Pradinis / Kinas, muzika, TV / „Kino pavasaris“ kvies susipažinti su gausia užsienyje gyvenančių lietuvių kūryba

„Kino pavasaris“ kvies susipažinti su gausia užsienyje gyvenančių lietuvių kūryba

Jau trečius metus gyvuojanti „Kino pavasario“ programa „Lietuviai svetur“ šiais metais sulaukė kaip niekad daug filmų paraiškų. Į ją atrinktos vaidybinės ir dokumentinės, ilgo ir trumpo metro juostos. Ilgametė lietuviškosios festivalio programos, į kurią įeina ir „Lietuviai svetur“, sudarytoja Justė Zavišaitė kviečia nepraleisti progos susipažinti su užsienyje gyvenančių lietuvių kūryba ir sufleruoja, į ką atkreipti daugiausia dėmesio.

Dokumentinė juosta „Gyvenimas yra šventas“ („Life Is Sacred“) pasakoja apie buvusio Bogotos mero, lietuvių išeivių šeimoje gimusio Antano Mockaus prezidentinę kampaniją. „Tai istorija apie žodžio laisvę, kūrybiškumą, drąsą iš visų jėgų stengiantis įveikti užburtą smurto ir korupcijos ratą Kolumbijoje“, – sako J. Zavišaitė.

Perspektyvią lietuvių aktorę Severiją Janušauskaitę pamatysite režisierės Annos Melikyan filme „Žvaigždė“ („Star“). Už šį vaidmenį S. Janušauskaitė Rusijos kino festivalyje „Kinotauras“ buvo pripažinta geriausia aktore ir gavo nacionalinę Rusijos kino premiją „Auksinis erelis“.

Egzotiškiausias programos filmas „Mylėk tik tą, kurią myli“ („Love The One You Love“) atkeliavo net iš Pietų Afrikos Respublikos. Istorijos apie į nenuspėjamą meilės trikampį įsivėlusią porą autorė – lietuvių kilmės režisierė Jenna Cato Bass.

Australų juodojo humoro dramoje „Mulas“ („The Mule“) išvysime lietuvių kilmės aktorių Ilyą Altmaną. Prieštaringiausiai vertinamame programos filme jis įkūnija agresyvios elgsenos narkotikų mafijos banditą iš Lietuvos.

JAV gyvenančios Linos Plioplytės filmas „Amžinai stilingos“ („Advanced Style“) – tai akibrokštas jaunystės kulto apsėstai Vakarų kultūrai. Režisierės filmuojamos 62–95 metų damos – drąsios, nepriklausomos, ryškios ir stilingos niujorkietės. Jos nedūsauja dėl prabėgusios jaunystės, džiaugiasi kiekviena diena. Moterys važinėja spalvingais dviračiais, plepa su draugėmis, lankosi vakarėliuose, eksperimentuoja su individualiu stiliumi ir mokosi naujų dalykų, kuriems vis nerasdavo laiko. Mada šiame filme tampa saviraiškos priemone, leidžiančia senti pakelta galva.

Režisierės Aldonos Watts filmo „Dainų šalis“ („Land of Songs“) centre – Dainavos regionas, jo tradicinės dainos ir papročiai. Penkios savo amžiui nepasiduodančios močiutės, partizanas, pagonybės tradicijas puoselėjanti bendruomenė supažindina su skirtingais Dainavos krašto tradicijų aspektais. Dainos padėjo kaimo gyventojams puoselėti ilgametes draugystes ir iškęsti karo bei okupacijos negandas. Jaunimui traukiantis iš Puvočių kaimo, šios penkios močiutės stengiasi dainas išlaikyti gyvas.

„Svajonių slėnis“ („Dream Valley“) – Neringos Medutytės dokumentinis filmas apie vieną garsiausių Lietuvos verslininkų Ilją Laursą, emigravusį į Jungtines Amerikos Valstijas. Pasak režisierės, „filme kelionė po Silicio slėnį simbolizuoja tą naują Lietuvos lapą, kurį tokie žmonės kaip Ilja Laursas verčia labai greitai. Galų gale filme grįžtame į Lietuvą pasižvalgyti tiek po dabartį, tiek pro praeitį.“

Tai – tik nedidelė dalis „Kino pavasario“ šiemet siūlomų programos „Lietuviai svetur“ filmų.

„Kino pavasario“ inf.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top