Pradinis / Mokslas ir švietimas / Karolina Adomavičiūtė – Švedijos karalienės Silvijos globojamo slaugytojų konkurso nugalėtoja

Karolina Adomavičiūtė – Švedijos karalienės Silvijos globojamo slaugytojų konkurso nugalėtoja

Gruodžio mėnesį Lietuvoje įvyko pirmasis Švedijos karalienės Silvijos globojamo slaugos konkurso finalas. Į finalinį projekto etapą iš daugiau nei šimto paraiškų, kurias pateikė slaugytojai ir slaugos studentai iš visos Lietuvos, pateko šešios idėjos.  Šiandien, minint projektą globojančios Švedijos karalienės gimtadienį, oficialiai skelbiama pirmoji projekto Lietuvoje laureatė – Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto slaugos studentė Karolina Adomavičiūtė. Ji pelnė 6000 eurų stipendiją, individualiai pritaikytą stažuotę bei Švedijos karalienės padėką, kuri bus įteikta Stokholmo karališkuosiuose rūmuose.

Apie laureatę

K. Adomavičiūtė Karalienės Silvijos slaugos apdovanojimą pelnė pateikusi savo idėją „Balso laiškas“. Ji pasiūlė sukurti elektroninį prietaisą, tvirtinamą prie paciento lovos, kuriuo žmogus galėtų lengvai išsiųsti garso pranešimą slaugytojui. Tokiu pačiu būdu slaugytojas galėtų atsakyti pacientui. Karolinos siūloma idėja gali išspręsti vieną opiausių šiandienos iššūkių – kaip išlaikyti kokybišką ir pakankamą paciento ir mediko bendravimą saugiu būdu net ir pandemijos sąlygomis.

K. Adomavičiūtė konkursui pateikė net kelias idėjas, iš jų dvi pateko į finalinį šešetuką. Iš viso projektas Lietuvoje sulaukė daugiau nei šimto slaugytojų ir slaugos studentų paraiškų; vien Lietuvoje buvo pateikta penktadalis visų paraiškų iš visų projekte dalyvaujančių partnerių šalių.

Komisija

Komisijos nariai džiaugėsi, kad Karalienės Silvijos slaugos apdovanojimas – slaugytojų bendruomenę telkiantis ir motyvuojantis projektas – šiais metais pirmą kartą pristatytas ir Lietuvoje. „Didžiuojamės tuo, kaip aktyviai Lietuvos slaugytojai ir slaugos studentai įsitraukė į šį projektą, kokie kūrybingi ir įvairūs buvo jų pasiūlymai. Šiuo konkursu skirtingose šalyse siekiama skatinti slaugos pokyčius, slaugytojų kūrybingumą ir didinti slaugytojų profesijos prestižą: slaugytojai yra gausiausia ir nepaprastai svarbų darbą atliekanti sveikatos apsaugos sistemos darbuotojų grupė, kuri nusipelno didelio dėmesio. Pagaliau – tai žmonės, esantys arčiausiai pacientų jų sunkiausią valandą. Tikimės, kad šia ir panašiomis iniciatyvomis pavyks bent iš dalies paskatinti pirmiausia atkreipti dėmesį, o tada ir kitokį požiūrį į slaugą bei slaugytojų darbą“, – teigė komisijos pirmininkė Alma Pundziūtė. 

Apie apdovanojimą

Šiais metais Karalienės Silvijos slaugos apdovanojimas Lietuvoje buvo pristatytas pirmą kartą. Jo metu keli tūkstančiai slaugos studentų ir daugiau nei 20 tūkst. slaugytojų galėjo teikti idėjas, kurios padėtų spręsti COVID-19 keliamus iššūkius slaugos srityje. Karalienės globojamas projektas pradėtas siekiant sukurti ilgalaikį ir esminį slaugos paslaugų pokytį rūpinantis pagyvenusiais ir demencija sergančiais pacientais, didinti slaugytojų profesijos prestižą ir motyvuoti slaugytojų bendruomenę. Apdovanojimas įsteigtas 2013 metais Švedijoje šalies karalienės Silvijos gimtadienio garbei, o šiandien taip pat vyksta Suomijoje, Vokietijoje, Lenkijoje, Lietuvoje bei JAV.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top