Pradinis / Kelionės / Už kiek pirkti naują automobilį?

Už kiek pirkti naują automobilį?

Tikriausiai galvojate apie naują automobilį? Jeigu turite lėšų ir planuojate tokį pirkinį, turbūt suprantate, kad tai – ne tas pats, kas batus pirkti. Automobilis – didelė investicija, kuri turi būti komfortiška, saugi, patikima ir nenuvilti jūsų. Turbūt nėra tokio žmogaus, kuris neturi nusižiūrėjęs tam tikros markės ir modelio ar bent jau kelių automobilių tipų prieš pirkimą. Tačiau dažnai susiduriama su norų ir galimybių dilema. Šį kartą panagrinėsime būtent tai: kaip suderinti norus su galimybėmis ir už kiekgi pirkti naują automobilį?

Pixabay nuotr.

Pirmiausia – realūs ir praktiški finansų patarimai

Asmeninių finansų valdymo specialistai pataria automobiliui išleisti ne daugiau nei 6 mėnesio algas („į rankas“). Užsienyje, kur algos daug didesnės (bet žmonės turi daugiau įsipareigojimų), patariama skaičiuoti 3 mėnesio algas. Tačiau imant Lietuvos mastus ir tai, kad žmonės – gerokai taupesni ir pačios aptarnavimo paslaugos kainuoja mažiau, asmeniui, gaunančiam 1000 eurų „į rankas“, reikėtų skirti ne daugiau nei 6000 eurų automobilio pirkimui.

Daug kas mano, kad galima pirkti ir už daug daugiau, tačiau to daryti neapsimoka ir toliau straipsnyje paaiškinsime, kodėl.

Taip pat verta paminėti, kad, jeigu automobilis jums yra labai svarbus ir tai bus kone jūsų svajonių transporto priemonė, turite daug santaupų, laisvų lėšų arba neturite jokių įsipareigojimų, jūsų mokesčiai maži ir taip toliau, tuomet galite už automobilį mokėti iki 10 kartų už mėnesio algos didesnę sumą. Tačiau šios išlaidos jau bus gerokai sunkiau padengiamos.

Perkate iš JAV – sutaupote iki 40 proc.

Jeigu labai norite kažkurio modelio, galite svarstyti apie automobilio pirkimą iš JAV. Bet labai svarbu, kad žinotumėte, jog į Lietuvą neatvyksta serijinės gamybos automobiliai iš anapus Atlanto, kurie nebuvo daužti. Pagal VIN kodą patikrinkite daužimo rimtumą ir galite įvertinti, ar tai verta jūsų pinigų, ar bandoma parduoti tokį automobilį, kuris net ir suremontuotas kažin ar bus labai saugus…

Daugiausia naudoti automobiliai iš JAV visus žavi dėl to, kad jų kaina rinkoje būna nuo 20 proc. iki net 40 proc. mažesnė nei tų, kurie buvo eksploatuojami Europoje.

Derybos – labai svarbus aspektas

Perkant naudotą automobilį (o kartais net perkant salone) galima labai derėtis. Derybos yra neatsiejamas automobilio pirkimo ritualas. Pardavėjas visuomet nori gauti daugiau, nei pirkėjas norėtų mokėti. Dėl to vyksta derybos, kurių metu abi pusės šiek tiek nusileidžia ir pasiekiamas kompromisas. Derybas į savo naudą palenkti galite, jeigu po apžiūros autoservise sužinosite, kad yra kažkokių gedimų arba remontuotinų dalių, apie kurias pardavėjas nesakė, ir t. t. Tokiai apžiūrai tiks bet kuris specializuotas servisas parduodamo automobilio mieste. Užteks ir trumpos „Google“ paieškos sužinoti, kuris, pvz., autoservisas Alytuje priimtų automobilį apžiūrai.

Mokate iš karto ar perkate lizingu?

Jau kalbėjome apie išlaidas automobiliui pagal savo galimybes. Pirkdami lizingu galite sau leisti kiek daugiau nei mokėdami iš karto, bet toks pirkimo būdas yra daug finansiškai rizikingesnis. Nepatariame pirkti automobilio išsimokėtinai, jeigu po pradinio įnašo mokėjimo neturite bent 70 proc. likutinės TP vertės, kad pasikeitus finansinei situacijai galėtumėte kompensuoti nuostolius.

Pirkdami lizingu paprastai mokėsite daugiau, nes dar papildomai kainuos įvairūs mokesčiai lizingo kompanijai, reikės KASKO draudimo, geresnės signalizacijos ir taip toliau.

Ar įvertinote išlaikymo sąnaudas?

Visi nori naujo „Porsche“, „Audi“, „BMW“, „Mercedes“. Tačiau ar pagalvojate, kiek kainuoja tokio automobilio išlaikymas? Paprasto filtro keitimas naujam „Porsche“ džipui – keli šimtai eurų. Stabdžių kaladėlės naujam penktos serijos BMW – kone 1000 eurų. Ką jau kalbėti apie išskirtinius komponentus sportiniams automobiliams. Juk į tokius tikrai nedėsite neoriginalių, kiniškų detalių, tiesa?

Taip pat yra ir brangesni draudimai, kurie, pvz., naujai „AUDI A6“, registruotai mieste, atsieitų po ~1500 eurų per metus. Taip pat aktualu ir ratų bei padangų kainos. Jeigu jūsų automobilis yra naujas ar apynaujis ir premium klasės, jo ratų skersmuo tikriausiai yra gana didelis (18“ ir daugiau). Tad jam tiks tokios padangos vasarai ir žiemai, kurių komplektas kainuoja nuo 500 eurų iki kelių tūkstančių. Vėlgi nebent pirksite dėvėtas arba neoriginalias padangas…

Išvados

Nors sprendimą turite priimti patys, tačiau automobilis yra komforto, o ne būtinoji prekė. Neišleiskite jai daugiau nei 6 savo atlyginimų „į rankas“, nebent turite daugiau santaupų. Apsvarstykite automobilio iš JAV pirkimą, bet nepamirškite su tuo susijusios rizikos. Derėkitės su pardavėjais ir taip galite sumažinti kainą kone iki ketvirtadalio. Atidžiai pasirinkite, ar pirksite lizingu, ar mokėsite iš karto, ir nepamirškite to, kiek jums kainuos šio automobilio išlaikymas.

PR

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top