Pradinis / Renginiai, pramogos / Kauno globos namų vaikų laisvalaikį praturtinantis italas: „Kiekvienas gali daug pasiekti“

Kauno globos namų vaikų laisvalaikį praturtinantis italas: „Kiekvienas gali daug pasiekti“

„Ateityje žadu tapti garsiu futbolininku. Treniruotės man labai svarbios, nes nuo jų priklauso mano karjera“, – sako Matas, kuris kartu su kitais Kauno vaikų globos namų ir dienos centrų auklėtiniais lanko organizacijos „Hope for Football“ rengiamas treniruotes. Šią vasarą jaunieji futbolininkai pirmą kartą dalyvavo tarptautinėse futbolo varžybose – žaidė su į vasaros mokomąją stovyklą Kauno technologijos universitete (KTU) atvykusiais mokiniais iš Kinijos. Pergalę šventė lietuviai, tačiau ne rezultatas buvo svarbiausias.

Organizaciją „Hope for Football“ (liet. „Futbolo viltis“) prieš ketverius metus įkūręs italas Stefano Piciulinas, atvykęs į Lietuvą, norėjo tęsti savo gimtojoje šalyje pradėtą socialinę veiklą. Jo dėka šiandien globos namuose ir materialinių bei socialinių sunkumų turinčiose šeimose augantys vaikai mokosi žaisti futbolą.

„Vaikams iš socialiai remtinų ar pažeidžiamų šeimų reikia dėmesio, jiems reikia ir galima parodyti, kad yra mylinčių ir besirūpinančių žmonių, įdomių veiklų, kad egzistuoja gyvenimas be didelių pykčių ir, svarbiausia, be alkoholio“, – teigia S. Piciulinas.

Paklaustas, kodėl futbolas, jis nusišypso: „Nes tai – daugiau nei žaidimas.“ Pasak S. Piciulino, šis sportas yra ir teigiamas gyvenimo būdas, ir priemonė atitraukti jauno žmogaus dėmesiui nuo sveikatą žalojančių narkotikų, smurto, nuo nesaugių lytinių santykių. Jis padeda jiems užaugti sveikiems, sportiškiems ir gerbiantiems save.

Treneriais tampa ir KTU studentai

Karštą liepos antradienį surengtose varžybose dalyvavo 11–13 metų vaikų komanda iš Kauno miesto savivaldybės vaikų globos namų „Pastogė“ ir VšĮ „Gerumo rankos“. Varžybos buvo nepaprastas įvykis tiek kinams, tiek lietuviams. Jaunieji futbolininkai iš Kauno nesitvėrė džiaugsmu ir dėl galimybės dalyvauti pirmose jų gyvenime tarptautinėse varžybose, ir dėl pasiektos pergalės.

„Nors vasara – atostogų metas visiems moksleiviams, daugelis globos namuose gyvenančių ar dienos centrus lankančių vaikų gali tik pasvajoti apie išvykas prie jūros ar į kitas šalis. Net ir mokslo metų laiku šių vaikų galimybės lankyti būrelius, kurių didžioji dalis yra mokami, ar sportuoti yra ribotos“, – sako Neringa Narbutienė, laikinai einanti KTU Tarptautinių ryšių ir plėtros prorektorės pareigas.

KTU jau ne pirmus metus bendradarbiauja su VšĮ „Hope for Football“: vasarą globos namų auklėtiniai gali treniruotis KTU Sporto centro stadione, o žiemą – uždarose patalpose. Jaunųjų futbolininkų treneriais neretai tampa KTU studijuojantys užsieniečiai.

Futbolas su kinais, kriketas – su indais

„Hope for Football“ atstovė Laima Čiutaitė džiaugiasi jau dvejus metus besitęsiančiu bendradarbiavimu su KTU ir teigia, kad varžybos su mokiniais iš Kinijos buvo išskirtinis įvykis ne tik žaidėjams, bet ir sirgaliams, ir vadovams.

