Pradinis / Kūrybos podiumas / „Kūrybos podiumą“ vainikavo įspūdingas dizainerių kolekcijų pristatymas su žinomais žmonėmis

„Kūrybos podiumą“ vainikavo įspūdingas dizainerių kolekcijų pristatymas su žinomais žmonėmis

Gruodžio 1–2 dienomis mados, grožio ir kūrybos gerbėjus vėl subūrė „Kūrybos podiumas“. Jau trečius metus iš eilės organizuojamas išskirtinis nemokamas renginys šįkart sugrįžo su dar daugiau dovanų ir staigmenų Kauno gyventojams bei svečiams. Turininga ir visiškai nauja seminarų ir kūrybinių dirbtuvių programa, dizainerių kolekcijų pristatymas, kalėdinė dizainerių darbų mugė, nemokama fotografės JurArt’s fotosesija – tai tik dalis dovanų, kurios dvi dienas džiugino „Kūrybos podiumo“ gerbėjus.

Šeštadienio vakarą renginį vainikavo dizainerių kolekcijų pristatymas. „Kūrėjai ištisus metus kuria, daug dirba dėl mūsų grožio, dalyvauja įvairiose mugėse, bet jie nusipelnė ir šventės sau. Todėl šiais metais renginį vainikavo dizaineriams ir jų kūrybai pristatyti skirtas podiumas“, – pasakojo renginio organizatorės Inesa Uktverienė ir Kristina Parachomikienė. Jų teigimu, „Kūrybos podiumas“ suteikia išskirtinę progą savo darbus pristatyti ir mažiau žinomiems talentingiems kūrėjams, jauniesiems talentams – norima jiems suteikti daugiau pasitikėjimo, drąsos ir paspirties eiti savo pasirinktu kūrybiniu keliu.

Po šventinę programą pradėjusio „Emidanz“ šokėjų pasirodymo buvo pristatyta 15 skirtingų aprangos ir aksesuarų kolekcijų, kurių kūrėjai varžėsi dėl trijų nominacijų. Podiumu žengė ir žinomos moterys – „TV pagalbos“ žurnalistės Gerda Žemaitė, Sandra Žutautienė ir Monika Ostrenkova, kurios itin žavisi Lietuvos auksarankių kūryba.

JurArt’s nuotr.

Kolekcijas vertino ir laimėtojas rinko grožio ir mados srities žinovų, profesionalų bei žinomų žmonių komisija: Jonas Vosylius, Gintautas Strolys, Kęstutis Lekeckas, Dovilė Kavaliauskienė, Marija Sadomskaja, Eglė Straleckaitė, Elvyra Monginienė, Ingrida Kazlauskaitė, Neringa Mažeikienė ir Karolis Murauskas.

JurArt’s nuotr.

Komisijos sprendimu apdovanojimas už originaliausią kolekciją atiteko Kauno kolegijos Justino Vienožinskio menų fakulteto Aprangos dizaino katedros absolventei Tomai Stašytei, kuri drabužius kūrė remdamasi tradiciniais senovės Japonijos kostiumais. Už kūrybiškiausią kolekciją buvo apdovanota spalvingus veltus paltus pristačiusi Nadin Smo („Nadin Smo design“). Kolekcijoje, skirtoje šiuolaikiškai, energingai ir nepriklausomai moteriai, kuri nebijo pasirodyti drąsi, ryški ir savimi patenkinta, atsispindėjo miesto tematika. „Metų aksesuarų“ nominacija džiaugėsi papuošalų kūrėja Agnė Štikanaitė („AŠ design“).

Savo kolekcijas „Kūrybos podiume“ taip pat pristatė Jolanta Įkasalienė, Kauno technologijos universiteto Mados inžinerijos studijų programos ketvirtojo ir šeštojo kurso  studentės (Martyna  Gegužytė, Dovilė  Katinaitė, Indrė  Statkevičiūtė, Asta  Lisauskaitė, Rimantė  Venclovaitė, Eglė  Naudžiūtė, Mantė  Jaraitė, Eglė  Stankevičiūtė, Vaida  Navickaitė, Ugnė  Derilovaitė, Elinga  Šeinauskaitė, Greta  Gedgaudaitė, Laura  Karaliūnaitė; Jolanta Kondratienė, Dalia Sedlevičienė, Simona Motuzaitė-Kandratavičienė), Vilija Tumasonienė, Kauno kolegijos Justino Vienožinskio menų fakulteto Aprangos dizaino katedros absolventė Monika Veisbergaitė, Lija Janauskienė („Dress in felt“), Gitana Vyšniauskienė („Gitana Design“) ir Danutė Černauskienė („Danata handmade“), Jolanta Serbentaitė („Jolanta BOUTIQUE“), Romarika Pikelienė („Romarikos šilko namai“), Jurgita Gelgotienė („JG boutique“), Ugnė Jackūnaitė („TaškU“), „Atenora accessories“ ir „R-Style“.

