvacinį laišką ir pasirinkti norimus karjeros mentorius, o antrajame etape laukė pokalbis su komisija.

Dalyvaudama karjeros mentorystės programoje studentė tikisi įgyti naujos patirties. „Noriu išgirsti naudingų patarimų iš savo srities specialisto, susipažinti su karjeros mentoriaus darbine aplinka ir suvokti, ar tokia darbo sritis būtų tinkama man pačiai. Taip pat noriu praplėsti kontaktų tinklą, kuris šiandienėje visuomenėje yra labai svarbus“, – tvirtino L. Sakalauskaitė.

Studentė pabrėžė, kad iš šios programos tikisi ne tik imti, bet ir duoti. „Tikiuosi, kad karjeros mentorius bendraudamas su manimi pajaus jaunatvišką entuziazmą ir motyvaciją, kurią galbūt galės panaudoti savo darbo srityje“, – sakė mergina.

Vienintelė programa Lietuvoje

2014 metais prasidėjusi vienintelė tokia Lietuvoje kompleksinė Kauno technologijos universiteto mentorystės programa šiais metais susilaukė dar daugiau susidomėjimo ir teigiamų atsiliepimų iš studentų  bei pačių mentorių.

Sparčiai populiarėjanti programa KTU studentams suteikia galimybę turėti asmeninį mokytoją, kolegą, į kurį galima kreiptis iškilus įvairiems klausimams ar tiesiog norint išgirsti patarimą.

Programos tikslas – abipusis tobulėjimas, savęs realizavimas, jaunųjų universiteto talentų ugdymas bei skatinimas.

KTU

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top