Pradinis / Mokslas ir švietimas / Kas yra pneumatikos komponentai ir kam jie skirti?

Kas yra pneumatikos komponentai ir kam jie skirti?

FESTO pneumatiniai komponentai yra pneumatinių sistemų komponentai, įskaitant pneumatinės pavaros bloką, pneumatinį valdymo bloką, pneumatinį filtro bloką ir kitas prijungtas dalis.

Pneumatinė sistema yra inžinerijos šaka, kurioje naudojamos dujos arba suslėgtas oras. Pneumatikos principai yra tokie patys kaip ir hidraulinių, tačiau pneumatinė galia perduodama naudojant dujas, o ne skystį.

Naudojant pneumatinį, oras paprastai pumpuojamas į imtuvą naudojant kompresorių. Imtuvas talpina didelį kiekį suslėgto oro, kurį prireikus panaudos pneumatinė sistema. Atmosferos ore yra oru sklindančių nešvarumų, vandens garų ir kitų teršalų, todėl pneumatinėse sistemose dažnai naudojami filtrai ir oro džiovintuvai, kad suslėgtas oras būtų švarus ir sausas, o tai pagerina komponentų ir sistemos patikimumą, prailgina tarnavimo laiką. Pneumatinėse sistemose taip pat naudojami įvairūs vožtuvai pavarų krypčiai, slėgiui ir greičiui valdyti.

Kur naudojama pneumatika?

Autobusų ir sunkvežimių pneumatiniai stabdžiai oficialiai vadinami suspausto oro stabdžių sistemomis. Šiose sistemose naudojami tam tikro tipo frikciniai stabdžiai, kuriuose suslėgtas oras spaudžia stūmoklį, o tada spaudžia stabdžių trinkelę, kuri sustabdo transporto priemonę.

Treniruokliai gali būti pastatyti ant pneumatinių sistemų. Pneumatinis cilindras sukuria pasipriešinimą, kurį galima reguliuoti oro slėgiu.

Suslėgto oro varikliai, dar vadinami pneumatiniais varikliais, atlieka mechaninį darbą plečiant suslėgtą orą. Paprastai suslėgtas oras paverčiamas mechaniniu sukamuoju arba linijiniu judesiu.

Slėgio reguliatoriai yra vožtuvai, skirti automatiškai sustabdyti skysčio ar dujų srautui, kai jis pasiekia tam tikrą slėgį.

Slėgio jutikliai naudojami dujų ar skysčių slėgiui matuoti.

Vamzdžių vargonai sukuria garsą stumdami suslėgtą orą per vamzdžius, kurie pasirenkami spaudžiant klaviatūros klavišus.

Pripučiamos konstrukcijos, tokios kaip balionai, šokinėjančios pilys ar susprogdinamos figūros, pripučiamos dujomis – oru, heliu, azotu ar vandeniliu. Dujų slėgis išlaiko konstrukciją pripūstą.

Kabelių purškimas yra metodas, taikomas kabeliams įvesti į kanalus. Suslėgtas oras įterpiamas ir teka per ortakį ir išilgai kabelio.

Dujų kompresoriai – tai įtaisai, kurie padidina dujų slėgį mažindami jų tūrį.

Pneumatinės pašto sistemos pristato laiškus per suslėgto oro vamzdžius. Tai išrado škotų inžinierius 1800-aisiais metais.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top