Pradinis / Kelionės / Kodėl sugenda automobilio sankaba?

Kodėl sugenda automobilio sankaba?

Kaip pastebėti sankabos gedimo požymius automobilyje? Mechaniniams automobiliams sankaba yra viena iš pagrindinių sistemų. Deja, kaip ir daugelio automobilių dalių, sankabų tarnavimo laikas dažnai būna įvairus. Taigi, kaip pastebėti sankabos gedimo požymius prieš tai įvykstant?

Sankabos gedimo požymiai. Ką daro sankaba? Kad suprastume, kodėl sankaba tokia svarbi, verta prisiminti, ką tiksliai ji veikia. Sankaba atskiria variklį nuo ratų ir leidžia perjungti pavarą bei visiškai sustoti varikliui dar veikiant. Yra trys pagrindiniai sankabos elementai: sankabos plokštė, slėgio plokštė ir smagratis. Kai sankaba įjungta ir koja nukeliama nuo pedalo, sankabos viduje esančios spyruoklės suspaudžia tris dalis, kad variklis ir transmisija būtų sujungti ir veiktų vienodu greičiu. Kai nuleidžiate koją, spyruoklė atitraukia prispaudimo plokštę nuo sankabos plokštės, todėl slėgio plokštė ir smagratis sukasi skirtingu greičiu – tai leidžia perjungti pavaras.

Kiek laiko tarnauja sankaba? Į šį klausimą sunku atsakyti. Sankabos tarnavimo laikui įtakos turi daug veiksnių, tačiau paprastai ji skirta nuvažiuoti 80 000–160 000 kilometrų. Tačiau jūsų gyvenamoji vieta ir vairavimo būdas gali sutrumpinti veikimo trukmę – pavyzdžiui, jei gyvenate miesto rajone ir daug laiko praleidžiate eisme.

Staigus ir laipsniškas gedimas. Sankabos dažniausiai sugenda vienu iš dviejų būdų – staiga arba palaipsniui. Staigaus gedimo atveju sankaba visiškai nustoja veikti ir automobilis nepajudės. Palaipsniui gendant gali kilti problemų, pavyzdžiui, paspaudus pedalą automobilis nesustoja. Staigų gedimą dažniausiai sukelia nutrūkęs arba atsilaisvinęs sankabos trosas, sujungiamas arba sugedęs pagrindinis / pagalbinis hidraulinis cilindras. Taip pat gali būti nuotėkių hidraulinėje linijoje arba kuo nors gali būti užterštas diskas, pavyzdžiui, purvu ar šiukšlėmis.

Laipsniškas gedimas yra dažniau pasitaikanti situacija, kai automobilyje yra tokių dalykų kaip ištemptas sankabos trosas, sulenkta jungtis arba sugenda pagrindinis / pagalbinis cilindras. Netgi gali būti mažai hidraulinio skysčio arba sugedęs transmisijos laikiklis. Staigus gedimas yra „viskas arba nieko“ situacija, tačiau laipsniško gedimo atveju yra požymių, kurie gali rodyti problemą. Galite pastebėti, kad sankaba stringa, vibruoja arba justi, kad atsilaisvino pedalas. Kai paspausite pedalą, galite girdėti girgždėjimą arba niurzgėjimą ar galite pakelti variklio sūkius, bet prastai įsibėgėti. Daugiau informacijos signeda.lt.

Partnerio turinys

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top