Kreditingumo patikrinimas yra vienas iš svarbiausių žingsnių norint gauti bet kokio tipo paskolą. Bankai ir greitojo kredito bendrovės tikrina daugybę aspektų, tačiau ypač atidžiai žvelgia į pajamų šaltinius būsto paskolos atveju. Taigi, kokio dydžio kreditą galima gauti pagal pajamas?
Pajamų dydis turi reikšmingą įtaką vartotojo kreditingumui ir leidžia prisiimti didelius įsipareigojimus, nesvarbu, ar tai grynųjų pinigų paskola kokiam nors tikslui, ar būsto paskola svajonių namui įsigyti ar statyti. Pats uždarbio dydis nėra svarbiausias, tačiau kreditoriai atsižvelgia į pajamų pragyvenimui dydį. Vertinant asmens kreditingumą, įsipareigojimai kreditoriams negali sudaryti daugiau nei 40 % asmens gaunamų pajamų; daugiau informacijos, kokio dydžio kreditą galima gauti pagal savo pajamas ir kokiam laiko tarpui jis gali būti skiriamas, galite rasti bobutespaskola.lt svetainėje.
Kada reikalaujama informacijos apie pajamas dėl paskolos?
Suteikdami paskolas, bankai privalo patikrinti kreditingumą ir potencialaus skolininko pajamų dydį. Finansiniams produktams, tokiems kaip paskolos, taikomi Lietuvos banko reikalavimai. Todėl vartotojai imdami paskolas turi dokumentais patvirtinti gaunamas nuolatines pajamas.
Kaip bankai ir kitos kreditą suteikiančios bendrovės apskaičiuoja pajamų dydį?
Pajamų dydis ir įsipareigojimai yra labai svarbūs klausimai pasirinktam bankui ar kredito bendrovei, kurie peržiūri jūsų paraišką po to, kai kreipiatės dėl bet kokio pobūdžio paskolos. Kaip kreditoriai apskaičiuoja pajamų dydį? Viskas priklauso nuo to, kokie yra jo šaltiniai. Pirmenybė dažniausiai teikiama stabiliausiems ir kuriuos galite neabejotinai dokumentuoti. Tai pinigai, kuriuos uždirbote visiškai legaliai ir oficialiai. Labiausiai pageidaujamos darbo pajamos, kurias patvirtins „Sodroje“ matomi duomenys apie jūsų gaunamo uždarbio dydį.
Pajamų šaltinis gali būti darbo užmokestis, taip pat lėšos iš nuosavo verslo veiklos arba atlygis iš nekilnojamojo turto nuomos. Bankai, vertindami kreditingumą, gali pripažinti visą tokių pajamų sumą arba tik dalį jų. Analizuojant turimas pajamas įvertinamas bendras kliento gebėjimas sumokėti įsipareigojimą, kliento įsipareigojimai kreditoriams negali sudaryti daugiau nei 40 % pajamų. Privaloma, kad 60 % pajamų skirtumėte savo reikmėms.
Partnerio turinys