Visiems kavos mėgėjams labai svarbu reguliariai ir tinkamai prižiūrėti savo kavos aparatą, kad jis kaip įmanoma ilgiau veiktų optimaliai ir pasižymėtų didžiausiu našumu. Juk geros dienos pradžia daugeliui iš mūsų neįsivaizduojama be puodelio tinkamai paruoštos gardžios kavos! Kava ne tik skanus gėrimas. Ji taip pat pasižymi daugybe sveikatai naudingų savybių, pavyzdžiui, skatina medžiagų apykaitą ir yra puikus antioksidantų šaltinis.
Tačiau kavos aparatai, kaip ir kiekvienas buitinės technikos prietaisas, nėra atsparūs gedimams, nepaisant to, kokia didelė būtų jų kaina. Todėl šiandien kalbiname nuo 1995 m. Lietuvos rinkoje veikiančius buitinės technikos remonto profesionalus „Salvata“ apie tai, kodėl, sugedus kavos aparatui, pirmiausia verta pasvarstyti apie jo remontą, prieš įsigyjant naują kavos aparatą.
Kokių kavos aparatų gedimų pasitaiko dažniausiai?
Kiekvienas kavos aparatas veikia dėl daugybės tarpusavyje neatsiejamai susijusių vidinių detalių, kurios laikui bėgant dėvisi. Be to, prie spartesnio kavos aparato nusidėvėjimo prisideda ir aplaidesnė bei nereguliari jo priežiūra. Bet kuris kavos aparatas, net jei jis yra itin funkcionalus ir brangus, nėra visiškai atsparus gedimams, todėl anksčiau ar vėliau gali tekti susidurti su jo veikimo techninėmis problemomis.
Įmonės „Salvata“ specialistų teigimu, kavos aparatus naudojantys vartotojai gana dažnai skundžiasi tokiais gedimais kaip nebeįsijungiantis kavos aparatas, aparato vandens kanalų užkalkėjimas (nes net 90 % namų ūkių Lietuvoje naudoja kietą arba labai kietą vandenį), aparato mygtukų gedimas, tam tikrų funkcijų sutrikimai, plastikinių mazgų, guminių tarpinių ir kitų dalių nusidėvėjimas bei įvairios kitos problemos.
Buitinės technikos remonto ekspertai priduria, kad tai nėra vieninteliai kavos aparatų gedimai, su kuriais tenka susidurti vartotojams. Šiandien rinkoje yra siūlomas labai platus profesionalių ir buitinių kavos aparatų asortimentas – pradedant automatiniais, pusiau automatiniais bei kapsuliniais kavos aparatais ir baigiant įmontuojamais, pagalvėliniais bei lašeliniais kavos aparatais. O ką jau kalbėti apie didelę kavos aparatų gamintojų įvairovę bei jų kasmet rinkai pristatomus naujus modelius.
Ar verta taisyti kavos aparatą?
Sugedus kavos aparatui, daugumai vartotojų kyla klausimas: ką daryti – remontuoti kavos aparatą ar dairytis naujo? Įmonės „Salvata“ atstovai nurodo, kad kavos aparatų gedimų pobūdis gali priklausyti nuo prietaiso tarnavimo laiko, gamintojo, funkcionalumo ir daug kitų dalykų. Jei kavos aparatas labai senas ir nebeatitinka vartotojų poreikių, o atsiradusių gedimų šalinimas gali kainuoti brangiau už naujo kavos aparato įsigijimą, naujo kavos aparato pirkimas gali būti ekonomiškai racionalesnis sprendimas.
Vis dėlto, įmonės „Salvata“ specialistų teigimu, sugedus kavos aparatui, naujo kavos aparato pirkimas retai būna vienintelė alternatyva, nes prietaisą galima suremontuoti. „Mes raginame vartotojus pagalvoti apie vartojimo mažinimą ir, sprendžiant, ar remontuoti sugedusį kavos aparatą, ar pirkti naują, stengtis kuo ilgiau išnaudoti tai, ką jie turi, nepuolant iš karto pirkti naujų buitinės technikos prietaisų“, – pataria įmonės „Salvata“ ekspertai.
„Salvata“ priduria: „Vartotojai, kurie nusprendžia remontuoti kavos aparatą ar kitą sugedusį buitinės technikos prietaisą, priima tvarų ir atsakingą sprendimą, kuris prisideda prie tvarios aplinkos išsaugojimo. Būdami socialiai atsakinga įmonė, mes visuomet raginame žmones tausoti aplinką, saugoti išteklius ir savo piniginės turinį.“
Žodis pabaigai
Nors kiekvienas atvejis gali būti specifinis, atsižvelgiant į palankias remonto kainas, atliktiems darbams ir atsarginėms dalims suteikiamą garantiją, greitą remontą ir reikšmingą indėlį į mūsų aplinkos išsaugojimą, kavos aparatų remontas tampa viena iš tų alternatyvų, apie kurias šių dienų aktualijų kontekste verta pagalvoti kiekvienam iš mūsų.
https://salvata.lt/buitines-technikos-remontas/kavos-aparatu-remontas/