Pradinis / Sportas / Kaune bus galima siekti pasaulio maratono rekordo

Kaune bus galima siekti pasaulio maratono rekordo

Tarptautinės lengvosios atletikos federacijos (IAAF) ir Tarptautinės maratonų ir ilgųjų distancijų bėgimo asociacijos (AIMS) atstovas, išmatavęs maratono ir pusės maratono distancijas, maratono, kuris vyks Kaune birželio 14 dieną, organizatoriams įteikė tarptautinį sertifikatą, patvirtinantį, kad trasa atitinka maratono ir pusės maratono tarptautinius standartus.

„Kaune dalyvių laukia tikrai gera trasa. Per senamiestį besidriekianti jos dalis varžybas padaro įdomias žiūrovams, o pati trasa yra labai lygi ir tinkama siekiant aukštų rezultatų bei gerinant savo pasiekimus“, – teigė trasą matavęs specialistas Andres Nirk iš Estijos. Renginys „Miesto maratonas“ nuo šiol yra įtrauktas ir į tarptautinių varžybų sąrašą, kuriame yra tik geriausi pasaulio maratono bėgimo renginiai.

Pasak renginio organizatoriaus Algirdo Pukio, šių metų trasoje dalyvių laukia tik 14 metrų skirtumas tarp aukščiausios ir žemiausios trasos vietos, o tuo pasaulyje pasigirti gali reta trasa. „Net Berlyno maratono trasoje, kurioje pastaruoju metu yra gerinami pasaulio maratono rekordai, šis skirtumas siekia 20 metrų. Pagyrų šiai trasai girdėjome jau nuo pirmojo renginio. Tiesa, kiekvienais metais trasą kiek koreguojame, atsižvelgdami į dalyvių pastabas ir pasiūlymus“, – pasakojo organizatorius.

Kad ši trasa tinkama geriems rezultatams pasiekti, tikino ir pernai metų maratono distancijos nugalėtojas Aurimas Skinulis, trasą įveikęs per 2 val. 28 min. ir 18 sek. Asmeninis A. Skinulio maratono trasos rekordas yra 2 val. 20 min. 46 sek., pasiektas dar 2010 metais Poznanėje.

„Kauno maratone lengva bėgti tiek Neries, tiek Nemuno pakrantėmis. Kiek sudėtingiau senamiestyje, bet bėgimui tai didelės įtakos nedaro. Tikiuosi, kad birželį pavyks pagerinti savo prieš metus pasiektą rezultatą“, – pasakojo A. Skinulis. Jis pridūrė, kad gera trasa rezultatą gali pagerinti net keliomis minutėmis.

Organizatoriai dalyviui, pagerinusiam pernai rengto maratono rezultatą, skirs papildomą 500 eurų prizą, o pagerinusiam Česlovo Kundroto (2:12:35) dar 1997 metais ar Živilės Balčiūnaitės (2:25:15) 2005 metais užfiksuotą Lietuvos maratono distancijos rekordą žada skirti net 4000 eurų prizą.

Maratonas vyks birželio 14 dieną Kauno Rotušės aikštėje. Sporto ir linksmybių fiestoje tikimasi sulaukti daugiau nei 5 tūkstančių dalyvių.

Renginys dalyvius, žiūrovus ir miesto svečius stebins akrobatų pasirodymais, gyvo garso koncertais, šokiais ir įdomiomis bei netikėtomis rungtimis.

Daugiau informacijos – http://www.kaunasmarathon.lt.

Kauno m. sav. inf.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top