Close Menu
  • Pradinis
  • Naujienos
    • Emigrantai – Lietuvos dalis
    • Ne didmiesčių gyvenimas
    • Aktyvios bendruomenės – Lietuvos stiprybė
    • Lietuvos jaunimas
    • Kultūra
    • Baltiški papročiai šiuolaikiniame pasaulyje
    • Mokslas ir švietimas
    • Karjera
    • Aktualijos
    • Teisė
  • Žmonės
  • Lietuviai svetur
  • Nuomonė
  • Laisvalaikis
    • Kūrybos podiumas
    • Kelionės
    • Kūrybos kampelis
    • Grožis ir mada
    • Kinas, muzika, TV
    • Renginiai, pramogos
    • Knygos
    • Sportas
    • Lietuvos kampeliai
    • Patarimai
  • Namai
    • Šeima ir sveikata
    • Laikas Sau
    • Mūsų augintiniai
    • Augalų pasaulis
    • Receptai
    • Interjeras
Facebook Instagram
Facebook Instagram
Žurnalas Lietuvė
  • Pradinis
  • Naujienos
    • Emigrantai – Lietuvos dalis
    • Ne didmiesčių gyvenimas
    • Aktyvios bendruomenės – Lietuvos stiprybė
    • Lietuvos jaunimas
    • Kultūra
    • Baltiški papročiai šiuolaikiniame pasaulyje
    • Mokslas ir švietimas
    • Karjera
    • Aktualijos
    • Teisė
  • Žmonės
  • Lietuviai svetur
  • Nuomonė
  • Laisvalaikis
    • Kūrybos podiumas
    • Kelionės
    • Kūrybos kampelis
    • Grožis ir mada
    • Kinas, muzika, TV
    • Renginiai, pramogos
    • Knygos
    • Sportas
    • Lietuvos kampeliai
    • Patarimai
  • Namai
    • Šeima ir sveikata
    • Laikas Sau
    • Mūsų augintiniai
    • Augalų pasaulis
    • Receptai
    • Interjeras
Žurnalas
Žurnalas Lietuvė
Žurnalas
Šiuo metu esate:Pradžia»Šeima ir sveikata»Kaune – nauja erdvė aktyviam laisvalaikiui: atidaryta dar viena OCR kliūčių trasa
Šeima ir sveikata

Kaune – nauja erdvė aktyviam laisvalaikiui: atidaryta dar viena OCR kliūčių trasa

Komentarų: 02 Min Skaityti
Facebook Twitter Pinterest Telegram LinkedIn Tumblr El. paštas Reddit
Dalintis
Facebook Twitter LinkedIn Pinterest WhatsApp El. paštas

Kaunas ir toliau nuosekliai stiprina aktyvaus gyvenimo infrastruktūrą – greta Kauno marių paplūdimio įrengta jau antroji ekstremalaus bėgimo su kliūtimis (OCR) aikštelė. Naujoji erdvė skirta tiek profesionaliems sportininkams, tiek aktyvų laisvalaikį mėgstantiems miestiečiams, norintiems išbandyti savo jėgas, ištvermę ir koordinaciją.

OCR (angl. Obstacle Course Racing) – sparčiai visame pasaulyje populiarėjanti sporto šaka, jungianti bėgimą ir įvairių kliūčių įveikimą. Ši disciplina ne tik lavina fizines savybes – jėgą, greitį, ištvermę – bet ir ugdo psichologinį atsparumą, pasitikėjimą savimi. Dėl savo universalumo ji pritraukia įvairaus amžiaus ir fizinio pasirengimo žmones – nuo pradedančiųjų iki aukšto meistriškumo sportininkų. Tokios infrastruktūros plėtra mieste tampa itin svarbi augančiai OCR bendruomenei.

„Kaunas kryptingai investuoja į įvairias sporto ir aktyvaus laisvalaikio erdves – nuo tradicinių aikštynų iki inovatyvių sprendimų, tokių kaip OCR trasos. Mums svarbu sudaryti sąlygas kiekvienam kauniečiui judėti, atrasti sau patinkančią veiklą ir stiprinti sveikatą. Ši sporto šaka sparčiai populiarėja, todėl tokios aikštelės yra būtinos tiek bendruomenei, tiek profesionaliems sportininkams“, – sako Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.

