Nemokamas dviejų dienų renginys „Kūrybos podiumas“ grožio, mados ir kūrybos gerbėjus jau trečius metus iš eilės džiugina puikiomis dovanomis. Šį penktadienį, gruodžio 1 d., KTU „Santakos“ slėnyje prasidėjusi kūrybos šventė kauniečiams ir miesto svečiams dovanoja visiškai naują, turiningą seminarų ir kūrybinių dirbtuvių programą, kalėdinę dizainerių darbų mugę ir nemokamą fotosesiją. O antrąją renginio dieną, šeštadienį, be viso to, laukia ir įspūdingas dizainerių kolekcijų pristatymas.
Renginyje šiemet savo darbus pristato ir „TV pagalbos“ žurnalistė, „FoxLine“ įkūrėja Sandra Žutautienė. „FoxLine“ – tai mano labai lauktas ir mylimas kūdikis, – sako garsi moteris. – Žaismas su natūraliais akmenimis, „Swarovski“ kristalais, natūralia oda bei kitais kompoziciniais elementais virto jaukiais ir itin patogiais papuošalais bei aksesuarais. Kiekvienas jų apgalvotas, nuoširdžiai kurtas ir tinkantis nuoširdžiai save mylinčiai asmenybei.“

Renginyje apsilankiusios moterys, pasipuošusios įspūdingomis „Šonetės“ rankų darbo karūnomis, dalyvauja nemokamoje JurArt’s fotosesijoje. Moterims makiažą ir veido odos tyrimus nemokamai atlieka „Artistry“ atstovės.
Norintieji pasisemti kūrybai, asmeniniam tobulėjimui naudingų žinių bei išbandyti įvairias rankdarbių technikas dalyvauja nemokamuose seminaruose ir kūrybinėse dirbtuvėse.
Pirmąją renginio dieną, penktadienį, Simona Motuzaitė-Kandratavičienė, Kauno technologijos universiteto Mechanikos inžinerijos ir dizaino fakulteto (KTU MIDF) studijų programos „Mados inžinerija“ studentė, „Skaitmeninės tekstilės namų“ direktorė, papasakojo apie vieną moderniausių tekstilės marginimo metodų – skaitmeninę spaudą – ir jo atveriamas galimybes. Šis modernus ir revoliucinis metodas, pasak Simonos, leidžia įgyvendinti sprendimus, kurie anksčiau buvo technologiškai ir ekonomiškai neįmanomi. Spausdinant skaitmeniniu būdu, galima pagaminti kad ir vieną produktą labai mažomis sąnaudomis, o taikant tradicinius tekstilės marginimo metodus (pvz., šilkografiją) tai būdavo neįmanoma arba labai brangu. Šis metodas suteikia ir didesnę laisvę kurti: galima atsispausdinti savo sukurtą vienetinį raštą ant audinio, o vėliau iš jo pasisiūti rūbą.
Eglė Lapelytė, KTU MIDF studijų programos „Aprangos mados inžinerija“ studentė, papasakojo apie žakardo panaudojimo kūryboje ir gamyboje galimybes. Taip pat supažindino su šio audinio istorija, rūšimis, šiuolaikiniais žakardinių audinių projektavimo būdais.
KTU MIDF docentė dr. Jurgita Domskienė pateikė daug įdomybių apie mokslo pasiekimų ir pažangiųjų technologijų panaudojimą mados srityje. Pasak jos, tam, kad tavo kūrybą įvertintų ir pastebėtų, jau nepakanka idėjos ir meistriško techninio įgyvendinimo. Mokslo pasiekimai ir pažangios technologijos (lazeriai, 3D spausdinimas, biomedžiagos) atveria naujų galimybių ne tik sukurti išskirtinę kolekciją podiumui, bet ir prisidėti prie naujo požiūrio į vartojimą.
