Pradinis / Interjeras / Kodėl perkant būstą yra taip svarbu nustatyti jo vertę?

Kodėl perkant būstą yra taip svarbu nustatyti jo vertę?

Būsto vertės nustatymas – tai  formalumas, be kurio neišsiverčiama perkant namą ar butą. Būsto vertinimą įprastai užsako pirkėjas, tačiau kartais turto vertinimo kaina pagal susitarimą yra mokama per pusę: dalį šios sumos padengia pirkėjas, o likusią sumą – pardavėjas. Šis formalumas gali būti naudingas ir pirkėjui, ir pardavėjui: netrukus išsiaiškinsime, kuo būsto vertės nustatymas yra toks svarbus.

Sužinosite, ar būsto kaina yra tikrai protinga

Žinoma, kiekvienas pardavėjas siekia, kad jo būstas būtų parduodamas kuo didesne kaina, tačiau pirkėjui tai tikrai ne į naudą. Natūralu, kad pirkėjai tikisi, jog įsigyjant būstą neteks permokėti, todėl būsto vertės nustatymas gali padėti tai išsiaiškinti. Nepriklausomi turto vertintojai padės išsiaiškinti, ar pardavėjo prašoma pinigų suma yra tikrai protinga, ar vis dėlto jums reikėtų ieškoti alternatyvių sprendimų. Nutinka ir taip, kad po atlikto turto vertinimo paaiškėja, jog būsto vertė yra didesnė, nei nurodė pardavėjas, todėl šis formalumas neabejotinai yra naudingas abiem pusėms.

Išsiaiškinsite, kokia yra perkamo būsto rinkos vertė

Prieš įsigydami būstą pirkėjai dažniausiai peržiūri tikrai nemažai skelbimų, ir tai padeda sužinoti, kokios yra šiuo metu vyraujančios kainos. Vis dėlto kartais dominančių skelbimų pasirinkimas nėra toks didelis, kad būtų galima išsiaiškinti, ar tam tikrų pardavėjų kainos nėra nepagrįstai užkeltos. Nepriklausomas turto vertintojas padės jums sužinoti, kokia yra būsto likvidacinė vertė, t. y. atlikus būsto vertinimą sužinosite sumą, kurios galite tikėtis tuomet, jei dėl tam tikrų priežasčių būtumėte priversti skubiai parduoti būstą įstatymų numatyta tvarka.

Kartais būsto vertinimas yra neišvengiamas

Jei būstą pirksite be paskolos, tokiu atveju galėsite patys rinktis, ar jums reikalingas būsto vertinimas, tačiau kas kita, jei dėl būsto įsigijimo kreipsitės į banką. Siūloma paskolos suma visada priklauso ir nuo to, kokia buvo nustatyta būsto vertė. Pavyzdžiui, jei pardavėjas būstą įvertino 100 000 suma, tačiau nepriklausomas turto vertintojas nustatė, kad būstas yra vertas 80 000 eurų, bankas jums gali pasiūlyti tik tokią paskolos sumą, kurios yra vertas jūsų pasirinktas būstas. Jei pasirinktas butas ar namas įvertintas mažesne suma, belieka tik tartis su pardavėju dėl kainos mažinimo arba dalį būsto vertės padengti savo lėšomis. Jei perkate naujos statybos būstą, kurio kaina yra vieša, būsto vertinimo jums gali nė neprireikti.

Sužinosite, ar galima laisvai disponuoti parduodamu būstu

Turto vertintojai gali išsiaiškinti, ar parduodamam būstui nėra taikomi tam tikri apribojimai, dėl kurių negalėtumėte juo laisvai disponuoti. Tai itin aktualu kiekvienam būstą perkančiam asmeniui, nes turto vertintojai gali sužinoti Registrų centre pateiktus duomenis, kurie nėra viešai prieinami. Patikrinus įrašus galėsite būti ramūs, kad būstas neturi skolų ir jam nėra taikomas areštas.

Išvengsite pernelyg skubotų veiksmų

Nuosavo būsto įsigijimas – tai labai rimtas žingsnis, kuriam būtina tinkamai pasiruošti. Atlikus turto vertinimą galėsite išsiaiškinti, ar jus dominantis būstas yra tikrai vertas nustatytos kainos, ir tai padės išvengti klaidų, dėl kurių vėliau gali tekti gailėtis. Užsakydami turto vertinimą galėsite būti visiškai ramūs, kad jūsų pinigai bus tinkamai investuoti.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top