Podiumu pirmąkart žengė ir JurArt’s fotomodeliukų mokyklos vaikai, pasipuošę Dovilės Valukonienės kurtais rūbais.

Kolekcijų pristatymo renginį vedė Šarūnas Džiugas, kuris nestokojo gero humoro jausmo ir įdomių klausimų komisijos nariams.

„Kūrybos podiumas“ dvi dienas džiugino lankytojus įvairiapuse nemokamų seminarų ir kūrybinių dirbtuvių programa. Čia naudingų žinių ir įgūdžių pasisėmė ne tik ieškantieji naujų saviraiškos būdų, kūrybinių veiklų, bet ir siekiantys tobulėti profesinėje srityje, norintys geriau pažinti save.

Pirmąją renginio dieną Kauno technologijos universiteto atstovės – mados inžinerijos ir mados aprangos inžinerijos dėstytojos ir studentės – papasakojo apie vieną moderniausių tekstilės marginimo metodų – skaitmeninę spaudą – ir jo atveriamas galimybes, taip pat apie platų žakardo panaudojimą kūryboje ir gamyboje, mokslo pasiekimų ir pažangiųjų technologijų panaudojimą mados srityje, originalius tekstilės panaudojimo interjere būdus. Itin naudingų žinių įgijo apsilankiusieji ugdomojo vadovavimo (koučingo) specialistės seminare, skirtame efektyvaus viešojo kalbėjimo įgūdžiams tobulinti.

Tuo metu kūrybinių dirbtuvių, vadovaujamų Kauno taikomosios dailės mokyklos atstovų, dalyviai mokėsi gaminti interjero lėles ir išbandė cianotipiją (fotografinio vaizdo perteikimas ant įvairių medžiagų), kūrė papuošalus emalio technika ir odinius aksesuarus. Kūrybines dirbtuves paįvairino „Savęs pažinimo laboratorija“, kurios metu susirinkusieji leidosi į gilesnę pažintį su savimi per spalvas, piešimą, padedantį atverti net pačias slapčiausias pasąmonės kerteles. (Pirmosios renginio dienos nuotraukų galeriją rasite čia).

Antrąją renginio dieną seminarų dalyviai sužinojo efektyvaus pardavimo paslaptis ir kokių klaidų reikia vengti (lektorė asmeninio efektyvumo trenerė, „Cross the Line“ įkūrėja Asta Mažeikienė), vėliau sėmėsi žinių ir dalijosi mintimis apie tai, kaip atrasti savo vaikų talentus (lektorė rašytoja, vaikų žurnalų redaktorė Ilona Bumblauskienė). O besidomintieji mada ir stiliumi išgirdo daug naudingų patarimų iš stilisčių ir įvaizdžio kūrėjų Marijos Sadomskajos ir Dovilės Kavaliauskienės, dalyvavo stiliaus protmūšyje. Kūrybinių dirbtuvių, kurias vedė „Sentimento“ įkūrėja Daiva Tankevičienė, dalyviai mokėsi, kaip atnaujinti baldus Provanso ir „shabby chic“ stiliumi.

Šeštadienį į „Kūrybos podiumą“ pristatyti naujausios „Swarovski“ kolekcijos  atvyko šios kompanijos atstovė iš Austrijos Diana Baltin. Šį pristatymą renginio lankytojams dovanojo oficialus „Swarovski“ platintojas Lietuvoje akmeneliai.com. Pristatyme apsilankė ir garsi papuošalų kūrėja Elvyra Monginienė.

Abi renginio dienas vyko dizainerių darbų mugė. Taip pat vyko nemokama JurArt’s fotosesija, kurioje galėjo dalyvauti visi norintys. Moterys fotografavosi su gėlių salono „Šonetė“ kurtomis įspūdingomis karūnomis. Moterims makiažą ir veido odos tyrimus nemokamai atliko „Artistry“ atstovės.

Organizatoriai dėkoja renginio rėmėjams: Kauno technologijos universitetui, Kauno taikomosios dailės mokyklai, akmeneliai.com, įmonei „Kauno grūdai“, „Cross the Line“, renginio fotografei JurArt’s, plaukų stilistui Karoliui Murauskui, informaciniams rėmėjams: laikraščiui „Kauno diena“, portalui kauno.diena.lt, radijui „Tau“, žurnalui „Top moterys“.

Taip pat labai dėkoja visiems kitiems, prisidėjusiems prie šio renginio, ypač seminarų ir kūrybinių dirbtuvių lektoriams, renginio vedėjui Šarūnui Džiugui ir vertinimo komisijos nariams, vizažistams, plaukų stilistams, modeliams, fotografams, „Artistry“ atstovams bei renginio svečiams.

Daugiau apie renginį skaitykite: https://lietuve.lt/kurybos-podiumas/kaune-prasidejo-grozio-mados-ir-kurybos-renginys-kurybos-podiumas

JurArt’s nuotr.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top