Pradinis / Šeima ir sveikata / Kosmetikos gaminių priežiūrai – didesnis dėmesys

Kosmetikos gaminių priežiūrai – didesnis dėmesys

Sveikatos apsaugos viceministrės Jadvygos Zinkevičiūtės iniciatyva šių metų sausio 7 d. rengtame susitikime su Lietuvos kosmetikos ir buitinės chemijos gamintojų asociacijos „Likochema“ atstovais aptarti aktualūs klausimai, susiję su kosmetikos gaminiais, gaminamais bei parduodamais vaistinėse, taip pat iš trečiųjų šalių tiekiamais kosmetikos gaminiais. Susitikime dalyvavo Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos, Sveikatos apsaugos ministerijos Visuomenės sveikatos priežiūros departamento, Farmacijos departamento, Vilniaus visuomenės sveikatos centro atstovai.

Vaistas ar kosmetikos gaminys

„Likochemos“ atstovai išsakė nuogąstavimus, kad šiuo metu yra susidariusi vartotojams nepalanki situacija – vaistinėse gaminami įvairūs tepalai, kremai, pieneliai, kurie nėra registruoti kaip vaistai, o yra kosmetikos gaminiai. Tai klaidina vartotojus, nes neretai, į vaistinę atėjus įsigyti gydančio tepalo, nusiperkamas kosmetikos gaminys, kuris negydo.

Tokios aplinkybės ne tik klaidina vartotojus, bet ir sukuria nelygias konkurencijos sąlygas kosmetikos gaminių rinkoje. Kosmetikos gaminiams taikomi griežti saugos reikalavimai, nustatyti Europos Parlamento ir Tarybos reglamente dėl kosmetikos gaminių, ir visi kosmetikos gaminių gamintojai, importuotojai ir platintojai turi šio reglamento reikalavimų laikytis.

Už vaistinėse parduodamų vaistų priežiūrą atsakinga Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba, o kosmetikos gaminių kontrolę iki 2015 m. gruodžio 31 d. vykdė Valstybinė ne maisto produktų inspekcija, nuo 2016 m. sausio 1 d. ši kontrolės funkcija perduota Valstybinei vartotojų teisių apsaugos tarnybai. Kosmetikos gaminių gamybos kontrolę vykdo visuomenės sveikatos centrai apskrityse. Vilniaus visuomenės sveikatos centro atstovai informavo, kad Vilniaus apskrityje tik viena vaistinė turi kosmetikos gaminių gamybai privalomą leidimą-higienos pasą, vadinasi, kitos vaistinės gaminti kosmetikos gaminių negali.

Viceministrė J. Zinkevičiūtė išreiškė susirūpinimą šia situacija ir pabrėžė, kad būtina stiprinti kosmetikos gaminių priežiūrą farmacijos rinkoje, užtikrinant vartotojų teises bei visuomenės sveikatos saugą. Nutarta susitikti su Vaistinių asociacijos, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos atstovais ir aptarti vaistinėse gaminamų bei parduodamų kosmetikos gaminių saugos stiprinimo priemones. Tai pat posėdžio metu sutarta, kad Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba bendradarbiaudama kartu su Vilniaus visuomenės sveikatos centru bei Sveikatos apsaugos ministerijos Visuomenės sveikatos priežiūros departamentu aktyviau konsultuos ir teiks informaciją farmacijos sektoriaus darbuotojams (organizuodami seminarus, viešąsias konsultacijas) apie reikalavimus kosmetikos gaminiams.

Didesnė kontrolė – didesnei visuomenės sveikatos saugai

Susitikime atkreiptas dėmesys, kad reikėtų sustiprinti iš trečiųjų šalių tiekiamų kosmetikos gaminių priežiūrą ir kontrolę. J. Zinkevičiūtė pabrėžė, kad trečiosiose šalyse pagamintų kosmetikos gaminių saugai taikomi tokie patys reikalavimai, kaip ir Europos Sąjungos šalyse pagamintiems gaminiams, todėl kontrolės institucijos turi užtikrinti tinkamą šių gaminių priežiūrą.

Posėdžio metu priminta, kad, nuo 2016 m. balandžio 1 d. įsigaliojus Administracinių nusižengimų kodeksui, už pažeidimus gaminant kosmetikos gaminius numatytos gerokai didesnės baudos, kurios gali siekti iki 600 eurų, jei pažeidimas padarytas pirmą kartą, ir iki 1200 eurų, jei pažeidimas būtų nustatytas pakartotinai. Tad kosmetikos gamintojai turėtų suskubti įgyvendinti jiems nustatytus reikalavimus.

Visuomenės sveikatos saugos kontrolės skyriaus vedėja Asta Razmienė

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top