Pradinis / KARJERA / Kaunietės startuolis veiklą pradėjo nuo Vokietijos rinkos

Kaunietės startuolis veiklą pradėjo nuo Vokietijos rinkos

Ne kartą asmeniškai patyrusi, su kokiais sunkumais susiduria gyvenamąją, karjeros ar studijų vietą – miestus ar net šalis – keičiantis žmogus, kaunietė Kristina Mačianskytė susimąstė: kaip būtų gerai, užuot karštligiškai naršius internete, visus persikraustymo procesui reikalingus paslaugų teikėjus rasti vienoje vietoje – greitai, saugiai ir patogiai. Būtent taip gimė „E-Umzüge“ – perkraustymo paslaugų teikėjus ir besikraustančius žmones sujungianti platforma.

Hamburgas
Hamburgas. Pixabay nuotr.

„Kaskart susidūrus su kraustymosi klausimais ir iššūkiais tiek man, tiek mano aplinkos žmonėms ar pažįstamiems tekdavo grįžti prie visiems jau įprastos „Google“ paieškos, turto tūrio skaičiuoklių. Toks paieškos būdas, be abejonės, buvo neatsiejamas ir nuo ilgiausių pokalbių su pervežimo paslaugų teikėjas apie savo sukauptą ir reikalingą pergabenti turtą ar netgi susitikimų su kraustymo įmonėmis šiam procesui suplanuoti. Ir visa tai vykdavo kada? Kai papildomų darbų ir klausimų, kuriuos kartu su savimi atsineša pasikeitimai profesijos ar asmeninio gyvenimo srityse, regis, būdavo tiek, kad trūkdavo laiko paroje net pačiai sau. Tad manoji startuolio idėja gimė tikrai ne spontaniškai, veikiau  iš ilgalaikio poreikio ir sukauptų asmeninių bei kitų žmonių patirčių, ieškant patogaus ir paprasto sprendimo“, – prisimena Kristina.  

Tiksliau suprasti situaciją rinkoje ir išsigryninti būsimojo startuolio funkcijas Kristinai padėjo ir anksčiau įgytos darbinės kompetencijos, turima asmeninė kontaktų bazė, girdimi atsiliepimai ir rekomendacijos iš draugų, dirbančių perkraustymo sektoriuje.

„Inovatyvių sprendimų poreikį mačiau ir iš perkraustymo įmonių pusės: joms desperatiškai mėginant prisitraukti maksimalų klientų srautą ir neturint didžiulių rinkodarai skirtų biudžetų arba siekiant sumažinti savo išlaidas „tuštiems važinėjimams“ apžiūrėti kraustomo turto – juk šioje srityje svarbi kiekviena minutė ir kiekvienas nuvažiuotas kilometras. Tad, sukaupusi nemažai patirties ir žinių, nusprendžiau leisti šiai, regis, paprastai, tačiau itin praktiškai idėjai išvysti dienos šviesą“, – sako startuolio „E-Umzüge“ kūrėja.

Solo steigėja su galingu užnugariu

Save Kristina vadina solo steigėja, kuriai siekti tikslo padeda stiprūs IT, rinkodaros ir pardavimo sričių profesionalai, platformos idėja tikintys ne mažiau nei pati kūrėja.

Ieškodama daugiau galimybių sustiprinti savo projektą ir kuo geriau pasiruošti būsimam jo paleidimui į Vokietijos rinką, Kristina 2019 metais prisijungė prie „Kauno startuolių“ programos (dabartinis pavadinimas – „Kaunastic Startups“).

„Nors jau turėjau sukaupusi solidžią patirtį B2B ir B2C pardavimo srityje, tačiau man vis dar stigo rinkodaros, teisės žinių, be to, į „Kauno startuolius“ ėjau turėdama didelį norą tinkamai struktūrizuoti visą veiksmų seką. Šiandien galiu drąsiai sakyti, kad dalyvaudama programoje gavau net daugiau, nei tikėjausi. Esu dėkinga organizatoriams, lektoriams ir visam puikiai susigyvenusiam kolektyvui. Vien geros idėjos tikrai neužtenka, jei nori, kad ji taptų patogiu ir mėgstamu produktu kiekvienam“, – tvirtina Kristina.

