„Autoriaus“ kėdės, lytėjimo pojūčių sienelė, instaliacijos ant medžių ir turėklų – taip „Dizaino savaitės“ pradžią Kaune paskelbė Kauno kolegijos J. Vienožinskio menų fakulteto studentai.
„Vienu metu pristatėme net keletą kūrybinių sprendimų. Didžioji jų dalis turi ne tik meninį, bet ir socialinį aspektą“, – sakė Kauno kolegijos J. Vienožinskio menų fakulteto dėstytoja Gražina Šutienė.
Pasak jos, vienas vertingiausių studentų darbų – lytėjimo pojūčių sienelė. Ji sudaryta iš penkiolikos 50×50 centimetrų dydžio skydelių. Kiekvienas jų dekoruotas vis kitaip, panaudojant kuo skirtingesnes kilimines dangas. Lytėjimo pojūčių sienelė pasibaigus „Dizaino savaitei“ iškeliaus į lopšelį-darželį „Vyturėlis“ ir bus skirta vaikams, turintiems regos sutrikimų.
„Lytėjimo pojūtis ypač svarbus žmonėms, netekusiems regos. Pojūtis – tai pirminė pažinimo pakopa, suteikianti galimybę plėsti pasaulio suvokimą, formuoti vaizdinius ir sąvokas, – patikino kiliminių dangų, reikiamų projektui, parūpinusio dizaino salono „Dubingiai“ generalinė direktorė Angelė Šalnienė. – Nuo ikimokyklinio amžiaus visi psichiniai procesai intensyviai kinta ir turtėja veikiami būtent jutiminės patirties, veiklos su daiktais tobulėjimo, daiktų ir veiksmų įvardijimo žodžiais. Todėl neabejojame, kad ypatinga sienelė mažiesiems bus tikrai naudinga.“
Iš viso įgyvendinant penkis skirtingus meninius projektus sunaudota didžioji dalis dvidešimt penkis veiklos metus skaičiuojančių „Dubingių“ studentams padovanotų kiliminių dangų atraižų – apie 2500 kvadratinių metrų.
„Tikrai buvo iš ko rinktis – turėjome 500 rūšių kilimų ir kiliminių dangų atraižų. Tai, kas liko, bus saugoma kolegijoje, nes studentams kasmet skiriame užduočių iš daiktų, kuriuos galima prikelti naujam gyvenimui, tarkim, sukurti žaislų vaikams“, – sakė Kauno kolegijoje ikimokyklinę pedagogiką dėstanti Jolanta Stūronaitė.
Projekto „Su meile… „Dubingiai“ ir Kauno kolegijos J. Vienožinskio menų fakultetas“ sumanytoja G. Šutienė teigė, kad dar vienas iš sumanymų – papuošti vadinamąsias „autoriaus“ kėdes. Iš šešių Kauno lopšelių-darželių gauta praėjusio amžiaus 8–9 dešimtmetyje pagamintų ir iki šiol naudojamos kėdžių, kurių vaikus ugdančios įstaigos dėl lėšų stygiaus neišgali atnaujinti. Įprastai apleisti, bet dar tinkami naudoti baldai būna laikomi darželių sandėliukuose ir ištraukiami tada, kai jų reikia atvykusiam teatrui, pasakotojui, šventės rengėjui ar pasodinti vaikui, švenčiančiam gimtadienį. Įvairiomis progomis kėdės tiesiog būna uždengiamos audiniu.
„Kėdes puošėme akriliniais ir aerozoliniais dažais, spalvingomis kiliminėmis dangomis. Neabejojame, kad, papuoštos studentų, jos nebebus laikomos sandėliukuose“, – su šypsena sakė G. Šutienė.
Iš viso atnaujintos dvidešimt penkios kėdės. Penkiolika iš jų po savaitės iškeliaus į lopšelius-darželius, o dešimt – į J. Vienožinskio menų fakulteto teatrą, skirtą mažiausiems žiūrovams. Kiekviena kėdė tapo originaliu, nepakartojamu autoriniu darbu. Prieš iškeliaudamos į įstaigas jos visos bus eksponuojamos dizaino salone „Dubingiai“.
Dar vienas darbas, kurį studentai atliko būtent gegužės 5 d., yra greta „Dubingių“ esančių medžių dekoravimas. „Puošėme ir centro turėklus, vitrinas, surengėme studentų baigiamųjų darbų ekspoziciją. Tad pirmoji „Dizaino savaitės“ diena buvo tikrai spalvinga ir įdomi“, – neabejojo G. Šutienė.
Gegužės 5 d. penkiuose Lietuvos miestuose prasidedanti devintoji „Dizaino savaitė“ šiemet padovanos publikai daugiau nei pusantro šimto intriguojančių renginių.