„Mūsų vaikai galėjo pabendrauti su kitos tautybės vaikais, sužinoti apie jų mokyklas, laisvalaikį, kinų maistą, pamatė, koks draugiškas ir šiltas gali būti bendravimas. Atminimui jie gavo marškinėlius su kiniškais hieroglifais užrašytais jų vardais“, – pasakoja L. Čiutaitė.

Užsimezgus pirmosioms draugystėms, jaunieji „Hope for Football“ sportininkai buvo pakviesti prisijungti prie kitų KTU vasaros mokyklos renginių: kompiuterinio piešimo Statybos ir architektūros fakultete, įdomiosios fizikos pamokos KTU Moksleivių laboratorijoje. Pasak L. Čiutaitės, dabar vaikai labiausiai laukia dar vieno tarptautinio sporto įvykio – kriketo pamokos, kurią ves KTU studijuojantys indai.

Žaidžia ir mergaitės

Šiuo metu nuo 10 iki 30 įvairaus amžiaus vaikų iš šešių Kauno miesto globos namų ir dienos centrų lanko futbolo treniruotes. Futbolas daugeliui iš jų – kaip atostogos, kurios gali būti kiekvieną šeštadienį ištisus metus.

„Jeigu treniruočių nebūtų, turbūt ištisas valandas sėdėčiau prie kompiuterio. Ateityje norėčiau susipažinti su garsiais pasaulio futbolininkais: Lioneliu Messi ir Cristianu Ronaldo. Tikiuosi, kad treniruotės bus tokios kaip visad: linksmos ir efektyvios, bet norėtųsi jų daugiau“, – sako apie futbolininko karjerą svajojantis Matas. Šiandien jis – „Hope for Football“ komandos kapitonas ir vartininkas.

Monika – tikrai ne vienintelė mergaitė, žaidžianti futbolą. Ji svajoja apie tikrą futbolininkų stovyklą. Iš futbolininkų jai labiausiai patinka Messi, todėl serga už „Barcelonos“ ekipą ir Argentinos rinktinę.

Paklausti, kaip praleis likusią vasaros dalį, Matas ir Monika sako, kad laukia VšĮ „Gerumo rankos“ organizuojamos stovyklos. Jos metu taip pat vyks futbolo treniruotės su „Hope for Football“ vadovu Stefano.

Daugiau nei sportas

Pasak S. Piciulino, žaisdami futbolą vaikai ne tik sportuoja, bet ir mokosi bendrauti: „Jie išmoksta bendradarbiauti, tapti komanda ir gerbti kitus. Vaikai, augantys globos namuose, turi žiaurią „išgyvenimo džiunglėse“ patirtį – daugelis jų, gavę skanesnį kąsnelį, jį slepia sau, nemokėdami pasidalyti su kitais.“

Futbolo treniruotes globos namų auklėtiniams organizuojantis italas teigia, kad pagrindinis šios veiklos tikslas – suteikti vilties tiems, kurios jiems labiausiai reikia, pasiūlyti geresnio gyvenimo galimybę likimo nuskriaustiems vaikams.

„Pasiekti gali labai daug, nesvarbu, iš kokios šeimos esi kilęs. Ir tarp futbolo žvaigždžių yra žmonių, užaugusių be tėvų, vargingose šeimose“, – drąsina S. Piciulinas.

Vaikai smalsūs ir turi įvairiausių svajonių. L. Čiutaitė ir S. Piciulinas teigia, kad vaikai norėtų mokytis anglų ir kitų užsienio kalbų, groti muzikos instrumentais, programuoti, tačiau jiems trūksta ir savanorių, ir patalpų. Iniciatyvūs kauniečiai kviečia visus, norinčius prasmingai praleisti kelias dienas per mėnesį, prisijungti prie jų veiklos, savanorišku darbu padėti vaikams įgyvendinti savo svajones.

KTU

K. Baltrušaitytės-Venzlauskienės nuotr.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top