Pradinis / Knygos / Kas yra lavinamosios knygos ir kodėl jos svarbios vaikams?

Kas yra lavinamosios knygos ir kodėl jos svarbios vaikams?

Kartais tėvai juokauja, kad pastaruoju metu skaitytų knygų sąraše vyrauja lavinamosios knygos vaikams. Šiuolaikiniai tėvai žino, kokią svarbią įtaką tinkamos knygelės gali daryti jų atžaloms, todėl negaili laiko ir jėgų ieškoti kuo įdomesnių knygų savo vaikams. Tačiau kartais kyla klausimas, kokios knygos iš tiesų padeda mažylių ugdymui, o kurios labiau skirtos pramogoms.

Kas yra lavinamosios knygos?

Ar tikrai lavinamosios knygos vienintelis pasirinkimas? Iš tiesų blogų knygų nėra. Paprastos knygos su trumpu tekstu ir iliustracijomis tikrai nekenkia vaikui, tačiau, jeigu jūsų atžala dar nė nepažįsta raidžių, tokios knygelės gali nepritraukti vaiko dėmesio ir tai visiškai normalu.

Lavinamosios knygos yra knygos, kurių pagrindinis tikslas – skatinti įvairiapusę vaiko asmenybės raidą, lavinti jo mąstymą, kūrybingumą, socialinius bei emocinius įgūdžius. Šios knygos dažnai yra interaktyvios, papildytos iliustracijomis, paveikslėliais ar grafiniais elementais, kurie padeda vaikams geriau įsijausti į knygos temą. Lavinamosios knygelės – nuostabus pasirinkimas nuo kūdikystės iki pat mokyklinio amžiaus vaikams. Jos gali būti skirtingų temų ir stilių.

Kodėl lavinamosios knygos yra svarbios vaikams?

Lavinamosios knygelės turėtų atsidurti kiekvieno ikimokyklinio vaiko knygų lentynėlėje. Kodėl tai taip svarbu? Pirmiausia, šios knygos padeda lavinti vaikų protinius įgūdžius, skatina jų kritinį mąstymą ir ugdo problemų sprendimo gebėjimus. Antra, knygelės padeda lavinti vaikų emocinius įgūdžius, leidžia jiems geriau suprasti savo jausmus ir emocijas. Trečia, lavinamosios knygos padeda vaikams ugdyti savo kalbos įgūdžius ir praplečia jų žodyną. Galiausiai, skaitydami lavinamąsias knygas, vaikai išmoksta geriau koncentruotis, ugdo vaizduotę ir kūrybingumą bei dažnai sukuria stipresnį ryšį su savo tėvais ar globėjais.

Šios knygos dažnai yra labai vaizdingos ir gražiai iliustruotos, kad vaikams būtų lengviau suprasti knygos turinį ir temą. Taip pat lavinamosios knygos ikimokyklinio amžiaus vaikams yra itin svarbios, nes padeda ne tik lavinti įvairius įgūdžius, bet ir geriau suprasti pasaulį, kuris juos supa, ir geriau, saugiau jame jaustis.

Lavinamieji žaislai, kortelės, knygos internetu – Yesforskills.lt

Kokios yra populiariausios lavinamosios knygos vaikams?

Tikriausiai pastebėjote, kad knygynų lentynose galima rasti gausybę pasirinkimo variantų. Kai vaikas moka skaityti, jis gali rinktis pasakas, draugų rekomenduotas knygas. Tačiau patys mažiausieji linkę rinktis pagal knygos viršelį. O kaip reikėtų rinktis iš tikrųjų? Atsakyti į klausimą, kokios lavinamosios knygos vaikams populiariausios, sudėtinga. Tačiau pasaulyje plačiai taikomas Montessori pedagogikos metodas įkvepia sukurti efektingas ir žaismingas knygeles vaikams, kad jų ugdymas taptų panašesnis į žaidimą nei mokymąsi.

Yes for Skills ne veltui pasirinko knygeles, paremtas būtent Montessori pedagogikos metodu. Knygą rekomenduojama pasirinkti pagal patinkančią temą arba amžių. Visos Montessori metodu grįstos knygelės yra interaktyvios, savaip įtraukiančios. Pavyzdžiui, daugkartinių lipdukų knyga gali padėti lavinti motorikos įgūdžius, ugdyti drąsą klysti, o štai užduotėlių knygutės vaikams suteiks daug naujų žinių, sužadins smalsumą ir neabejotinai skatins jų kūrybingumą. Jei nežinote, ką rinktis, pasidairykite Yes for skills internetinėje knygų lentynoje.

Partnerio turinys

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top