Pradinis / Augalų pasaulis / Gidas apie įrankius, kurie reikalingi medžiams genėti

Gidas apie įrankius, kurie reikalingi medžiams genėti

Dėl saugumo, estetikos arba kai kurių kitų priežasčių dažniau ar rečiau reikia nugenėti medžių šakas. Aišku, viską galima patikėti į profesionalų rankas, tačiau gali reikėti palaukti, kol atsiras tinkamas laikas, sumokėti nemažus pinigus ir gal net gauti ne visai tenkinantį rezultatą. Kaip ir visur, beveik neišvengsime auksinės taisyklės, kad, jeigu norite tam tikro rezultato – turite tai pasidaryti patys. Šiame straipsnyje apžvelgsime svarbiausius įrankius, kuriuos reikia turėti norint genėti medžių šakas, bei jų naudą.

Pixabay nuotr.

Grandininis pjūklas

Elektrinis, akumuliatorinis ar benzininis grandininis pjūklas yra skirtas medienai pjauti. Su juo lengvai įveiksite net ir storiausias bei sunkiausiai pjaunamas šakas, taip pat plonas šakeles. Vertinant pasirinkimą, pirmiausia reikėtų dėmesį sutelkti į įtaiso veikimo principą. Akumuliatoriniai ir benzininiai įrenginiai yra kiek patogesni už elektrinius. Jie nepasižymi nei tokia didele galia, kaip benzininiai, nei tokiu patogumu, kaip pastarieji ar akumuliatoriniai įrenginiai. Prie laido jungiamas pjūklas taip pat vers sukti galvą, kaip tą laidą atitempti prie medžio. Gali reikėti papildomo generatoriaus arba daug ilgintuvų. Didėja rizika.

Benzininiai pjūklai dažniausiai būna galingesni, bet veikia daug triukšmingiau, yra taršūs ir sunkiau eksploatuojami. Dėl didesnės galios ir dydžio jie būna brangesni. Kad ir kaip ten būtų, be šio įrankio sunkiai įmanoma tikėtis nugenėti medžių ar krūmų šakas.

Šakų smulkintuvas

Kai šakas nupjaunate, atliekas reikia utilizuoti. Pirmasis ir turbūt vis dar kiek populiaresnis variantas yra jas sudeginti. Bet, kad tai pavyktų padaryti, reikia turėti kietojo kuro katilą, tinkamą medienai. Šakų smulkintuvas tinka tiems namams, kur galbūt nėra malkinio katilo, tačiau yra daržas ar sodas. Į smulkintuvą sudėję šakas, iš jo galėsite išsiimti mulčią. Kaip žinote, tai yra trąša, naudojama darže ar sode.

Smulkintuvai taip pat gali būti ir kapoklės ar skaldytuvo tipo. Šie įrenginiai yra skirti darbui su didesnių matmenų arba storesnėmis malkomis, kurios netelpa į įprastą smulkintuvą. Tokį įrenginį galite įsigyti Varle.lt svetainėje pačiomis geriausiomis kainomis!

Kopėčios

Norint nupjauti ar nukirsti šakas, reikia pasilypėti ant aukšto. Kaip tai padaryti? Juk ant paties medžio užsikabaroti tikrai nesaugu. Kad pavyktų saugiau ir paprasčiau nugenėti medžius, turite įsigyti pakankamo aukščio pakylą ir (ar) kopėčias. Darbų saugos patarimuose įspėjama, kad jokiu būdu nereikėtų su grandininiu pjūklu dirbti pakėlus jį aukščiau savo kaklo ar galvos. Dėl to turėtumėte būti tokiame aukštyje, kad pavyktų patogiai ir paprastai kirsti šakas. Priklausomai nuo to, prie kokio aukščio medžių dirbsite, jums reikėtų pasirinkti atitinkamo aukščio kopėčias. Jos įprastai būna nuo maždaug 1,5 iki net kokių 7 metrų aukščio, todėl pavyks nugenėti beveik bet kokio aukščio medžius. Jeigu jie dar jauni ir žemesni, tuomet galite svarstyti ir apie pakylos įsigijimą.

Generatorius

Jau kalbėjome apie dilemą renkantis grandininį pjūklą. Jeigu turite elektrinį pjūklą arba daugiau nei kelis elektrinius įrankius (su laidu), arba daugybę akumuliatorinių įrankių, kuriuos naudojate toli nuo namo ar priestato su elektros įvadu, tada tikrai verta įsigyti benzininį arba dyzelinį elektros generatorių. Toks prietaisas eliminuoja bet kokius logistinius rūpesčius, kilusius dėl to, kad trūksta elektros energijos dirbant.

Generatoriaus pasirinkimas turi būti susietas su elektros energijos poreikiu. Kuo galingesnius įrankius naudosite ir kuo daugiau jums tos energijos reikia, tuo galingesnį generatorių turėtumėte rinktis.

Karutis

Turbūt niekas pernelyg daug nesuka galvos dėl to, kaip iš darbo vietos išvežti atliekas arba kaip į ją atsigabenti įrankius. Tačiau tai yra labai svarbi darbo dalis. Dėl to jums būtinas karutis. Tiks bet kuris didesnės talpos variantas su patogiomis rankenomis. Daug patvaresni yra metaliniai karučiai, nes jų karkaso nepažeis deformacijos, sutrenkimai ar kiti pažeidimai.

Šalia karučių prekių kataloguose dažnai randami ir specialūs transportavimo vežimėliai. Jie yra skirti kompaktiškai bei ergonomiškai transportuoti atliekoms arba priemonėms. Minusas tas, kad jų talpyklos dažniausiai yra uždaros, todėl labai apriboja transportuojamų objektų gabaritus. Net ir brangesnis karutis, užsiimant šakų genėjimu, yra daug universalesnis ir naudingesnis pasirinkimas nei dauguma vežimėlių.

PR

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top