Pradinis / Aktualijos / Kiek kainuos mobiliojo ryšio paslaugos keliaujant Europos Sąjungoje?

Kiek kainuos mobiliojo ryšio paslaugos keliaujant Europos Sąjungoje?

Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) nustatė, kad didžiausius papildomus mokesčius tarptinklinio ryšio paslaugoms (angl. „roaming“) nuo 2021 m. birželio 15 d. iki 2022 m. birželio 14 d. galės taikyti tik vienas Lietuvos operatorius – UAB „Teledema“. Visų kitų operatorių paslaugų vartotojai, keliaujantys kitose Europos Sąjungos ir Europos ekonominės erdvės šalyse (EEE), už ryšių paslaugas mokės kaip namuose – Lietuvoje.

Pixabay nuotr.

„Nuo 2017 metų, kai įsigaliojo bendra visoje Europos Sąjungoje atsiskaitymų už tarptinklinio ryšio paslaugas tvarka, pagaliau pasiekėme, kad didžioji dauguma Lietuvos vartotojų keliaudami nepajus jokio kainų skirtumo už ryšio paslaugas. Skambučiai, duomenų vartojimas lietuviams kainuos tiek, kiek už šias paslaugas jie moka namuose, – sako RRT direktorius Feliksas Dobrovolskis. – Šiuo metu, atsigaunant kelionėms į užsienį, tai leis mūsų vartotojams neriboti savo naudojimosi mobiliojo ryšio paslaugomis įpročių būnant svetur.“

RRT, vadovaudamasi Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (EB) Nr. 2015/2120 6c straipsnio nuostatomis, taikyti papildomas priemokas už tarptinklinio ryšio paslaugas leido vienam operatoriui – UAB „Teledema“. Šiam operatoriui leista taikyti tik tokio dydžio tarptinklinio ryšio mokesčius, kokių reikia jo patiriamiems nuostoliams kompensuoti ir siekiant užtikrinti, kad nedidėtų vietinių paslaugų kainos.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top