Naujos aikštelės vieta parinkta įvertinus kelis esminius kriterijus: reikalingą plotą, tinkamą pagrindą įrenginiams, gerą matomumą ir patogų pasiekiamumą gyventojams. Taip pat buvo siekiama užtikrinti nuoseklų miesto sporto infrastruktūros tinklo vystymą, papildant jau veikiančias erdves. Aikštelės įrengimo vertė siekia 62 tūkst. eurų.

Kaip ir pirmoji, ši OCR trasa sudaryta iš įvairių kliūčių, skirtų visapusiškam fiziniam pasirengimui lavinti. Vis dėlto ji išsiskiria naujais įrenginių modeliais ir kitokiu jų išdėstymu – nors principas išlieka tas pats, sportininkų laukia nauji iššūkiai. Tokie sprendimai leidžia ne tik paįvairinti treniruotes, bet ir sudaryti geresnes sąlygas pasiruošimui varžyboms.

„Kai 2019 m. tapau OCR pasaulio vicečempionu savo amžiaus grupėje, tokioms varžyboms ruošiausi namuose į lubas prisigrežiojęs žiedų ir skersinių. Vėliau įkūrėme OCR Ninja academy, kurioje dirbame kartu su sportininkais. Tačiau šios aikštelės atveria naujas galimybes. Vienoje erdvėje turime apie 40 skirtingų kliūčių, dirbti galime gryname ore ir vasarą, ir žiemą. Tokia aikštelių plėtra itin svarbi, ypač kai šis sportas tapo viena iš šiuolaikinės penkiakovės disciplinų, o mūsų tarpe – net 5 potencialūs olimpiečiai“, – dar viena aikštele džiaugėsi šiuolaikinės penkiakovės kliūtinio bėgimo rungties treneris Dainius Liutkus. 

Miestas iki balandžio pabaigos planuoja įrengti ir trečiąją OCR aikštelę greta Lampėdžių paplūdimio. Visos trys trasos, kartu su pirmąja esančia Panemunės šile, pasiūlys skirtingus kliūčių elementus, taip sudarydamos dar įvairesnes treniruočių galimybes. 

Kauno miesto savibaldybės pranešimas

 

FacebookTweetPin
Dalintis. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Reddit WhatsApp Telegram El. paštas
Ankstesnis straipsnisBostono mokyklos šokėjų vadovė: „Klasėje laviname protą, o šokių salėje – širdį”
Kitas straipsnis LUX Europos kino programoje – „Oskaru“ ir kitais apdovanojimais įvertinti filmai

Susiję straipsniai

Pasaulinę sveikatos dieną pasitinkant: pas gydytojus patenkame per vėlai, paslaugų prieinamumas netolygus

7 balandžio, 2026

Kraujo atsargos pasiekė kritinę ribą: skubiai kviečiami A (II) grupės donorai

31 kovo, 2026

Tai, ką iškvepiame, gali įspėti apie ligą: KTU mokslininkai kuria jutiklius, kurie „perskaito“ iškvėpto oro sudėtį

23 kovo, 2026
Palikite komentarą Cancel Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

El. paštas

inekta@gmail.com

Pastaba
Mūsų Turinyje gali būti nuorodų į trečiųjų šalių turinį, trečiųjų šalių šaltinius, ar reklamos užsakovų turinį, už kurį mes neprisiimsime jokios atsakomybės. Nuoroda iš mūsų Turinio ar su Turiniu susijusių kitų Paslaugų į Trečiųjų šalių susietą turinį nereiškia, kad mes pritariame tokiam turiniui. Trečiųjų šalių tinklapiuose gali būti informacijos, su kuria mes nesutinkame, taip pat žalingos informacijos. Mes neteikiame jokių garantijų ar pareiškimų dėl Trečiųjų šalių susieto turinio. Už visą informaciją, kurią galite pasiekti per nuorodas į kitus tinklapius, atsako tik tie, kas pateikė tą turinį, ir jūs naršote ar naudojatės tokiu turiniu išimtinai savo rizika.
Nuorodos

lietuve.lt

 

© 2026 Žurnalas Lietuvė.
  • Apie mus
  • Reklama
  • Kontaktai

Įveskite aukščiau ir paspauskite Enter, kad ieškotumėte. Norėdami atšaukti, paspauskite Esc.