Pradinis / Interjeras / Kokie yra ekonomiškiausi šildymo būdai?

Kokie yra ekonomiškiausi šildymo būdai?

Kalbant apie namų šildymo efektyvumą, dabar žmonės užduoda šį klausimą, nes nori rasti efektyviausią, taigi ir pigiausią namų šildymo sistemą savo namams. Tačiau dabar efektyvi šildymo sistema skiriasi nuo ekonomiškai efektyvios šildymo sistemos, nes skirtingų rūšių energijos, tokios kaip elektra, dujos ar alyva, sąnaudos gali labai skirtis. Šilumos siurbliai taip pat yra viena iš alternatyvų.

Apsvarstykite saulės energiją, kurios efektyvumas gali būti tik nuo 10 % iki 25 %. Saulės energija paverčiama elektros energija, tačiau, atsižvelgus į įrengimo išlaidas, pagaminama energija yra ne tik ekologiška, bet ir efektyvi, „nemokama“.

Tinklo elektra prieš dujas ir naftą

Elektriniai šildytuvai, maitinami iš pagrindinio elektros maitinimo šaltinio, yra labai efektyvūs energijos pavertimo šiluma požiūriu. Tiesą sakant, elektriniai šildytuvai yra 100 % efektyvūs. Dujinė centrinio šildymo sistema yra mažiau efektyvi nei ši, ji veikia maždaug 90 % efektyvumu, o tai yra gana gerai.

Todėl lyginant dvi sistemas reikia atsižvelgti į keletą aspektų. Pirma, ne visi užsiima dujų tiekimu, todėl tai gali visiškai paneigti šią problemą. Kai kuriose kaimo vietovėse dujinė energija gali būti tiekiama per SND arba alyvos šildymo sistemas, kur kuras į namus pristatomas tam tikruose rezervuaruose. Paprastai SND ir naftos kaina yra tarp dujų kainos ir elektros kainos.

Be to, kalbant apie elektrą, kai kurie tarifai gali būti mažesni naktį, kai dauguma žmonių miega. Tai reiškia, kad elektros sąnaudas galima sumažinti dažniausiai naudojant akumuliacinius šildytuvus arba karšto vandens rezervuarą šildant naktį, o ne dieną.

SND ir dujų naudingumo koeficientai gali skirtis, tačiau alyvos efektyvumas gali siekti nuo 80 % iki 95 %, priklausomai nuo individualios sistemos, o SND taip pat vertinamas kaip labai efektyvus, tačiau, kaip minėta, šių degalų kaina yra maždaug per vidurį. Dar viena šių šildymo sistemų bėdų – dažniausiai joms reikalinga speciali įranga ir įrengimas. Pavyzdžiui, tiek suskystintosioms dujoms, tiek aliejui reikalingas bakas sode, kuriame būtų galima laikyti degalus. Tai yra papildomos išlaidos visai sistemai.

Partnerio turinys

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top