Hildesheimas
Hildesheimas. Pixabay nuotr.

Kaip viskas veikia?

Platformos stiprybė – paprastumas, skaidrumas ir saugumas. Besikraustantis žmogus vos keliais spustelėjimais gali sukelti visą reikiamą informaciją ir per kelias dienas nemokamai be papildomų skambučių, susirašinėjimų ar vizitų gauti kelis kraustymo paslaugas teikiančių įmonių pasiūlymus.

„Išsirenkate tinkamiausią pasiūlymą ir ramiai sau kraustotės. O kraustymo įmonės gauna labai aiškią informaciją, susijusią su kraustomu objektu, pervežimo atstumu, gali tiksliai įvertinti paslaugos apimtis ir pateikti realų kainos pasiūlymą. Šis įrankis ypač patogus tarptautiniams užsakymams apdoroti: visiškai nesvarbu, kuriame pasaulio kampelyje yra perkraustymo paslaugas teikianti įmonė ar žmogus, panoręs kraustytis. Sutapus bent vienam pašto kodui iš pasirinkto įmonės kraustymosi spindulio, įmonė gaus šią užklausą ir galės pateikti savo pasiūlymą. Be to, užtikrinamas saugumas: kraustymo įmonės, prieš registruodamosi platformoje, yra papildomai patikrinamos, o pinigai už pasirinkto paslaugos teikėjo suteiktas paslaugas sumokami tik abiem šalims patvirtinus, kad paslauga buvo tinkamai suteikta“, – platformos veikimo principus pasakoja startuolio įkūrėja.

Kodėl startuolio paleidimui į rinką buvo pasirinkta būtent Vokietija? Pasak Kristinos, pasirenkant bandomąją rinką, lemiamas faktorius buvo demografiniai rodikliai: kasmet Europoje kraustosi per 50 milijonų žmonių, nemaža dalis jų – būtent Vokietijoje. Ši šalis kiekine išraiška yra užtikrinta lyderė nuomojamų būstų segmente. Procentine išraiška Vokietiją lenkia tik Šveicarija.

Įtakos rinkos pasirinkimui turėjo ir pačios Kristinos įgūdžiai bei patirtys: Kaune augusi mergina baigė mokyklą, kurioje turėjo galimybę mokytis sustiprintos vokiečių kalbos. Vėliau, jau studijų metais, teko daug keliauti ir ne vienus metus studijuoti ir gyventi Vokietijoje. Net baigiamasis Kristinos studijų darbas buvo apie pabėgėlių socialinę adaptaciją ir integracijos edukacinius aspektus Lietuvoje ir Vokietijoje. Tai padėjo puikiai susipažinti ne tik su Vokietijos, bet ir su visos Europos demografiniais rodikliais, esama situacija ir tendencijomis. Puikus kalbos, šalies kultūros ir demografinių aktualijų išmanymas nepaliko abejonių, kad būtent Vokietijos rinka yra ta, kurioje perkraustymo paslaugų platformai „E-Umzüge“ atsiveria palankiausios starto perspektyvos.

Paklausta, kokioje stadijoje startuolis yra šiuo metu, Kristina mini pirmuosius žingsnius tikslo link: rugsėjo mėnesį išleistas pirmasis pranešimas spaudai, pradėti įgyvendinti ir pirmieji rinkodaros veiksmai tikslinėje rinkoje.

„O toliau? Darbas, darbas ir dar kartą darbas. Vartotojų elgsenos stebėjimas ir tolesnis produkto tobulinimas – juk tobulumui ribų nėra“, – šypsosi startuolį sukūrusi kaunietė ir priduria, kad įsitvirtinus Vokietijos rinkoje veiklos geografiją ketinama plėsti į kitas Europos šalis. Pats platformos veikimo principas turėtų lemti organišką plėtrą, o kraustymosi užklausos geriau nei kas kitas padiktuos tolesnes kryptis.

Kristinai verslo idėją įgyvendinti padėjo „Kauno startuolių“ (dabar – „Kaunastic Startups“) programa ir šią programą palaikantys ir „E-Umzüge“ teisinėmis konsultacijomis parėmę advokatų kontoros „JurisConsultus“ teisininkai.

VšĮ „Kaunas IN“ verslo skyriaus inf.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top