KTU MIDF docentės dr. Vaidos Jonaitienės vedamo seminaro dalyviai praplėtė savo žinias apie tekstilės panaudojimo interjero sprendimuose galimybes ir pasisėmė originalių idėjų. Išvydo, kaip atrodo velta siena, linksmoji kėdė iš sagų, naudojant žakardinį audinį sukurta kėdė, kuri laikui bėgant gražėja, iš trimatės tekstilės pagaminti baldai, „siuvinėtos“ grindys, megzti, pinti šviestuvai, stalviršiai ir kt..
Sertifikuotos koučingo (ugdomojo vadovavimo) specialistės Danguolės Krasauskienės seminare vertingų žinių įgijo norintieji patobulinti efektyvaus viešojo kalbėjimo įgūdžius. Lektorė papasakojo, ko reikia norint sklandžiai, drąsiai ir įdomiai pristatyti savo idėjas bei darbus, atskleidė įkvepiančios kalbos receptą. Čia pat išbandyta, kiek jis yra veiksmingas.
Kol vieni „Kūrybos podiumo“ lankytojai klausėsi seminarų, kiti praktiškai išbandė įvairias kūrybos technikas Kauno taikomosios mokyklos atstovų vedamose kūrybinėse dirbtuvėse: mokėsi gaminti interjero lėles (lekt. Rūta Andriuškevičienė) ir išbandė cianotipiją (tai fotografinio vaizdo perteikimas ant įvairių medžiagų) (lekt. Robertas Misiukonis). Vėliau kūrė papuošalus emalio technika (lekt. Lionė Gaudutienė) ir odinius aksesuarus (lekt. Jonė Kalinaitė).
Kūrybines dirbtuves paįvairino „Savęs pažinimo laboratorija“. Jos dalyvius neuroedukatorė, meno terapijos praktikė Rasa Šiekštelė pakvietė leistis į pažintį su savimi per spalvas, piešimą, padedantį atverti net pačias slapčiausias pasąmonės kerteles. Rasa dalijosi savo patirtimi, atradimais ir mintimis apie kūrybingumą ir kūrybinę energiją. Jos teigimu, kiekvienas turi prigimtinį kūrybingumą. Svarbu padėti žmogui tuo patikėti ne tik todėl, kad jis imtų kurti, bet ir dėl to, kad atrastų kuo daugiau vidinės laisvės pasirinkti, skleisti savo autentiškumą. „Kūryba manyje pažadino tikėjimą gyvenimu, autentiškumu, vidine laisve, kūryba mane įkvėpė daryti viską, kas anksčiau atrodė neįmanoma“, – sako Rasa.
Antrąją renginio dieną, šeštadienį, seminarų dalyviai sužinos efektyvaus pardavimo paslaptis, kuriomis dalysis asmeninio efektyvumo trenerė, „Cross the Line“ įkūrėja Asta Mažeikienė. Šeimoms bus itin naudingas rašytojos, vaikų žurnalų redaktorės Ilonos Bumblauskienės seminaras apie tai, kaip atrasti savo vaikų talentus. O besidomintieji mada ir stiliumi išgirs daug naudingų patarimų iš stilisčių ir įvaizdžio kūrėjų Marijos Sadomskajos ir Dovilės Kavaliauskienės, kurios taip pat surengs smagų protmūšį. Kūrybinių dirbtuvių, kurias ves „Sentimento“ įkūrėja Daiva Tankevičienė, dalyviai sužinos, kaip patiems atnaujinti baldus Provanso ir „shabby chic“ stiliumi.
Šeštadienį renginį vainikuos įspūdingas dizainerių kolekcijų pristatymas (pradžia 18 val.). Garsių žmonių komisija iš visų kolekcijų rinks pačią originaliausią.
Renginio rėmėjai: Kauno technologijos universitetas, Kauno taikomosios dailės mokykla, akmeneliai.com, „Kauno grūdai“, „Cross the Line“, plaukų stilistas Karolis Murauskas. Informaciniai rėmėjai: „Kauno diena“, portalas lietuve.lt, radijas „Tau“, žurnalas „Top moterys“. Renginio fotografė – JurArt’s.
JurArt’s nuotraukos