Pradinis / Kelionės / Keli patarimai, kurie padės kasmet sutaupyti atostogoms

Keli patarimai, kurie padės kasmet sutaupyti atostogoms

Kas nenori vieną kartą per metus išvykti atostogų? Nesvarbu, ar mėgstate „viskas įskaičiuota“, ar aktyvų turizmą, norint išvykti į kelionę ir bent po savaitę per metus paatostogauti, reikia taupyti. Kad ir kiek lėšų galite atsidėti, vienokias ar kitokias atostogas tikrai pavyks pasidaryti. Šiame straipsnyje pasidalysime keletu patarimų, kurie ne vienam asmeniui ar šeimai padėjo sutaupyti pakankamai lėšų atostogoms Lietuvoje ar užsienyje.

Pixabay nuotr.

Disciplinuotas taupymas

Norint pasiekti rezultatą bet kurioje srityje reikia užsibrėžimo ir darbo. Tas pats galioja ir taupant. Jei norite sukaupti tam tikrą sumą, privalote taupyti, atsidėti lėšas ir tai daryti nuolatos, be sustojimo ir be didelių išlygų. Pavyzdžiui, galite nusistatyti kiekvieną savaitę atsidėti po 20 eurų būtent atostogoms. Taip, po metų turėsite sukaupę ~1040 eurų. Tiek tikrai užtenka puikioms savaitės trukmės atostogoms šiltuose kraštuose dviem maždaug keturių žvaigždučių viešbutyje su programa „viskas įskaičiuota“ kurioje nors populiarioje kelionių kryptyje, pvz., Turkijoje, Kretoje, Kipre ir t. t. Už analogišką sumą galima karališkai apie 7–10 dienų paatostogauti Palangoje ar neblogai laiką praleisti brangesnėje Nidoje.

Jeigu tokia suma jums yra per maža arba per didelė, taupymo dydį galite koreguoti.

Realaus biudžeto planavimas

Kalbant apie koreguojamą taupymo dydį, turime paminėti, kad savaitės trukmės atostogos prie jūros vienam žmogui visuomet kainuoja nuo ~200 eurų. Net ir pasirinkus patį pigiausią apgyvendinimą be maitinimo išlaidos vis tiek kaupiasi ir pragyvenimui teks išleisti apie 200 eurų. Taigi, norint elementarių patogumų, trijų asmenų šeimai reikėtų tikėtis išleisti apie 750–1000 eurų, jeigu jie nori išvykti į užsienį ir tikisi bent jau pusryčių ir vakarienės. Pasitaiko ir pigesnių pasiūlymų šiltuosiuose kraštuose, tačiau bendros kainos (atmetus Nidą) Lietuvoje yra mažesnės.

Paskutinės minutės kelionės

Jeigu norite sutaupyti ir ieškote būdo, kaip išleisti kuo mažiau, bet paatostogauti kuo smagiau, tuomet tikrai pro akis nepraleiskite paskutinės minutės kelionių pasiūlymų. Nors teks susiruošti gana greitai, bet neretai tokios kelionės gali būti nukainotos net 70–80 proc. nuo pradinės kainos, todėl keliautojai tikrai jausis daug geriau, nes į gana egzotiškas vietoves galės nuvykti vos už dalį numatytos kainos. Turėkite omenyje, kad paskutinės minutės kelionei reikėtų pasiruošti ir sveikatos klausimų prasme. Pasidarykite arba užsisakykite testus arba būkite pasiskiepiję, nes valstybės labai skirtingai elgiasi su turistais ir jų įleidimo į šalį tvarka šiuo metu skiriasi.

Atostogų kreditas

Jeigu kelionėms norite pradėti taupyti ateityje arba jeigu svajojate apie povestuvinę kelionę ar labai išskirtinę išvyką, tikrai naudingas gali būti ir vartojimo kreditas atostogoms. Kiekvienas asmuo ar šeima, užuot itin susiveržę diržus ir taupę kelionei, gali tas lėšas skirti kreditui grąžinti ir reikiamą sumą geriau pasiskolinti.

Kreditas kelionei arba atostogoms suteikiamas tomis pačiomis sąlygomis, kaip ir įprasti vartojimo kreditai. Išsirinkite kryptį, sužinokite kelialapio kainą ir pasiimkite kreditą atitinkamai sumai, kad savo svajonių kelionę paverstumėte realybe. Jeigu jus sudomino vartojimo kreditas kelionei į užsienį, sužinokite apie tai daugiau čia.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top