Pradinis / Interjeras / Kokie nuomotojo reikalavimai labiausiai erzina būsto nuomininkus?

Kokie nuomotojo reikalavimai labiausiai erzina būsto nuomininkus?

Kiek daugiau nei pusė (55 proc.) būstą besinuomojančių Lietuvos gyventojų labiausiai nerimauja dėl to, kad būsto savininkas nutrauks sutartį anksčiau laiko ar padidins nuomos kainą, rodo vieno iš bankų atlikta apklausa. Beveik pusė apklaustųjų įvairias būsto savininko keliamas sąlygas įvardija kaip reikšmingą būsto nuomos trūkumą, kurio neįmanoma išvengti. Kita vertus, banko atliktas socialinis eksperimentas rodo, kad potencialūs nuomininkai labai aiškiai suvokia ribas ir nenori nuomotis būsto, jei savininkas kelia keistas sąlygas.

Pixabay nuotr.

Apklausa taip pat parodė, kad 42 proc. Lietuvos gyventojų įsitikinę, jog ilguoju laikotarpiu būstą nuomotis yra brangiau nei pirkti. 29 proc. apklaustųjų kaip rimtą nepasitenkinimo priežastį įvardija draudimą nuomojamame būste laikyti augintinius, mažiau – 26 proc. – nepatenkinti savininko nenoru apgyvendinti šeimą su mažais vaikais. Tiesa, tik 4 proc. nerimauja dėl draudimų rengti vakarėlius.  

„Kažkuriuo metu beveik visi svarsto galimybę išsinuomoti ar įsigyti nuosavą būstą. Jei dar neapsisprendėte, kur tikrai norite apsistoti, protingiau pradėti nuo būsto nuomos. Tačiau tokiu atveju niekada negali būti tikras, kiek ilgai jame galėsi gyventi, nes net kelerių metų nuomos sutartis nesuteikia garantijos ilgalaikėje perspektyvoje. Jūs, kaip nuomininkas, taip pat privalote laikytis nuomotojo žaidimo taisyklių, pavyzdžiui, prisitaikyti prie jo skonio. Beveik penktadalis apklaustųjų nurodo, kad savininko nenoras leisti jiems patiems tobulinti interjerą irgi erzina. Kita vertus, banko darbuotojai atliko socialinį eksperimentą ir šis parodė, kad savininko įnoriai turi aiškias ribas – eksperimento dalyviai atsisakydavo tęsti derybas dėl nuomos, jei sutartyje atsirasdavo keistų taisyklių. Tai tinkamas požiūris – galvojant apie ilgalaikį bendradarbiavimą tokius dalykus reikia būtinai įvertinti“, – pasakojo „Luminor“ banko būsto kredito produkto vadovas Andrius Kvakšys.

Labai panašūs apklausos rezultatai ir kaimyninėse šalyse. Daugiau nei pusė Latvijos (53 proc.) ir Estijos (54 proc.) respondentų nurodo, kad vienas labiausiai erzinančių nuomos faktorių yra kintanti kaina. Latviai taip išskiria sutarties nutraukimo galimybę (52 proc.), o estai mano, kad ilguoju laikotarpiu nuoma kainuoja brangiau nei nuosavas būstas (48 proc.).

„Įsigijus nuosavą būstą tikrai sukuriamas kur kas didesnis saugumo ir stabilumo jausmas nei išsinuomojus. Nuoma palankesnė vienišiems žmonėms ir šeimoms, kurios dar tik ieško savo pašaukimo darbe ar nėra tikri dėl pasirinktos gyvenamosios vietos. O norint įsigyti nuosavą turtą tikrai verta pasidomėti valstybės teikiamomis garantijomis ir subsidijomis įsigyjant turtą įvairioms gyventojų grupėms, tarp jų ir šeimoms su vaikais bei jauniems specialistams. Tokią informaciją galima gauti ir iš banko skolinimo specialistų“, – informuoja A. Kvakšys.

Apklausa atlikta šių metų rugsėjį bendradarbiaujant su tyrimų bendrove „Norstat“, kiekvienoje Baltijos šalyje apklausus daugiau nei 1 tūkst. 25–55 metų amžiaus žmonių.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top